Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Rajd Szlakiem Kosynierów

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 6 czerwca br., odbędzie się XV Pieszy Rajd – Zlot Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin. Organizatorzy zapraszają do udziału w rajdzie drużyny reprezentujące organizacje społeczne, szkoły oraz turystów indywidualnych.

Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Zimowej Szacie

Powiększ zdjęcie

Konkurs fotograficzny pn. „Przyroda powiatu włoszczowskiego w zimowej szacie” zorganizowany był przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przy udziale Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Koordynatorkami z ramienia szkoły były: Emilia Maciejczyk oraz Monika Sinkiewicz.

Reprezentanci woj. świętokrzyskiego z medalami

Powiększ zdjęcie

Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozstrzygnięty! 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12. Drużyna dziewczynek ze szkoły w Chlewicach zajęła 12 miejsce w kraju.

„Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

Powiększ zdjęcie

Za nami III edycja powiatowego konkursu logopedycznego „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”, organizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną we Włoszczowie przy współpracy włoszczowskiego Domu Kultury.

Uroczyste obchody z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ zdjęcie

Przemarsz ulicami miasta, złożenie wiązanek kwiatów przed pomnikiem Niepodległości, Msza Święta w intencji Ojczyzny i koncert organowy znalazły się w programie obchodów 225-lecia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Udany Piknik - Majówka Europejska

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 2 maja br., odbył się we Włoszczowie Piknik – Majówka Europejska połączony z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach Majówki zorganizowano: Paradę Schumana, Konkurs Kulinarny „Apetyt na… Potrawy z Grilla III” oraz Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego im. kpt. Leona Staroszczyka ps. „Smolicz”.

Przypominamy o oznaczeniu posesji

Powiększ zdjęcie

Każdy właściciel lub administrator posesji lub nieruchomości zobowiązany jest do jej oznakowania stosownym numerem. Numer taki musi być umieszczony w widocznym miejscu (bezpośrednio na budynku, na furtce, bramie wjazdowej) oraz oświetlony w taki sposób, aby był widoczny z ulicy, przy której posesja jest położona.

Rodzinny Rajd Rowerowy

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy wszystkich chętnych na Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem św. Floriana” z okazji 115 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Rajd odbędzie się 15 maja 2016 r. (niedziela). Start – godz. 12.45 (Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, ul. Koniecpolska 42).

Majówka „Święto Pieroga” w Moskorzewie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 8 maja br., na boisku sportowym przy szkole w Moskorzewie odbędzie się Majówka „Święto Pieroga”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zapraszamy do udziału w Turnieju Motoryzacyjnym

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Etap powiatowy odbędzie się 11 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (sala konferencyjna). Początek o godz. 9.00.