Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Brygadier Krzysztof Ciosek Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej

Powiększ zdjęcie

Brygadier Krzysztof Ciosek został nowym szefem świętokrzyskich strażaków. Nominację otrzymał z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek. Zastąpił on na tym stanowisku nadbrygadiera Adama Czajkę. Krzysztof Ciosek ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Od października 2016 roku był Komendantem Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. W imieniu Zarządu Powiatu Włoszczowskiego serdecznie gratulujemy!

Apel do rolników "Żniwa 2019"

Powiększ zdjęcie

Rozpoczęły się żniwa. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a praca w gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych. Na polach od rana do późnego wieczoru pracują maszyny rolnicze. Niestety, w czasie żniw często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Prezes KRUS wystosował do rolników apel o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas tych prac.

Ostatnie spotkanie Zarządu Powiatu z mieszkańcami w sprawie ZOZ

Powiększ zdjęcie

15 lipca br. w Chlewicach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego spotkał się z mieszkańcami gminy Moskorzew. W debacie dotyczącej sytuacji włoszczowskiego ZOZ i spraw bieżących powiatu uczestniczył Starosta Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Członkowie Zarządu Małogorzata Gusta i Rafał Pacanowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

OHP prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 15 — 18 lat do jednostek opiekuńczo - wychowawczych na rok szkolny 2019/2020

Powiększ zdjęcie

Jednostki opiekuńczo-wychowawcze Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach swoim zasięgiem obejmują blisko tysiąc uczestników kształcących się w: Kielcach, Końskich, Skarżysku - Kamiennej, Pińczowie, Jędrzejowie oraz Starachowicach. Nauka realizowana jest w szkołach branżowych I stopnia oraz szkołach podstawowych z klasami przysposabiającymi do pracy, a kształcenie praktyczne u pracodawców, działających na lokalnym rynku pracy bądź w warsztatach szkoleniowych OHP.

Od najbliższej środy ulica Wiśniowa będzie częściowo zamknięta dla ruchu

Powiększ zdjęcie

W związku z rozpoczynającym się remontem ul. Wiśniowej we Włoszczowie w dniu 17.07.2019 r. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic: Wiśniowa, 1 – go Maja, Żeromskiego, Kusocińskiego oraz na osiedlu Brożka w części osiedlowych dróg wyjazdowych na ulicę Wiśniową. Od środy nastąpi częściowe zamknięcie ulicy Wiśniowej od skrzyżowania z ul. 1- go Maja do skrzyżowania z ul. Żeromskiego włącznie ze skrzyżowaniem (schematy organizacyjne nr 1 i nr 2).

Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o ponad 20,6 mln zł - trwa nabór wniosków w ARiMR

Powiększ zdjęcie

5978 wniosków na łączną kwotę ponad 20,6 mln zł złożyły do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja  2019 r. i potrwa w biurach powiatowych Agencji do 31 października 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel.

Nie będzie województwa częstochowskiego kosztem Powiatu Włoszczowskiego zapewnił władze powiatu Wiceminister Giżyński

Powiększ zdjęcie

W dniu 6 lipca w Katowicach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego w osobach Starosty Dariusza Czechowskiego, Wicestarosty Łukasza Karpińskiego i Członka Zarządu Rafała Pacanowskiego spotkał się z Wiceministrem Rolnictwa - Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ziemi Częstochowskiej Panem Szymonem Giżyńskim. Rozmowy dotyczyły rzekomego odłączenia Powiatu Włoszczowskiego i włączenia go do projektowanego nowego województwa na mapie Polski tj. Województwa Częstochowskiego.

Konkurs fotograficzny "Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR"

Powiększ zdjęcie

W związku z jubileuszem 25 lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie – 25 lat ARiMR”. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i obszarów wiejskich, zobrazowanie wkładu ARiMR w rozwój i unowocześnianie obszarów wiejskich na przestrzeni 25 lat istnienia instytucji.

Podsumowanie programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

Powiększ zdjęcie

W dniu 10 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”, w którym Powiat Włoszczowski zajął I miejsce, zdobywając główną nagrodę Koziołka 2019. Z tej okazji władze samorządowe powiatu wręczyły  podziękowania osobom i instytucjom, które były zaangażowane w realizację ww. programu i przyczyniły się do zdobycia przez Powiat Włoszczowski tej znakomitej nagrody.

Władze powiatu i województwa na drodze 795 Secemin-Psary

Powiększ zdjęcie

10 lipca władze województwa świętokrzyskiego i powiatu włoszczowskiego sprawdziły postęp prac na przebudowywanej drodze wojewódzkiej z Secemina do Psar. Padła zapowiedź dalszego remontu odcinka do granicy z województwem śląskim. “Do 2020 roku dojdziemy do granicy województwa śląskiego” – zapewniał przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.