Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 392, położonej w obrębie ewidencyjnym Skociszewy w gminie Radków, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Operatorowi NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie na przedmiotowej nieruchomości przewodów i urządzeń łączności publicznej w postaci wykonania projektowanego rurociągu kablowego.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Powiększ zdjęcie

6 grudnia br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Średnich z Powiatu Włoszczowskiego pod patronatem Starosty Włoszczowskiego. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, a wszyscy słodkie mikołajki.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzno-geograficzny o powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie był organizatorem konkursu FOTOGRAFICZNO-GEOGRAFICZNEGO. Wzięli w nim udział uczniowie z 7 szkół naszego powiatu. Do konkursu fotograficznego swoje prace w kategorii album zgłosiło 21 uczniów, a kategorii tablo 25 uczniów.

Koncert Świąteczny

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i Dyrektor PCK-R Jolanta Tyjas zapraszają na Koncert Świąteczny z Moniuszką w tle. Koncert odbędzie się we wtorek, 17 grudnia br., o godz. 18.00.

Uroczystości z okazji „Barbórki”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 29 listopada br., pracownicy Lhoist Bukowa, władze powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Górnika. W Bukowie tegoroczne obchody rozpoczęły się, złożeniem kwiatów pod figurką patronki górników św. Barbary na terenie zakładu.

Ostatni moment na rejestrację w systemie BDO. Kogo dotyczy obowiązek?

Powiększ zdjęcie

Czasu na rejestrację w systemie zostało już niewiele, a obowiązek dotyczy szerokiego kręgu podmiotów, w tym zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, czy stomatologicznych. Za prowadzenie działalności gospodarczej bez wpisu grożą kary nawet do 1 mln zł.

„Kolęda Płynie z Wysokości”

Powiększ zdjęcie

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie z Wysokości”.

Powstał dwuczęściowy film o powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

W środę, 4 grudnia br. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie z przewodnikiem turystycznym i fotografem – Michałem Piorunem, zatytułowane „W pogoni za…”. Zorganizowała je Biblioteka i Fundacja CEdR z Włoszczowy. Uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz slajdów z wybranymi zdjęciami i wysłuchali interesujących historii związanych z ich powstaniem. Głównym punktem programu był premierowy pokaz dwuczęściowego filmu o zabytkach i ciekawych miejscach powiatu włoszczowskiego.

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DEKO TALENT CUP

Powiększ zdjęcie

W sobotę 23 listopada 2019 r. na Hali Sportowej OSiR we Włoszczowie 140 zawodników z 14 zespołów rywalizowało w MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU DEKO TALENT CUP 2019, którego organizatorem był PUKS DEKO Włoszczowa.

Komunikat

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w dniu 7 grudnia 2019 roku (sobota) wszystkie biura Agencji będą otwarte w godzinach 07:30-15:30.