Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Zmarł Leon Staroszczyk

Powiększ zdjęcie

21 sierpnia br. w wieku 97 lat zmarł najstarszy włoszczowski żołnierz Armii Krajowej kpt. Leon Staroszczyk „Smolicz”. Należał do Związku Strzeleckiego. Od 1940 roku działał w placówce Związku Walki Zbrojnej, którego komendantem był jego stryj Adam Marcinkowski. Walczył pod dowództwem mjr Mieczysława Tarchalskiego „Marcina”.

Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie

Powiększ zdjęcie

31 lipca 2017 r. Burmistrz Gminy Włoszczowa podpisał umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na przekazanie dotacji celowej w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” na realizację projektu p.n.: „Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie”.

Jesienne Barwy Motyczna

Powiększ zdjęcie

31 lipca 2017 r. Burmistrz Gminy Włoszczowa podpisał umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na przekazanie dotacji celowej w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” na realizację projektu p.n.: „Jesienne Barwy Motyczna” – organizacja festynu, zakup strojów dla KGW oraz wyposażenie świetlicy wiejskiej w Motycznie”. 

Zapraszamy na III Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej HETMAN CUP 2017

Powiększ zdjęcie

W dniu 26 sierpnia 2017 r. odbędzie się we Włoszczowie III Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017, którego organizatorem jest Klub Sportowy HETMAN Włoszczowa przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego.

III Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 17 sierpnia br., Parafia Rzymskokatolicka pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie wraz ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, Urzędem Gminy Włoszczowa i Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie zorganizowała jednodniową pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wielgomłynach.

Wyruszyła III Pielgrzymka Rowerowa

Powiększ zdjęcie

Dziś, 17 sierpnia br., tuż po godzinie 8.00 po wspólnej modlitwie w Parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie, wyruszyła III Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej.

Pracownie Orange. Jedno miejsce, wiele możliwości.

Powiększ zdjęcie

10 sierpnia rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange, dzięki któremu w małych miastach i wsiach mogą powstać multimedialne świetlice. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności.

Zapraszamy na Dożynki Powiatowe

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 27 sierpnia br., na stadionie sportowym w Kluczewsku odbędą się XVII Dożynki Powiatowe. Serdecznie zapraszamy.

Świętokrzyski Anioł Dobroci

Powiększ zdjęcie

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach jest inicjatorem i organizatorem Plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powiększ zdjęcie

Dnia 10 września 2017 r. na Stadionie OSiR we Włoszczowie odbędą się X Jubileuszowe Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.