Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 25 października 2018 r. (czwartek) o godz. 1200 odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

19 października 2018
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Powiększ zdjęcie

Od dnia 14 października 2018 r. ruszyła kampania rekrutacyjna Ministra Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna oraz perspektywiczna praca.

Bitwa pod Chotowem - znakiem Polski, która nie zginęła

Powiększ zdjęcie

W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Wójt Gminy Krasocin, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Olesznie oraz Starostwo Powiatowe we Włoszczowie byli organizatorami uroczystości 74. rocznicy bitwy pod Chotowem, która odbyła się 14 października 2018 r.

Odznaczenia medalem „Pro Patria”

Powiększ zdjęcie

W dniu 14 października 2018 r.  podczas  obchodów 74. rocznicy Bitwy pod Chotowem  miała miejsce podniosła uroczystość nadania medali „Pro Patria”, za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

KGW Bebelno wyróżnione za potrawę z gęsi kieleckiej

Powiększ zdjęcie

14 października br. w Rakowie odbył się Wojewódzki konkurs na potrawę z gęsi kieleckiej – Smaki Gęsiny. W rywalizacji zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Powiat włoszczowski reprezentowało KGW z Bebelna z potrawą „Gąseczka miętóweczka z pieczonymi nadziewanymi ziemniakami i sosami” za którą zdobyło wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie nagród Starosty dla nauczycieli

Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Włoszczowski przyznał nagrody siedemnastu nauczycielom zatrudnionym we włoszczowskich szkołach ponadgimnazjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Udany IV Hubertus Ziemiański na Podzamczu we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 14 października 2018 r., na Podzamczu (teren dawnego dworskiego ogrodu, zwanego od hodowanych tu w przeszłości bażantów - Bażanternią), odbyło się wielkie święto myśliwych, jeźdźców i leśników.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Powiększ zdjęcie

Doceniając wkład nie tylko w nauczanie, ale również w kształtowanie charakterów młodego pokolenia, z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Oświaty podziękowania i życzenia składają Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Jacek Włodarczyk.

KRUS zaprasza na konferencję "Bezpieczna Gmina"

Powiększ zdjęcie

Placówka Terenowa KRUS we Włoszczowie informuje, że w dniu 19 października o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się konferencja pn. ”Bezpieczna Gmina”. W czasie spotkania przedstawiciele KRUS, ARiMR, PIP, Policji, WFOŚiGW oraz Straży Pożarnej  będą udzielali informacji na temat różnych aspektów bezpieczeństwa. Konferencja skierowana jest do mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

RODO w NGO – organizacje po szkoleniu z analizy ryzyka

Powiększ zdjęcie

9 października 19 przedstawicieli małych organizacji pozarządowych z powiatu włoszczowskiego wzięło udział w zorganizowanym przez Fundację CEdR bezpłatnym szkoleniu "RODO w NGO. Analiza ryzyka krok po kroku". Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy podmiot przetwarzający dane (choćby to dotyczyło tylko najprostszych czynności, jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, przeglądanie itd.), nawet małe stowarzyszenia, musi mieć opracowany dokument "Analiza ryzyka".