Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo, Drodzy Samorządowcy!
 

Dzień 27 maja obchodzimy jako Święto Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym wszystkich szczebli powiatu włoszczowskiego najlepsze życzenia: wytrwałości, powodzenia w realizacji nowych, ambitnych zamierzeń, społecznego uznania, satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Rodzinna Familiada

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 3 czerwca br., zapraszamy najmłodszych mieszkańców powiatu włoszczowskiego wraz z całymi rodzinami, na plac Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie, na Rodzinną Familiadę z okazji Dnia Dziecka. Początek festynu o godzinie 15.00.

Święto Pieroga

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 2 czerwca br., na boisku sportowym przy OSP w Moskorzewie odbędzie się „Święto Pieroga”. Początek o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Kielce na trasie „Czerwonej Nitki”

Powiększ zdjęcie

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach informuje, że w dniu 9 czerwca br. w Amfiteatrze „Kadzielnia” odbędzie się wydarzenie promujące honorowe krwiodawstwo pn. „Trasa Czerwonej Nitki”. Gwiazdą wieczoru będzie Anita Lipnicka.

Z Amazonkami do zdrowia

Powiększ zdjęcie

Na zaproszenie nowo powołanego w tym roku Włoszczowskiego Stowarzyszenia Amazonek, mieszkanki gminy Włoszczowa 18 maja br. o godz. 17.00 wzięły udział w wykładzie dr n. med. Agnieszki Florek z Zakładu Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pt.: „Walka z rakiem piersi – rak piersi to nie wyrok”.

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy s dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) ogłosił VII przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych, stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego, położonych we Włoszczowie w obrębie ewidencyjnym 06.

20-lecie województwa uczczone na świętokrzyskim szlaku

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 20 maja br., Nieformalny Włoszczowski Klub Turystyki Wędrownej „Łajza” obchodził 20-lecie województwa na świętokrzyskim szlaku. 50 osób, mieszkańców powiatu włoszczowskiego i jędrzejowskiego, wyruszyło z przewodnikiem Michałem Piorunem na trasę: spod Klonówki, przez Diabelski Kamień, przełom Lubrzanki, Radostową, Wymyśloną, Kraiński Grzbiet, aż do Krajna.

VIII Konkurs Recytatorski ,,WOLNI I NIEPODLEGLI”

Powiększ zdjęcie

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego w Dobromierzu odbył się VIII Konkurs Recytatorski. Hasło przewodnie tegorocznej uroczystości to „Wolni i Niepodlegli”, a to za sprawą rocznicy, którą obchodzi w tym roku nasza Ojczyzna – 100 lat Odzyskania Niepodległości Polski.

Rowerem przez gminę Kluczewsko

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 19 maja br., 29-osobowa grupa rowerzystów uczestniczyła w drugim w tym roku Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który zorganizowano w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 20-lecia powiatu włoszczowskiego.

Włoszczowa mistrzem w finale wojewódzkim Turnieju BRD

Powiększ zdjęcie

W dniach 17-18 maja br., w Zespole Szkół w Nowinach rozegrano wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zmaganiach wzięły udział 22 najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach powiatowych. Powiat Włoszczowski reprezentowały drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.