Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Przypominamy treść ogłoszenia z dnia 2 października 2017 r.: Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zezwolenia na przeprowadzenie przewodów i urządzeń służących do przesyłania gazu ziemnego w rejonie ulicy Kusocińskiego.

Informacja dla hodowców bydła

Powiększ zdjęcie

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włoszczowie informuje, że w dniu 8 września 2017 roku zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 sierpnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 30 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 1100 odbędzie się XXXVI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Głównym punktem obrad będzie informacja o zadaniach Powiatu z zakresu pomocy społecznej realizowanych przez Dom Pomocy Społecznej we Włoszczowie.

Przekaż 1% podatku na włoszczowskie hospicjum

Powiększ zdjęcie

W Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie rozpoczęło działalność stacjonarne hospicjum. W placówce znajduje się 10 łóżek dla osób terminalnie chorych. Jeśli chcesz pomóc przekaż 1% swojego podatku na rzecz Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej KRS 0000242547 z dopiskiem Hospicjum Włoszczowa.

„Uśmiech Seniora” dla dojrzałych i aktywnych

Powiększ zdjęcie

Witalność naszych seniorów może onieśmielić niejednego nastolatka. Udowodniła to 8 edycja imprezy dla dojrzałych mieszkańców Świętokrzyskiego 23 listopada br. we Włoszczowie, gdzie spotkali się seniorzy z powiatów włoszczowskiego i jędrzejowskiego.

Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone

Powiększ zdjęcie

Akcja realizowana jest przez związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. Jej celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

PROFILAKTYKA Z AMAZONKAMI

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Klub „Amazonki” Filia we Włoszczowie realizował od kwietnia do listopada zadanie publiczne z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych i promocji zdrowia, w którym udział wzięły mieszkanki gminy Włoszczowa.

Informacja WKU w Kielcach

Powiększ zdjęcie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach informuje, że są wolne stanowiska dla osób, które nie pełniły służby wojskowej i chcą ochotniczo odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych od 8 stycznia do 27 kwietnia 2018 r.

Wspólnie spełnijmy marzenia!

Powiększ zdjęcie

Udało się pomóc już ponad 1300 dzieciom, a może być ich więcej! Trwa XIII edycja powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”, organizowanej nieprzerwanie od 2005 r. przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Jej celem jest przygotowanie paczek zgodnych z marzeniami i potrzebami podopiecznych. W bieżącym roku otrzymają je dzieci, które na co dzień obcują z chorobą - własną lub kogoś bliskiego oraz te, które w inny sposób zostały doświadczone przez los.

Informacja

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, akredytowany przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu animacyjno-inkubacyjnym, które odbędzie się w dniu 24 listopada 2017 r., w godz. 10:00 – 13:00 w Urzędzie Gminy w Seceminie (ul. Struga 2, 29-145 Secemin).