Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 2 września br., we Włoszczowie odbędą się XVIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Na uroczystość, będącą podziękowaniem dla Rolników za ich ciężką pracę, zapraszają: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Starosta Włoszczowski i Burmistrz Gminy Włoszczowa.

„Koziołek Matołek na Dzikim Zachodzie”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 24 sierpnia br., odbędzie się kolejna impreza turystyczno-kulturalna w ramach obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego i 20-lecia Powiatu Włoszczowskiego. Tym razem chętni pojadą do Pacanowa i Kurozwęk.

Regionalny Konkurs Grantowy

Powiększ zdjęcie

16 sierpnia br. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy. To szansa dla bibliotek i domów kultury na dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty powinny być realizowane pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2019 roku.

Kinobus we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Kinobus to festiwal filmowy, a zarazem kulturo- i krajoznawczy. To pokazy filmów, poznawanie walorów turystycznych, a nade wszystko przywracanie pamięci o miejscach, które niegdyś żyły sztuką filmową.

Uwaga na burze z gradem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że we wtorek 14 sierpnia w godz. 12.00 – 20.00 mogą wystąpić na terenie powiatu włoszczowskiego burze z opadami deszczu od 30 do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy grad. Jest to komunikat ostrzegawczy II stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia w/w zjawiska wynosi 80 %.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postepowania administracyjnego w sprawie udzielenia Pracowni Projektowej „Promel” działającej z pełnomocnictwa PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie zezwolenia dla projektu pn. „PBW przebudowy linii SN relacji GPZ Włoszczowa – Nieznanowice od bramki nr 349 do bramki 328 wraz z odgałęzieniami, etap II-RE Kielce”, na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki Nr 311, 423, 447, 450, położonych w obrębie ewidencyjnym Wymysłów gmina Włoszczowa oraz działki Nr 282, 299/1, 300, położone w obrębie ewidencyjnym Michałów gmina Włoszczowa, a także działka Nr 632/2 położona w obrębie ewidencyjnym Ludynia gmina Krasocin, których stan prawny jest nieuregulowany.

Oferta sprzedaży ekogroszku

Powiększ zdjęcie

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im.Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, ul. Koniecpolska 40, oferuje sprzedaż 538 sztuk worków ekogroszku po 30 kg (łącznie 16.140 kg).

Dzieci z Ukrainy z wizytą w powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

W dniach 8 – 10 sierpnia 2018 r. we Włoszczowie przebywała 15-osobowa grupa dzieci z Obwodu Winnickiego na Ukrainie wraz z opiekunkami – panią Valentyną Poizd – odpowiednikiem naszego wicestarosty i panią Inną Nasushną.

Nabór na stanowisko pracy - Specjalista ds. realizacji LSR

Powiększ zdjęcie

Zarząd Stowarzyszenia ŚWIĘTOKRZYSKIEJ RYBACKIEJ LOKALNEJ GRUPY  DZIAŁANIA ogłasza nabór ofert kandydatów na stanowisko: Specjalisty ds. realizacji LSR; forma zatrudnienia – umowa o pracę; pełny etat; planowany termin zatrudnienia – 1 września 2018r.

Zielone światło dla obwodnicy Włoszczowy

Powiększ zdjęcie

Ponad siedem kilometrów długości będzie miała obwodnica Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786. Podczas posiedzenia 8 sierpnia Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek inwestora, czyli Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, dotyczący realizacji I etapu projektu układu obwodnicowego Włoszczowy. Dzięki temu ŚZDW będzie mógł wystąpić o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji.