Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy seniorów, którzy chcą zaprezentować na scenie swoje umiejętności: wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe czy literackie, do udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Finał wydarzenia odbędzie się 10 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, poprzedzą go eliminacje regionalne w Staszowie, Jędrzejowie i Kielcach.

Zrób rysunek, nakręć film o Bełchatowie

Powiększ zdjęcie

Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie dwóch konkursów, na które zaprasza Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Bełchatów Art i Bełchatów Kids łączy jedno – ich tematyka oscyluje wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Konkursy mają ogólnopolski zasięg, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka, który trwać będzie od 21 do 23 września.

„Śladami Ojca Mateusza”

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na kolejne „Spotkanie z kulturą”. Tym razem turyści z powiatu włoszczowskiego udadzą się do Sandomierza. Wyjazd odbędzie się 29 lipca 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca.

Wakacje z pomysłem

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na zorganizowane zajęcia w dniach 13-24 sierpnia br. W programie m.in. gry zespołowe, zabawy rekreacyjne, fotografia na wesoło, rękodzieło artystyczne, animacje, wycieczki - do Energylandii, Pacanowa i Kurozwęk oraz wiele innych atrakcji.

Rusza „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – III edycja”!

Powiększ zdjęcie

Projekt „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw – III edycja” to kontynuacja działań Stowarzyszenia Integracja i Rozwój prowadzonych w latach 2014-2017 polegających na regrantingu środków finansowych wspierających realizację oddolnych inicjatyw na terenie województwa świętokrzyskiego. W ramach III edycji projektu, realizowane będzie zadanie publiczne ukierunkowane na wspieranie liderów lokalnych, rozwój młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zadania te będą realizowane poprzez działania doradczo-animacyjne i przyznawanie mikrograntów – dotacji do 5000,00 zł na realizację małych, lokalnych inicjatyw lub finansowanie lokalnych przedsięwzięć grup nieformalnych kwotami do 5000,00 zł na inicjatywę. Dzięki wsparciu doradczemu zainteresowani uzyskają również informacje w zakresie realizacji i rozliczenia mikrograntów.

Młodzież z powiatu włoszczowskiego pojedzie na Ukrainę

Powiększ zdjęcie

Już 19 sierpnia br. 15 osób z terenu powiatu włoszczowskiego, w wieku 16- 25 lat, wraz z opiekunami, weźmie udział w projekcie ,,Planet in palms” organizowanym przez Ukrainian Youth Aerospace Association „Suzirya” i wyjedzie na tydzień do naszego wschodniego sąsiada. 

Uwaga na burze z ulewnym deszczem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że we wtorek 17 lipca w godz. 7.00 – 21.00 mogą wystąpić na terenie powiatu włoszczowskiego i całego województwa świętokrzyskiego ulewne deszcze z burzami. Jest to komunikat ostrzegawczy I stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia w/w zjawisk wynosi 80%.

„Kreator Przedsiębiorczości”

Powiększ zdjęcie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” zaprasza osoby fizyczne, przedsiębiorców  i organizacje pozarządowe do udziału w międzynarodowym projekcie współpracy pn. „Kreator Przedsiębiorczości”.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia firmie WOL-ES działającej z pełnomocnictwa Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie, na podstawie art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami zezwolenia dla zadania „Przebudowa sieci niskiego napięcia w miejscowości Chebdzie gm. Moskorzew – etap 1”, na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 65 o pow. 0,23 ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Chebdzie gmina Moskorzew, której stan prawny jest nieuregulowany.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postepowania administracyjnego w sprawie udzielenia Pracowni Projektowej „Promel” działającej z pełnomocnictwa PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie zezwolenia dla projektu pn. „PBW przebudowy linii SN relacji GPZ Włoszczowa – Nieznanowice od bramki nr 349 do bramki 328 wraz z odgałęzieniami, etap II-RE Kielce”, na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki Nr 311, 423, 447, 450, położonych w obrębie ewidencyjnym Wymysłów gmina Włoszczowa oraz działki Nr 282, 299/1, 300, położone w obrębie ewidencyjnym Michałów gmina Włoszczowa, a także działka Nr 632/2 położona w obrębie ewidencyjnym Ludynia gmina Krasocin, których stan prawny jest nieuregulowany.