Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiatowe Ćwiczenia Obronnne

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z „Planem szkolenia obronnego Starostwa Powiatowego we Włoszczowie na 2019 r.” w dniu 18 czerwca 2019 r. zostało przeprowadzone Powiatowe Ćwiczenie Obronne, pt. „Kierowanie przez Starostę podległymi i nadzorowanymi jednostkami organizacyjnymi w czasie osiągania gotowości obronnej czasu kryzysu w sytuacji zagrożenia atakiem terrorystycznym”.

Ostrzeżenie przed burzami

Powiększ zdjęcie

IMiGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami w powiecie włoszczowskim. Prognozuje się opady deszczu (miejscami od 20 mm do 30 mm) oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Powiększ zdjęcie

Zakończony rok szkolny to czas wytężonej pracy i nauki. Z tej okazji, w imieniu władz samorządowych Powiatu Włoszczowskiego, pragnę Wam, Droga Młodzieży, podziękować za trud i wysiłek, jaki włożyliście w proces zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Chciałbym również pogratulować wyników w nauce oraz udziału w olimpiadach i konkursach.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 28 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 900  odbędzie się VIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Zawody lekkoatletyczne w Radkowie

Powiększ zdjęcie

W dniu 12.06.2019 r. w Szkole Podstawowej w Radkowie odbył się III Mityng Lekkoatletyczny.

Kolejny sukces uczniów z „Sikorskiego” w turnieju motoryzacyjnym

Powiększ zdjęcie

Drużyna z „Sikorskiego” w składzie: Marcin Nowak, Filip Sztuka i Igor Kukla pod opieką nauczyciela    I LO Mariusza Marczewskiego już po raz piąty odniosła sukces w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W XXIII edycji finału, który odbył się w Żarnowcu w dn. 11-12 czerwca 2019 roku, licealiści jako reprezentanci  powiatu włoszczowskiego i województwa świętokrzyskiego zajęli II miejsce drużynowo, zdobywając wicemistrzostwo kraju.

Jutro, we wtorek nie zaparkujemy na parkingu przy Starostwie

Powiększ zdjęcie

W dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) parking Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10 będzie zamknięty.

POWIAT WŁOSZCZOWSKI LAUREATEM XX EDYCJI NAGRODY „KOZIOŁEK”

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 czerwca 2019 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta, jubileuszowa XX gala wręczenia nagród „Koziołek” w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Po raz pierwszy w historii powiat włoszczowski zwyciężył w tym prestiżowym konkursie.

Dbajcie o swoje zdrowie - program profilaktyczny ZOZ

Powiększ zdjęcie

W trosce o zdrowie naszego społeczeństwa, pielęgniarki Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ZOZ Włoszczowa zapraszają do korzystania z programów profilaktycznych i świadczeń oferowanych przez nasz POZ. W dniu 15 czerwca na Dniach Włoszczowy zapraszamy do punktu, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o programach profilaktycznych oraz wykonać pomiar poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi.

W nabliższy weekend Dni Włoszczowy

Powiększ zdjęcie

W najbliższy weekend Święto Miasta - Dni Włoszczowy, na które zaprasza Gmina Włoszczowa. Pubikujemy szczegóły dotyczące wydarzenia oraz mapę miejsc do parkowania.