Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Kolejne niemal ćwierć miliona złotych wsparcia na walkę z COVID-19 dla włoszczowskiego szpitala od Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W dniu 22 października br. Powiat Włoszczowski przekazał do Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie kolejne środki ochrony osobistej zakupione w ramach projektu pn. „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”.

Nagrody Starosty Włoszczowskiego dla nauczycieli

Powiększ zdjęcie

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji każdego roku Starosta Włoszczowski przyznaje nauczycielom zatrudnionym we włoszczowskich szkołach średnich nagrody pieniężne w dowód uznania za ich ciężką pracę. W tym roku, z powodu pandemii, Starosta nie spotkał się z nagrodzonymi nauczycielami osobiście, lecz przekazał listy gratulacyjne z życzeniami.

Od soboty cała Polska w strefie czerwonej

Powiększ zdjęcie

Cała Polska od soboty zostanie objęta strefą czerwoną. Dotychczas największe obostrzenia dotyczyły 152 powiatów, a 228 powiatów należało do strefy żółtej. W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka Nr 747, położonej w obrębie ewidencyjnym Gruszczyn w gminie Krasocin, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Operatorowi NEXERA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, która reprezentowana jest przez pełnomocnika Pana Dawida Witczak zezwolenia na założenie i przeprowadzenie na przedmiotowej nieruchomości przewodów i urządzeń łączności publicznej w postaci podwieszenia kabla światłowodowego typu ADSS na istniejącej podbudowie słupowej linii elektroenergetycznej Nn.

22 października 2020
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka Nr 405, położonej w obrębie ewidencyjnym 02 m. Włoszczowa, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Inwestorowi – PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, tj. zezwolenia na budowę linii elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia wraz z kanalizacją światłowodową w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

22 października 2020
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

Zamkną przejazd kolejowy w Woli Wiśniowej

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że od godz. 7:00 dnia 27 października 2020 r. do dnia 7 listopada 2020 r. (całodobowo) zostanie zamknięta droga powiatowa Nr 0227T relacji Włoszczowa – Konieczno – Rogienice – Boczkowice – Dąbie w miejscowości Wola Wiśniowa. Zamknięcie przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu drogi powiatowej spowoduje przeniesienie ruchu na drogi gminne i wojewódzkie – objazdy.

Zaprojektuj logo Młodzieżowego Sejmiku Województwa

Powiększ zdjęcie

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Kancelarią Sejmiku organizuje konkurs na logo. Do udziału organizatorzy zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów zamieszkałych, bądź uczących się w naszym regionie. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 grudnia br. Na autora najciekawszego projektu czeka atrakcyjna nagroda.

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

 

Ruszyła kolejna edycja konkursu Świętokrzyski Racjonalizator

Powiększ zdjęcie

Do 30 listopada 2020 r. można składać wnioski do konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. To nagroda ustanowiona przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego w 2009 roku, a jej głównym celem jest wyłonienie szczególnie wartościowych inicjatyw w najważniejszych obszarach aktywności gospodarczej, które wnoszą znaczący wkład w innowacyjny rozwój województwa świętokrzyskiego.

W konkursie rozpatrywane są rozwiązania, na które Urząd Patentowy RP udzielił ochrony (patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy) w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu, oraz projekty wynalazcze (wynalazki i wzory użytkowe) zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP, także w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu.

Budowa obwodnicy Włoszczowy na finiszu

Powiększ zdjęcie

Obwodnica Włoszczowy jest prawie gotowa, trwają jeszcze prace kosmetyczne. - Prawdopodobnie zostaną zakończone do końca listopada. Potem jeszcze odbiory techniczne i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie w połowie grudnia obwodnica zostanie udostępniona dla kierowców - mówi Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Więcej w relacji "Echa Dnia" tutaj

Rozpoczęto budowę ronda we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski informuje, że  w dniu dzisiejszym została zmieniona organizacja ruchu i oznakowania na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego. Zmiana związana jest z rozpoczęciem budowy ronda.