Powiat organizuje w gminach debaty o szpitalu.

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 czerwca 2019

Włoszczowa, Krasocin i Kluczewsko – w tych gminach odbyły się spotkania władzy powiatu włoszczowskiego i kierownictwa szpitala z mieszkańcami. Wkrótce władza odwiedzi kolejne gminy.

Pierwsze spotkanie odbyło się 3 czerwca w starostwie z mieszkańcami gminy Włoszczowa, na które przybyło około 30 osób, w większości pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej. Kolejne miało miejsce 17 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Podczas obu spotkań dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Rafał Krupa zapoznał mieszkańców z aktualną sytuację finansową kierowanej przez niego jednostki.

Pomysły na rozwój szpitala są. Nie wiadomo tylko, czy Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie otrzyma na ich realizację pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. W planach jest między innymi uruchomienie tak zwanej ginekologii zabiegowej jednego dnia (pierwszego takiego punktu w naszym województwie), okulistyki jednego dnia, urologii jednego dnia, czy poradni reumatologicznej dla dzieci. Szpital boryka się też z brakiem kadry lekarskiej. Powiat chce fundować stypendia dla studentów medycyny w wysokości 2 tysięcy złotych brutto miesięcznie, żeby tylko zgodzili się podjąć pracę we Włoszczowie.

Władze powiatu robią co mogą, żeby ratować swoją publiczną placówkę zdrowia. Jednak sytuacja nie jest łatwa. Nasz ZOZ jest obecnie zadłużony na ponad 35 milionów złotych. Niebawem odbędą się kolejne spotkania w pozostałych gminach powiatu włoszczowskiego, to jest Radkowie, Moskorzewie i Seceminie. Władze powiatu podkreślają, że wysłuchają wszystkich pomysłów od społeczeństwa dotyczących szpitala.

Więcej informacji o tematyce spotkań na łamach: Moja Gazeta Lokalna online: https://www.moja-gazeta.com.pl/wladza-powiatu-organizuje-w-gminach-debaty-o-szpitalu-na-spotkaniu-w-krasocinie-bylo-tylko-10-osob

 Źródło: R. Banaszek, Moja Gazeta Lokalna online

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-25
Data publikacji:2019-06-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agata Świeboda
Liczba odwiedzin:239