Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Podziękowanie dla Pana Jacka Sienkiewicza Zastępcy Wójta Gminy Krasocin

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z Uchwałą Nr XXIII/169/20 Rady Powiatu Włoszczowskiego z dnia 23 listopada 2020 r. w sprawie zmiany składu Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie, powołano do składu Rady Społecznej ZOZ we Włoszczowie Ireneusza Gliścińskiego Wójta Gminy Krasocin, który zastąpi na tej funkcji Zastępcę Wójta Jacka Sienkiewicza, który złożył rezygnację. 

Konkurs plastyczny pt. „Ozdoba choinkowa z dawnych lat”

Powiększ zdjęcie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy czas w polskiej kulturze. Choć w tym roku, ze względu na pandemię, będą wyglądać nieco inaczej, ich klimat, dzięki naszej pięknej tradycji i zwyczajom pozostaje bez zmian. Jedną z tradycji jest ubieranie choinki. Obecnie możemy kupić wspaniałe bombki, łańcuchy i inne ozdoby. Kiedyś nasi rodzice, dziadkowie, czy pradziadkowie ozdoby wykonywali sami. Słomiane gwiazdki, papierowe aniołki, pierniczki, łańcuchy z bibuły – to tylko niektóre z nich.

APEL o oddawanie krwi i osocza

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zwraca się z apelem do mieszkańców Powiatu Włoszczowskiego o honorowe oddawanie krwi. W sposób szczególny apel kierujemy do wszystkich osób, które pokonały chorobę Covid-19. Osoby te mogą skutecznie pomóc w leczeniu, a nawet uratować życie innych chorych poprzez oddanie osocza.

Uwaga - zmiana numeru telefonu

Powiększ zdjęcie
Informujemy, że od dnia 1 grudnia 2020 r. dotychczasowy numer telefonu na Sekretariat Starostwa Powiatowego we Włoszczowie (41 39 44 950) będzie nieaktywny.
Aby skontaktować się z Sekretariatem należy wybrać numer: 41 39 44 951 lub 504 754 367.

Dwa mecze siatkówki we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 5 grudnia br., na Hali OSiR we Włoszczowie (ul. Wiśniowa 2) odbędą się dwa mecze siatkówki. O godz. 15.00 w ramach II Ligii Mężczyzn drużyna Hetman Włoszczowa zmierzy się z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, natomiast o godz. 18.00 mecz rozegrają siatkarki w ramach III Ligii Kobiet. Drużyna Hetmana Włoszczowa zagra z KU AZS UJK Kielce.

Wojewoda zaprasza na mikołajkowe przedstawienie

Powiększ zdjęcie

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz zaprasza na niezwykłe mikołajkowe przedstawienie, którego premiera odbędzie się 4 grudnia 2020 r. o godz. 10.00 na kanale You Tube oraz na portalu Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informacja o wynikach otwartego konkursu ofert

Powiększ zdjęcie

Informuje się, że Zarząd Powiatu Włoszczowskiego Uchwałą Nr 112/20 z dnia 26 listopada 2020 r. dokonał wyboru oferty złożonej przez „Fundację Młodzi Ludziom”, Borysław 49,  96-130 Głuchów, w otwartym konkursie ofert na realizację w 2021 r. zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym realizacji zadań w zakresie edukacji przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego. Planowana wysokość dotacji przeznaczonej na realizację zadania wynosić będzie 64 020 zł.

Mikołajkowa Akcja Honorowego Oddawania Krwi

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zapraszają 4 grudnia 2020 r. (piątek) do PCK-R Włoszczowa (ul. Koniecpolska 42) w celu oddania krwi w ramach Mikołajkowej Akcji Honorowego Oddawania Krwi.

„Tajemnica baraku z Dobromierza”

Powiększ zdjęcie

Co łączy Stanisława Leopolda ps. „Rafał” (górne zdjęcie), niemieckiego dygnitarza Wilhelma Koppe (dolne zdjęcie) z barakiem przywiezionym przez żołnierzy warszawskiego „Parasola” do budynku w Dobromierzu (gmina Kluczewsko)? Tajemnica została wyjaśniona w najnowszym odcinku słuchowiska Radia Kielce dostępnym pod linkiem: https://podcasty.radio.kielce.pl/ukryty-front

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego.