Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Robocza wizyta na drogach powiatowych w gminie Moskorzew

Powiększ zdjęcie

Wczoraj, 2 czerwca 2020 roku Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Włoszczowski Łukasz Karpiński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicz i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Jarosław Krzyżanowski uczestniczyli w spotkaniu i objeździe dróg powiatowych w gminie Moskorzew.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19, 20 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie
Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 2 czerwca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19 – w gminach: Kluczewsko, Krasocin, Radków, Włoszczowa. Osoby te przebywają w szpitalu zakaźnym.  
Ostatni przypadek zakażenia na koronawirusa SARS-CoV-2 dotyczy mieszkańca Gminy Radków.
Pięć osób pokonało koronawirusa SARS-CoV-2, są to mieszkańcy gmin: Krasocin, Moskorzew i Włoszczowa.
Jedna osoba (mieszkaniec Gminy Włoszczowa) zmarła w szpitalu w Starachowicach.

Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR

Powiększ zdjęcie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje o realizacji XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2020/2021. Celem Programu jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miast do 20 000 mieszkańców pokonania trudnej dla niej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok studiów.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 396/2, położonej w obrębie ewidencyjnym 06 Włoszczowa - miasto, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Inwestorowi – PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, tj. zezwolenia na budowę linii elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia wraz z kanalizacją światłowodową w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na wydzierżawienie nieruchomości

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że 15 maja br. Starosta Włoszczowski ogłosił pierwsze przetargi ustne nieograniczone (licytację) na wydzierżawienie nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Skarbu Państwa – Starosty Włoszczowskiego, położonych w obrębie ewidencyjnym Kurzelów gmina Włoszczowa. Przetargi w formie licytacji zostaną przeprowadzone w dniu 19 czerwca 2020 roku o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie ul. Wiśniowa 10, sala Nr 319 (II piętro).

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19. 20 osób zostało poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 1 czerwca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19 – w gminach: Kluczewsko, Krasocin, Radków, Włoszczowa. Osoby te przebywają w szpitalu zakaźnym.  

Powiat Włoszczowski wsparł szkoły w przygotowaniu matur

Powiększ zdjęcie

Przeprowadzenie egzaminów dojrzałości to w dobie koronawirusa spore wyzwanie. Należy spełnić wiele wytycznych, wprowadzić nowe rozwiązania, zachować wszelkie środki ostrożności, by zarówno nauczyciele, jak i uczniowie przystępujący do matury byli bezpieczni. Niesie to za sobą dodatkowe koszty, na które szkoły nie były przygotowane. Powiat Włoszczowski, któremu podlegają 3 szkoły ponadpodstawowe (I LO, ZS nr 2 i ZS nr 3) chcąc wesprzeć dyrektorów w przygotowaniu tegorocznych matur pozyskał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Obsługa klienta w Urzędzie Skarbowym we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Urząd Skarbowy we Włoszczowie informuje, że zapewnia stałą obsługę podatników. Zachęca jednocześnie do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu: on-line poprzez e-Deklaracje i Twój e-PIT lub w urzędzie poprzez wrzucenie deklaracji, pism i innych dokumentów do wystawionych urn. W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w Urzędzie Skarbowym w poniedziałki (godz. 12.00 – 18.00), środy (godz. 9.00 – 15.00) i piątki (godz. 9.00-13.00).

Kino „Muza” wystartowało z platformą MOJEeKINO.PL. Ruszył Festiwal Wiosna Filmów

Powiększ zdjęcie

26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW rozpoczął się w piątek, 29 maja i potrwa 10 dni. Będzie pierwszym festiwalem filmów fabularnych zorganizowanym całkowicie online na platformie MOJEeKINO.PL. Sieć Kin Studyjnych „Moje kino” chce skrócić dystans między widzem a salą kinową, tworząc w sieci przestrzeń, w której możemy doświadczać filmowych emocji wraz z innymi bez wychodzenia z domu. Kina od miesięcy nie goszczą widzów, a ci ostatni pozbawieni są możliwości sięgania po nowości kinowe. Nowa platforma online ma połączyć cechy serwisów VOD i tradycyjnego kina. Nasza „Muza” dołączyła do platformy.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19. 23 osoby zostały poddane kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 31 maja 2020 r. – według stanu na godzinę 1000–na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano cztery przypadki COVID-19–w gminach: Kluczewsko, Krasocin, Radków i Włoszczowa. Osoby te przebywają w szpitalu zakaźnym.

Ostatni przypadek zakażenia na koronawirusa SARS-CoV-2 dotyczy mieszkańca Gminy Radków.

Pięć osób pokonało koronawirusa SARS-CoV-2, są to mieszkańcy gmin: Krasocin, Moskorzew i Włoszczowa.

Jedna osoba (mieszkaniec Gminy Włoszczowa) zmarła w szpitalu w Starachowicach.