Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

Powiększ zdjęcie

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji życzenia samorządowcom i pracownikom samorządowym składają Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Jacek Włodarczyk i Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga.

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Powiększ zdjęcie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań z zakresu kultury fizycznej.

Zapraszamy na FAMILIADĘ

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 29 maja br., w godz. 15.00-20.00 na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się Włoszczowska Familiada z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca.

Innowatorium w Sikorskim

Powiększ zdjęcie

Od 16 do 20 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie odbyła się XXX edycja Programu Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości, pod patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że na wniosek Zarządu Powiatu, w dniu 25 maja 2016 r. (środa) o godz. 12.00 odbędzie się XIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego, której przedmiotem będzie rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu na 2016 rok.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Powiększ zdjęcie

Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju zaprasza przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji na bezpłatne szkolenie „Standardy zarządzania finansami w organizacjach pozarządowych” w dniu 10 czerwca 2016 r.

Wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze

Powiększ zdjęcie

Drużyny z włoszczowskiej „Jedynki” zwyciężyły w eliminacjach powiatowych 39. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 18 maja we Włoszczowie. Uczniowie będą reprezentować powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju.

Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza

Powiększ zdjęcie

W ramach akcji zainicjowanej przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa ,,Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza” Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie, którego Patronem jest Noblista, ogłosił konkursy skierowane do szkół z terenu powiatu włoszczowskiego i gminy Włoszczowa.

35 lat mija

Powiększ zdjęcie

9 czerwca 1981 roku Zbiorcza Szkoła Gminna (obecnie Zespół Placówek Oświatowych) w Koniecznie otrzymał imię Henryka Sienkiewicza i sztandar. Przewodniczącym Społeczno-Rodzicielskiego Komitetu Organizacyjnego został Julian Janik.

KOMUNIKAT

Powiększ zdjęcie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie informuje, że zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 11 maja 2016 r., dzień 27 maja 2016 r. (piątek) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włoszczowie.