Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Zamknięte dwa przejazdy kolejowe

Powiększ zdjęcie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Kielcach informuje, że w dniu 5 grudnia br. nastąpi utrudnienie w ruchu kołowym na przejeździe kolejowym na drodze powiatowej nr 0262T Ludynia - Krasocin, w tym w godz. 10.00 – 12.00 nastąpi całkowite zamknięcie drogi.

Realizacja programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w „Staszicu”

Powiększ zdjęcie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Staszica we Włoszczowie uczestniczy od września 2016 r. w rządowym programie „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

„Marszałkowe Mikołajki” w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Powiększ zdjęcie

W dniu 1 grudnia 2016 roku uczniowie najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie wzięli udział w „Marszałkowych Mikołajkach”.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”

Powiększ zdjęcie

W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS  1 grudnia br.  odbył się  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie  Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”, pod honorowym patronatem starosty Jerzego Suligi. 

Z XXV sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 30 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XXV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Wizytacja dróg powiatowych na terenie trzech gmin

Powiększ zdjęcie

1 grudnia br., odbył się odbiór trzech odcinków dróg powiatowych przebudowanych w ramach zadania: „Przebudowa układu komunikacyjnego dróg powiatowych nr 0254T, 0231T, 0238T w gminach Kluczewsko, Secemin, Radków poprawiająca bezpieczeństwo i dostępność na odcinkach dróg Kolonia Mrowina – Piaski, Marchocice – Secemin, Kossów – Chycza”.

Zamknięty przejazd kolejowy we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Kielcach informuje, że w dniach 1 – 2 grudnia br. nastąpi utrudnienie w ruchu kołowym na przejeździe kolejowym we Włoszczowie na drodze wojewódzkiej 742 Włoszczowa – Jędrzejów, w tym w godz. 22.30 – 4.30 nastąpi całkowite zamknięcie drogi.

Zaproszenie na warsztaty współpracy NGO i JST

Powiększ zdjęcie

Centrum Aktywności Lokalnej we Włoszczowie zaprasza serdecznie wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe i przedstawicieli JST z gminy Włoszczowa na warsztaty współpracy pn. „Realizacja zadań w obszarach wspólnych dla samorządu i organizacji pozarządowych”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia (środa) w sali konferencyjnej nr 45 Urzędu Gminy Włoszczowa o godz. 15.30.

Zamknięty przejazd kolejowy w Bukowie

Powiększ zdjęcie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Kielcach informuje, że z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne nastąpi przedłużenie całodobowego zamknięcia drogi gminnej Nr 033504T Bukowa – Cieśle w miejscowości Bukowa na odcinku przez przejazd kolejowy. Zamknięcie spowodowane jest remontem nawierzchni w przejeździe.

Uroczystości z okazji „Barbórki”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 25 listopada, pracownicy Lhoist Bukowa, władze powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin wzięli udział w uroczystościach z okazji zbliżającego się Dnia Górnika.