Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

„Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

Powiększ zdjęcie

Za nami III edycja powiatowego konkursu logopedycznego „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”, organizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną we Włoszczowie przy współpracy włoszczowskiego Domu Kultury.

Uroczyste obchody z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ zdjęcie

Przemarsz ulicami miasta, złożenie wiązanek kwiatów przed pomnikiem Niepodległości, Msza Święta w intencji Ojczyzny i koncert organowy znalazły się w programie obchodów 225-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Udany Piknik - Majówka Europejska

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 2 maja br., odbył się we Włoszczowie Piknik – Majówka Europejska połączony z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach Majówki zorganizowano: Paradę Schumana, Konkurs Kulinarny „Apetyt na… Potrawy z Grilla III” oraz Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego im. kpt. Leona Staroszczyka ps. „Smolicz”.

Przypominamy o oznaczeniu posesji

Powiększ zdjęcie

Każdy właściciel lub administrator posesji lub nieruchomości zobowiązany jest do jej oznakowania stosownym numerem. Numer taki musi być umieszczony w widocznym miejscu (bezpośrednio na budynku, na furtce, bramie wjazdowej) oraz oświetlony w taki sposób, aby był widoczny z ulicy, przy której posesja jest położona.

Rodzinny Rajd Rowerowy

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy wszystkich chętnych na Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem św. Floriana” z okazji 115 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Rajd odbędzie się 15 maja 2016 r. (niedziela). Start – godz. 12.45 (Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, ul. Koniecpolska 42).

Majówka „Święto Pieroga” w Moskorzewie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 8 maja br., na boisku sportowym przy szkole w Moskorzewie odbędzie się Majówka „Święto Pieroga”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zapraszamy do udziału w Turnieju Motoryzacyjnym

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Etap powiatowy odbędzie się 11 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (sala konferencyjna). Początek o godz. 9.00.

Odkrywają na nowo uroki naszego miasta

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oświaty „Pogodna Jesień” rozpoczęło realizację zadania publicznego pod nazwą „Włoszczowskie wędrówki z questami – cykl zajęć upowszechniających aktywny tryb życia i rekreację osób w wieku emerytalnym”, które współfinansowane jest ze środków Gminy Włoszczowa.

Zapraszamy do udziału w Turnieju BRD

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w etapie powiatowym XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap powiatowy odbędzie się 18.05.2016 (SP) i 19.05.2016 (GIM) w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (sala konferencyjna). Początek o godz. 9.00.

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

Powiększ zdjęcie

W dniu 30 marca 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji w ramach eliminacji powiatowych VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” skierowanego dla dzieci ze szkół podstawowych, organizowanego przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.