Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 392, położonej w obrębie ewidencyjnym Skociszewy w gminie Radków, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Operatorowi NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie na przedmiotowej nieruchomości przewodów i urządzeń łączności publicznej w postaci wykonania projektowanego rurociągu kablowego.

Konkurs „Widoczni na drodze” rozstrzygnięty

Powiększ zdjęcie

W dniu 18 listopada 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Komisji Powiatowego Konkursu pt. „Widoczni na drodze”.  Zadaniem Komisji było wyłonienie trzech najlepszych spotów reklamowych dotyczących bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze po zmroku oraz w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Biblioteka Publiczna zaprasza

Powiększ zdjęcie

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza w dniu 26 listopada 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie z dr. Lechem Fraczkiem autorem książki „Księga Cechu Szewskiego z Włoszczowy z lat 1819 – 1848”.

Do Tarnawej Góry i Bożej Woli będą jeździć busy?

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 18 listopada br. we włoszczowskim Starostwie odbyło się spotkanie dotyczące funduszu autobusowego. Władze powiatu podejmą rozmowy z przewoźnikiem w sprawie uruchomienia dwóch nowych połączeń.

Wykłady Akademii Aktywnego Seniora cieszyły się dużym powodzeniem

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 18 listopada br. zakończył się cykl dziewięciu interaktywnych wykładów w Akademii Aktywnego Seniora. Spotkania odbywały się w pięciu gminach powiatu włoszczowskiego.

Młodzi liderzy OSP w gminie Moskorzew po szkoleniu

Powiększ zdjęcie

W sobotę 16 listopada br. zakończyło się dwudniowe szkolenie „Młody lider NGO”, które dla 12-osobowej grupy druhów z OSP w Mękarzowie i OSP w Chlewskiej Woli zorganizowała Fundacja CEdR. Szkolenie poprowadziła Monika Makowiecka ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej w Warszawie.

Największa inwestycja w Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Około pół miliona złotych pochłonie wymiana pieca węglowego na gazowy wraz z pozostałą instalacją we włoszczowskim Domu Pomocy Społecznej. Prace remontowe rozpoczęły się w połowie października i potrwają do 16 grudnia. Obecnie inwestycja jest na półmetku. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu pozyskano na nią 350 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powiat Włoszczowski liderem w województwie świętokrzyskim w zakresie modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej

Powiększ zdjęcie

W dniu 15.11.2019 roku została podpisana umowa  pomiędzy Powiatem Włoszczowskim reprezentowanym przez Starostę Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego oraz Wicestarostę Łukasza Karpińskiego, a Przedsiębiorstwem Pomiarów Geodezyjnych Spółka z o.o. reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Jacka Kmiecika na wykonanie usługi geodezyjnej pn. ,,Modernizacja szczegółowej osnowy wysokościowej (3 klasy) na terenie Powiatu Włoszczowskiego - realizacja projektu technicznego modernizacji". Zarząd Powiatu Włoszczowskiego  na w/w zadanie pozyskał kwotę 246 000,00 zł ze środków zewnętrznych, która w pełni wystarcza na pokrycie kosztów tego zadania.

Termin składania wniosków na pomoc suszową dla rolników przedłużony do 29 listopada

Powiększ zdjęcie

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydłużył do dnia 29.11.2019 r. termin składania wniosków o udzielenie pomocy w związku ze szkodami w uprawach rolnych spowodowanymi wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Wnioski można składać w Biurach Powiatowych ARiMR.

„Reagujesz – hejt kasujesz!”

Powiększ zdjęcie

Zjawisko hejtu w internecie to poważny problem społeczny. Hejt najczęściej dotyczy tematów związanych z wyglądem, sposobem mówienia, czy krytyką decyzji, którą dana osoba podjęła. Najbardziej narażone na hejt są dzieci i młodzież, które mają niskie poczucie wartości, a przy tym nie mają wsparcia ze strony dorosłych. Ważne, by o tym problemie mówić, by reagować.