Wspaniałe informacje dla Powiatu Włoszczowskiego - w przyszłym roku przebudowa drogi wojewódzkiej z Psar do Szczekocin i ul. Sienkiewicza. Być może uda się pozyskać środki na budowę drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 listopada 2020

Na przyszły rok zaplanowano przebudowę drogi wojewódzkiej z Psar do Szczekocin i ul. Sienkiewicza we Włoszczowie, złożono też fiszkę do tak zwanego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla jednostek samorządu terytorialnego o zabezpieczenie pieniędzy na budowę drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy. Jak czytamy w artykule zamieszczonym na stronie internetowej Mojej Gazety Lokalnej takie sensacyjne wiadomości przekazał w środę radny wojewódzki Artur Konarski podczas spotkania z władzami powiatu włoszczowskiego. Samorządowcy odwiedzili wszystkie wspomniane miejsca planowanych inwestycji.

Drogi wojewódzkie w gminach Włoszczowa i Secemin, oprócz obwodnicy, mają być zrobione już w przyszłym roku – wtedy ma rozpocząć się też prawdopodobnie drugi etap budowy obwodnicy naszego miasta. Poinformował o tym 18 listopada goszczący w starostwie radny Sejmiku Województwa.

Jeśli chodzi o drogę wojewódzką numer 795 relacji Secemin-Psary-Szczekociny, województwo świętokrzyskie zabezpieczyło w budżecie 3,8 miliona złotych na drugi etap przebudowy 2-kilometrowego odcinka tej trasy.

Kontynuację remontu drogi 795 od Psar do granicy z województwem śląskim zapowiedział jeszcze w ubiegłym roku goszczący w gminie Secemin przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Wójt gminy Tadeusz Piekarski zobowiązał się wówczas, że gmina pokryje koszt opracowania dokumentacji technicznej tego etapu.

Druga ważna informacja, jeśli nie ważniejsza to budowa drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy  - tak zwanej obwodnicy północnej, to jest od Łachowa w kierunku Międzylesia.

Na wniosek radnego Konarskiego Urząd Marszałkowski w Kielcach złożył fiszkę do tak zwanego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla jednostek samorządu terytorialnego o zabezpieczenie pieniędzy na ciąg dalszy naszej obwodnicy.

Wnioskowana kwota to około 40 milionów złotych, a planowana trasa ma mieć 4 kilometry długości. Jak twierdzi Artur Konarski, jest duża szansa, że ta długo oczekiwana inwestycja rozpocznie się jeszcze w 2021 roku.

Trzecia ważna informacja, z którą przyjechał do włoszczowskiego starostwa radny wojewódzki z gminy Moskorzew to taka, że w przyszłym roku zostanie przebudowany około 800-metrowy odcinek ulicy Sienkiewicza w mieście – od obecnie budowanego ronda do wiaduktu kolejowego w kierunku Dankowa Dużego. Samorząd województwa zabezpieczył na ten cel 1,2 miliona złotych w swoim budżecie.

Radnego Sejmiku Województwa Artura Konarskiego wspierają w tych działaniach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim wraz z przewodniczącym rady Zbigniewem Matyśkiewiczem.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-19
Data publikacji:2020-11-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:154