Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Wspominano wydarzenia turystyczno-kulturalne 2018

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 11 grudnia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyło się spotkanie podsumowujące wydarzenia turystyczno-kulturalne, które zorganizowało w 2018 roku Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie.

Posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych

Powiększ zdjęcie

W dniu 11 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, które prowadził Przewodniczący – Michał  Nasulewicz. Członkowie Rady  wraz  z zaproszonymi gośćmi omówili kalendarz uroczystości patriotycznych zaplanowanych na 2019 r.

Z Herbertem do sukcesu…

Powiększ zdjęcie

Angelika Kowalska – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie zdobyła 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

Uroczystości z okazji „Barbórki”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 30 listopada, pracownicy Lhoist Bukowa, władze powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin wzięli udział w uroczystościach z okazji zbliżającego się Dnia Górnika.

Z Amazonkami do zdrowia

Powiększ zdjęcie

Włoszczowskie Stowarzyszenie Amazonek zakończyło w listopadzie realizację zadania publicznego: „Z Amazonkami do zdrowia”. Celem zadania była poprawa stanu fizycznego i psychicznego, poprawa komfortu życia, profilaktyka antynowotworowa, a także zwiększenie świadomości i wiedzy mieszkańców gminy Włoszczowa na temat choroby nowotworowej piersi.

Aktywne świętokrzyskie

Powiększ zdjęcie

Projekt Aktywne Świętokrzyskie realizowany jest przez Akademickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Edukacyjnych, na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

Realizacja programu PFRON „Wyrównywanie różnic między regionami III”

Powiększ zdjęcie

Powiat Włoszczowski będzie realizować w roku 2019 program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Wyrównywanie różnic między regionami III” w obszarach B, C, D, E, G.

Nowe obowiązki dla podmiotów posiadających decyzje w zakresie gospodarowania odpadami

Powiększ zdjęcie

Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we Włoszczowie informuje, że w dniu 5 września 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592). Ustawa wprowadza nowe obowiązki dla podmiotów posiadających decyzje uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów:

Rozkład godzin pracy aptek

Powiększ zdjęcie

W dniu 5 grudnia 2018 r. Rada Powiatu Włoszczowskiego podjęła uchwałę dotyczącą ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Włoszczowskiego w 2019 roku.

Koncert Świąteczny

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 18 grudnia br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się Koncert Świąteczny pt. „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Wystąpią: Iwona Socha solistka Opery Krakowskiej i Paweł Skałuba tenor Państwowej Opery Bałtyckiej wraz z orkiestrą kameralną Strauss Ensemble Artura Jaronia.