Zmarła nestorka włoszczowskiej ginekologii doktor Irena Supplitt

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 września 2020

12 września, w wieku 82 lat zmarła znana włoszczowska ginekolog i położnik Irena Supplitt. Dziesiątki lat była związana ze szpitalem powiatowym i poradnią dla kobiet. Pani doktor miała niebywałe doświadczenie położnicze i ginekologiczne.

W 1963 roku ukończyła Akademię Medyczną w Krakowie. Zaraz po studiach i odbyciu stażu w Nowych Tychach związała się z ówczesnym Szpitalem Powiatowym im. J. Śniadeckiego we Włoszczowie, przy ul. Koniecpolskiej 20 (dziś Dom Opieki Społecznej). Pełniła funkcję zastępcy ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego. Była też szefową Punktu Krwiodawstwa i Przychodni Rejonowej ZOZ. Niemal do końca pracowała w naszym szpitalu. Cieszyła się bardzo dobrą opinią wśród pacjentek i była doceniana przez personel. Mimo swojej kruchej postury uwagę zwracała jej stanowczość. Zachęcała kobiety do uczestnictwa w szkole rodzenia, opiekowała się przyszłymi matkami, wiele czasu poświęcała profilaktyce.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 września, o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, a uroczystości pogrzebowe około godz. 13.30 na cmentarzu komunalnym w Szczekocinach.

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego składa kondolencje Rodzinie i Bliskim zmarłej.

 

Źródło: UG Włoszczowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-16
Data publikacji:2020-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:158