Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że 6 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie zostaną przeprowadzone eliminacje powiatowe XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych

Powiększ zdjęcie

W dniu 5 kwietnia br. o godz. 13.00 w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3), w sali nr 12, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych działających na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

W dniach 4 – 13 kwietnia 2017 r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Apel w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych

Powiększ zdjęcie

W okresie wiosennym, jak co roku, odnotowuje się wzrost liczby interwencji Straży Pożarnej związanych z wypalaniem traw. W ostatniej dekadzie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano średnio rocznie 3 172 pożary traw, natomiast w roku bieżącym strażacy interweniowali już blisko 1000 razy.

Trampkarze na turnieju w Ukrainie

Powiększ zdjęcie

W dniach 16 - 19 marca 2017 r. drużyna Trampkarza młodszego Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa przebywała i brała udział w turnieju piłkarskim w Mościskach na Ukrainie. W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów z Polski i Ukrainy.

„Tatrzańskie krokusy”

Powiększ zdjęcie

W niedzielę palmową, 9 kwietnia 2017 r., odbędzie się pierwszy w tym roku Rodzinny Rajd Wędrowny pn. „Tatrzańskie krokusy”. Zapisy do 3 kwietnia br.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 1300 odbędzie się XXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Dni Edukacji o NZJ

Powiększ zdjęcie

1 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach rozpocznie się konferencja nt. Nieswoistych Zapaleń Jelit. Wstęp wolny.

Do końca wierni…

Powiększ zdjęcie

Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne zaprasza na wykład Pawła Ameryka i Adama Szałowskiego „Żołnierze Wyklęci Ziemi Włoszczowskiej”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 marca br., o godz. 16.00 w Domu Kultury we Włoszczowie. Wstęp bezpłatny.

 

Festiwal polszczyzny we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

23 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego i w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się XI Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej – turniej, który z troski o język ojczysty i jego kondycję połączył przedstawicieli instytucji rządowych, oświatowych i ludzi biznesu. Wielką wartością turnieju jest właśnie wspólne działanie dla upowszechniania poprawności językowej i kształtowania poczucia wartości języka ojczystego.