Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Przekierowanie numeru alarmowego 997 w powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

Już 26 kwietnia na terenie powiatu włoszczowskiego wprowadzony zostanie system, którego zadaniem jest przekierowywanie numeru alarmowego 997 bezpośrednio do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach.

Drużyna na medal

Powiększ zdjęcie

W środę, 25 kwietnia br., we Włoszczowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Turnieju wzięły udział trzyosobowe drużyny z włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych: z I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (2 drużyny) i Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 1100 odbędzie się XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ zdjęcie

Na uroczystości zapraszają przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Grzegorz Dziubek. Tradycyjnie rozpocznie je msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie o godz. 12.00. Po wspólnej modlitwie zamanifestujemy swój patriotyzm przemarszem ulicami miasta pod pomnik upamiętniający Ustawę Rządową z dnia 3 maja 1791 r.

Reprezentacja z powiatu włoszczowskiego na Targach AGROTRAVEL w Kielcach

Powiększ zdjęcie

W dniach 20 – 22 kwietnia br. w Kielcach, już po raz dziesiąty, odbywają się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life. Jak co roku w programie znalazły się prezentacje artystyczne zespołów ludowych, degustacje potraw regionalnych, jarmark sztuki rękodzieła i wyrobów artystycznych oraz konferencje.

Majówka 2018

Powiększ zdjęcie

W tym roku Majówka pn. „Reymont w gościnie u Hetmana” odbędzie się 5 maja na włoszczowskim Rynku. Będzie parada, warsztaty, inscenizacje, dobra kuchnia.

„Łączy nas pamięć”

Powiększ zdjęcie

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

„Stop pożarom traw”

Powiększ zdjęcie

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie.

Biblioteka zaprasza na wykład

Powiększ zdjęcie

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza na wykład „Bitwy pod Olesznem i Chotowem. Epilog 2 Pułku Piechoty Legionów AK”. Wykład odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie.

Szczęsny i Krychowiak mówią stop dokuczaniu

Powiększ zdjęcie

- Znamy się już od ponad 14 lat, teraz razem chcemy zachęcić dzieciaki do bycia dobrymi kumplami i pokazać im, jak daleko można zajść z przyjacielem u boku. – mówią Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Piłkarze reprezentacji Polski zostali ambasadorami startującej właśnie czwartej edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.