Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Z XXIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 26 października 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Droga Kurzelów-Komparzów wyremontowana

Powiększ zdjęcie

Zakończył się remont drogi powiatowej Kurzelów – Komparzów. W czwartek, 27 października br., odbył się odbiór w/w drogi.

72 rocznica bitwy pod Chotowem

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 23 października 2016 r., obchodziliśmy 72 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Chotowem oraz 25-lecie nadania Szkole Podstawowej w Olesznie zaszczytnego imienia Armii Krajowej.

Żywa lekcja historii

Powiększ zdjęcie

W dniu 20 października 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie odbyło się spotkanie uczniów z kpt. Jerzym Włodzimierzem Stawskim ps. „Lubicz” – weteranem Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Nie będzie można parkować

Powiększ zdjęcie

W dniach 28 – 31 października br. plac przy ul. Partyzantów  (vis-a-vis Urzędu Gminy), na którym znajdują się miejsca postojowe, będzie wyłączony dla pojazdów ze względu na sprzedaż kwiatów z okazji Święta Zmarłych.

Konferencja poświęcona tematowi handlu ludźmi

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 25 października br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się konferencja pn. „Powiat Włoszczowski przeciwko handlowi ludźmi”.

Turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich

Powiększ zdjęcie

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach serdecznie zaprasza na turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich, które odbędzie się 19 listopada 2016 r. 

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” ogłasza nabór wniosków nr 3/2016 i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.1  Infrastruktura turystyczna i rekreacyjna.

25 października 2016
Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” ogłasza nabór wniosków nr 1/2016 i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.6  Podejmowanie działalności gospodarczej.

25 października 2016
Czytaj więcej o: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski” ogłasza nabór wniosków nr 2/2016 i zaprasza Państwa do składania wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 w  ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność”, na Przedsięwzięcie: 1.1.7  Podejmowanie działalności gospodarczej przez osoby w wieku do 29 lat.

25 października 2016
Czytaj więcej o: Ogłoszenie