Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia obelisku i tablicy

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 1 marca br., we Włoszczowie odbędzie się uroczystość odsłonięcia obelisku i tablicy poświęconej mieszkańcom ziemi włoszczowskiej poległym w walkach o niepodległość oraz pomordowanym i więzionym w okresie sowieckiej okupacji i komunistycznego zniewolenia w latach 1945 – 1956.

Zapraszamy na XVIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W piątek, 6 marca br., o godz. 17.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się XVIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań, organizowanej z okazji Dnia Kobiet, wystąpi Krystyna Giżowska, znana z takich przebojów jak: „Przeżyłam z tobą tyle lat”, czy „Złote obrączki”. Wstęp wolny.

Rozmowy z marszałkiem województwa o drugim etapie obwodnicy Włoszczowy

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego wraz z radnym wojewódzkim Arturem Konarskim z gminy Moskorzew spotkali się w środę, 19 lutego z marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Tematem rozmów była kontynuacja budowy obwodnicy Włoszczowy.

Omawiano program uroczystego odsłonięcia obelisku i tablicy

Powiększ zdjęcie

W dniu 20 lutego 2020 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie Społecznego Komitetu Upamiętnienia Ofiar Represji Reżimu Komunistycznego po 1945 r. na Ziemi Włoszczowskiej, któremu przewodniczył Wicestarosta Łukasz Karpiński.

Premiera Grupy Teatralnej Prescenium II

Powiększ zdjęcie

Dom Kultury we Włoszczowie oraz Grupa Teatralna Proscenium II zapraszają 6 marca br. o godz. 19.00 na premierowy spektakl Zbigniewa Woldańskiego pt. „Życie to teatr”. Wstęp wolny.

HETMAN CUP 2020

Powiększ zdjęcie

W sobotę 15 lutego 2020 roku odbył się organizowany przez Klub Sportowy HETMAN Włoszczowa XIII Międzynarodowy Turniej piłki nożnej HETMAN CUP 2020 w roczniku 2009 i młodsi.  Współorganizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Sprawniejsi.pl zapraszają na spotkanie z paraolimpijczykiem Januszem Rokickim

Powiększ zdjęcie

Dobiega końca kolejny projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl. Projekt „Będziemy sprawniejsi z PZU” rozpoczął się we wrześniu 2019. W ramach projektu grupa ponad 60 osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz seniorów, pod profesjonalnym okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutek, uczestniczyła w bezpłatnych zabiegach fizjoterapeutycznych m.in. z zabiegów elektrolecznictwa, ciepłolecznictwa, drenażu limfatycznego, masażera, platformy wibracyjnej, trakcji kręgosłupa, rotora oraz korzystała z wyposażenia siłowni: atlasu, ergometru, czy rowerka stacjonarnego.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, iż w dniach 17-18 lutego 2020 r. nastąpiła zmiana harmonogramu pracy aptek ogólnodostępnych w porze nocnej. Dyżury będą pełniły następujące apteki:

- w dniu 17.02. 2020 r. – DOZ Apteka. Dbam o zdrowie FARMEX, ul. Mleczarska 11,

- w dniu 18.02. 2020 r. – DOZ Apteka. Dbam o zdrowie, ul. Wiśniowa 27.

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

W dniach od 3 do 14 lutego 2020 r. na terenie Powiatu Włoszczowskiego została przeprowadzona kwalifikacja Wojskowa, co wynikało w szczególności z § 2 i § 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 1981) i Zarządzenia Nr 152/2019 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 30 grudnia 2019 r. w sprawie powołania komisji lekarskich oraz ustalenia wojewódzkiego planu przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. na terenie województwa świętokrzyskiego.

78. rocznica przemianowania ZWZ w Armię Krajową

Powiększ zdjęcie

Armia Krajowa była konspiracyjną organizacją wojskową działającą podczas II wojny światowej. Powstała w wyniku przekształcenia powołanej w 1939 r. Służby Zwycięstwu Polsce w Związek Walki Zbrojnej, przemianowany na Armię Krajową, rozkazem gen. Władysława Sikorskiego z dnia 14 lutego 1942 r. Dowódcą AK został generał Stefan Rowecki „Grot”.