Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Uwaga na smog

Powiększ zdjęcie

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Kielcach informuje o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka - od godz. 9.45 do godz. 24.00 dnia 19 stycznia 2021 r.

Uwaga: opady marznące

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed opadami marznącymi w zachodniej części województwa świętokrzyskiego (w tym na terenie powiatu włoszczowskiego). Od godz. 02.00 dnia 20 stycznia do godz. 09.00 dnia 20 stycznia 2021 r. prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %. Stopień zagrożenia – 1.

Podziękowanie i uznanie dla Młodego Bohatera z gminy Secemin

Powiększ zdjęcie
Młody bohater z gminy Secemin został doceniony przez Zarząd Powiatu Włoszczowskiego i służby mundurowe. W dniu 18 stycznia 2021 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie miało miejsce spotkanie z odznaczonym medalem „Młody Bohater” 12 - letnim Mateuszem Osiakiem, który wykazał się wzorową postawą w sytuacji zagrożenia, przyczyniając się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.

Uwaga na smog

Powiększ zdjęcie

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Kielcach informuje o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka - od godz. 9.00 dnia 18 stycznia do godz. 24.00 dnia 19 stycznia 2021 r.

 

Powiat przekazał gadżety na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Kondolencje

Powiększ zdjęcie

Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu pragnie złożyć kondolencje i szczere wyrazy współczucia Panu Posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu z powodu śmierci babci.

Zostań żołnierzem

Powiększ zdjęcie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach zaprasza do odbycia służby przygotowawczej. Zapisów na turnusy można dokonać w WKU Kielce. Szczegółowe informacje na plakacie.

„Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Powiększ zdjęcie

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Od 15 stycznia do 30 marca 2021 r. odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

Konsultacje ws. planów zarządzania ryzykiem powodziowym

Powiększ zdjęcie

Minister Infrastruktury zaprasza na konsultacje społeczne aktualizowanych planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Do 22 czerwca odbędzie się 28 spotkań konsultacyjnych w całym kraju. Serię spotkań otworzy 9 lutego 2021 r. debata w Krakowie.

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19

Powiększ zdjęcie

Od dziś ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.