Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Borelioza – cicha epidemia

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 19 stycznia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się konferencja  pt. „Borelioza – cicha epidemia”. Gościem specjalnym była dr n. med. Maria Bortel-Badura specjalista farmakologii klinicznej, lekarz chorób wewnętrznych.

Nie żyje Lucyna Ziętara, wieloletnia radna gminy Krasocin

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 17 stycznia br., w wieku 64 lat zmarła Lucyna Ziętara, wieloletnia radna gminy Krasocin (6 kadencji), wiceprzewodnicząca rady 4 kadencję, długoletnia sołtys Woli Świdzińskiej.

Obowiązek zgłoszenia faktu posiadania drobiu/ptaków

Powiększ zdjęcie

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 20126 r. poz.2091) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

„Razem bezpieczniej”

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach rozpoczęto procedurę naboru projektów poprawy bezpieczeństwa, przewidzianych do dofinansowania w ramach Programu „Razem Bezpieczniej” na 2017 r.

Kalendarz imprez i uroczystości

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że na stronie internetowej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie w zakładce „Kultura” został zamieszczony kalendarz imprez i uroczystości na 2017 r. Będzie on na bieżąco aktualizowany.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Jeśli masz ukończone 18 lat i nie przekroczyłeś 50 roku życia, nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, masz aspiracje by zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach.

„Świętokrzyska Victoria” po raz dziewiąty

Powiększ zdjęcie

Do 31 stycznia 2017 roku można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. „Świętokrzyska Victoria” uhonoruje najbardziej aktywne firmy, samorządy oraz osobowości.

XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika

Powiększ zdjęcie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów organizuje XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika. Konkurs ma charakter otwarty. Jego celem jest m.in. promocja talentów literackich oraz rozbudzenie aktywności twórczej w dziedzinie poezji.

Zmarł Jerzy Loręcki

Powiększ zdjęcie

15 stycznia zmarł lek. med. Jerzy Loręcki (1939-2017). Był specjalistą medycyny pracy przez wiele lat związanym zawodowo z włoszczowskim Zespołem Opieki Zdrowotnej.

Orkiestra Wielkich Serc

Powiększ zdjęcie

Jubileuszowy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W powiecie włoszczowskim działało 5 sztabów, które zebrały łącznie 99,8 tys. zł, bijąc ubiegłoroczny rekord o blisko 6 tys.