ARCHIWUM
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadań publicznych Powiatu Włoszczowskiego zleconych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy...

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE
o przetargach ustnych nieograniczonych
na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie
Zarządu Powiatu Włoszczowskiego

o możliwości zgłaszania przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. - o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, kandydatów do składu komisji, która zostanie powołana w celu...

  więcej >>>

 
 
Spotkanie z Tadeuszem Wilkoszem

TADEUSZ WILKOSZ, twórca m.in. Misia Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka i Trzech Misiów, spotka się z młodymi widzami O!PLA 16 kwietnia br. we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Informujemy, że w 2014 roku zostaną przeprowadzone XXXVII eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  więcej >>>

 
 
"Aktywni dla klimatu"

W dniach 31 marca - 1 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbyła się darmowa zbiórka elektroodpadów.

  więcej >>>

 
 
Konkurs Wiedzy
o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy
w Rolnictwie

W dniu 28 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyły się eliminacje szkolne VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiadamia się, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 7 - 14 kwietnia 2014 r. ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
"Cokolwiek uczyniliście..."

"Cokolwiek uczyniliście..." to spektakl Zbigniewa Woldańskiego, który będzie można obejrzeć już w piątek 11 kwietnia na scenie Domu Kultury we Włoszczowie. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
VI GRAND PRIX W PIŁCE SIATKOWEJ

W kwietniu br. został rozegrany ostatni turniej w ramach VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

  więcej >>>

 
 
Konkurs "Policjant, który mi pomógł 2014"

Ruszyła VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Konkurs ma za zadanie wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

  więcej >>>

 
 
XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

27 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
PIT za 2013 rok przez Internet

W związku z trwającym okresem składania zeznań podatkowych za 2013 rok, Urząd Skarbowy we Włoszczowie pragnie zachęcić podatników podatku dochodowego od osób fizycznych do złożenia zeznania podatkowego za pośrednictwem Internetu.

  więcej >>>

 
 
Festiwal Piosenki Francuskiej

13 czerwca br. w Liceum Ogólnokształcącym w Radziejowie oraz w Szkole Muzycznej w Radziejowie odbędzie się XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej.

  więcej >>>

 
 
VIII Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej

25 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie i we włoszczowskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej.

  więcej >>>

 
 
Dni otwarte

Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju zaprasza na dni otwarte w dniach 4-5 kwietnia 2014 r.

  więcej >>>

 
 
"DZIEŃ OTWARTY"
W URZĘDZIE SKARBOWYM

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie w ramach akcji rozliczania podatku dochodowego za 2013 rok zaprasza na: "DZIEŃ OTWARTY", który odbędzie się 5 kwietnia 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Małe projekty".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Odnowa i rozwój wsi".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

  więcej >>>

 
 
Znawca Regionu Włoszczowskiego
- gra miejska

Już 4 kwietnia o godzinie 11:00 przy szkole w Kluczewsku rozpocznie się niezwykła gra miejska. Gracze będą mieli za zadanie odwiedzić określone miejsca i rozwiązać w nich zagadki lub wykonać zadania oparte na spostrzegawczości...

  więcej >>>

 
 
VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Piłce Siatkowej

W dniach 1 i 3 kwietnia br. w hali sportowej PCK-R we Włoszczowie zostaną rozegrane ostatnie turnieje w ramach VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców i dziewcząt.

  więcej >>>

 
 
Zbiórka zużytego sprzętu

3 kwietnia br. na placu szkolnym przy ZSP nr 2 we Włoszczowie odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  więcej >>>

 
 
Wyjątkowy Gość w ZSP nr 2 we Włoszczowie

21 marca br. był dniem wyjątkowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Szkołę odwiedził dostojny gość - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach: 31 marca br. (godz. 8.00-18.00) i 1 kwietnia br. (godz. 8.00-16.00) w ZSP nr 3 we Włoszczowie odbędzie się darmowa zbiórka elektroodpadów (ZSEE).

  więcej >>>

 
 
"Bezpiecznie na wsi
- nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu"

W dniu 20 marca 2014 r. odbyło się posiedzenie komisji w ramach eliminacji powiatowych IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w czterodniowym szkoleniu "Pozyskiwanie funduszy na działalność PES".

  więcej >>>

 
 
Forum: Rekonstrukcja Historyczna

W dniach 29-30 marca br. zapraszamy do Targów Kielce, gdzie odbędzie się Forum: Rekonstrukcja Historyczna, organizowane we współpracy z Miastem Kielce i Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja do projektu "Uwierz w siebie.
Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację do udziału w projekcie realizowanym w 2014 roku. Termin składania wstępnej deklaracji do udziału w projekcie: 01.03.2014 r. - 15.04.2014 r.

  więcej >>>

 
 
PROGRAM PFRON 2014

Terminy składania wniosków w ramach programu pilotażowego "AKTYWNY SAMORZĄD"

  więcej >>>

 
 
Harmonogram zajęć sportowych na "Orliku"

Przedstawiamy harmonogram zajęć sportowych na boisku do piłki nożnej oraz na boisku wielofunkcyjnym w marcu.

  więcej >>>

 
 
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

Zapraszamy na najbliższą AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 31 marca 2014 r. w godz. 9:00 - 13:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 marca 2014 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"Piękna i przyjazna
dla środowiska Wieś Świętokrzyska"

Informujemy, że Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs, którego celem jest, m.in. promowanie walorów wsi województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Strategia Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego
na lata 2014-2020

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem dokumentu pn. Strategia Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego na lata 2014-2020 przygotowana została krótka ankieta dla mieszkańców.

  więcej >>>

 
 
"Liryczno-rockowe portrety w tonacji C-dur"

Pod takim tytułem Fundacja I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie zorganizowała wieczór promujący nietypowe talenty uczniów.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowski "Staszic" wyróżniony!

Podczas narady dla przedstawicieli organów prowadzących i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach - rektor Politechniki Świętokrzyskiej wręczył dyplomy i pamiątkowe lampy dyrektorom szkół, z których ...

  więcej >>>

 
 
Informacja o naborze do Powiatowej Społecznej Rady
do Spraw Osób Niepełnosprawnych

W dniu 21 lutego br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego ukazało się ogłoszenie w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"INNI - NIE GORSI"

W poniedziałek, 10 marca br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się debata dla uczniów włoszczowskich szkół, w ramach kampanii "INNI - NIE GORSI".

  więcej >>>

 
 
XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 7 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. W tym roku spotkanie przebiegło w klimacie lat 70' i 80'.

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing"

W sobotę, 8 marca br., odbyła się VIII edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing". Do konkursu zgłosiło się 110 uczniów.

  więcej >>>

 
 
XV Memoriał im. Mariana Górskiego

Pięć drużyn wzięło udział w XV Memoriale im. Mariana Górskiego w piłce nożnej halowej, który odbył się 8 marca br. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Powołanie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

Zarządzeniem Nr 11/2014 z dnia 28 lutego 2014 r. Starosta Włoszczowski powołał Powiatową Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych, co nastąpiło na wniosek Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
"Strofy o Ojczyźnie"

6 marca br. we włoszczowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje hufcowe harcerskiego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Wzięło w nich udział 39 uczestników.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" na podium
w XL Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

W dniach 27 lutego - 1 marca br. w Łomży odbyła się XL Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie finansowana z Funduszu Promocji Mleka. Drużynowo zespół ze "Staszica" uplasował się na II miejscu w kraju.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Do 15 kwietnia br. można zgłaszać udział w III edycji Konkursu o Nagrodę Pro Publico Bono "Samorządność dla solidarności" im. M. Dzielskiego.

  więcej >>>

 
 
X Ogólnopolski Konkurs Poetycki
im. Stanisława Czernika

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika ogłasza konkurs poetycki. Prace należy przesłać do 31 marca 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Komunikat w sprawie wyznaczenia obszaru
zagrożenia afrykańskim pomorem świń

Główny Lekarz Weterynarii informuje, iż w związku z wystąpieniem na terytorium Polski przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików, wyznaczono obszar zagrożenia.

  więcej >>>

 
 
Kapitan Leon Staroszczyk

Leon Staroszczyk - żołnierz 74. pułku piechoty Armii Krajowej we Włoszczowie został mianowany na stopień kapitana. Uroczyste przekazanie aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy odbyło się 28 lutego br.

  więcej >>>

 
 
Znawca Regionu Włoszczowskiego
- gra miejska

Czy czujesz, że znasz dobrze region włoszczowski? Sprawdź się! A może chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Poznaj najciekawsze zabytki okolicy i zdobądź wszystkie odznaki Znawcy Regionu Włoszczowskiego!

  więcej >>>

 
 
Bezkonkurencyjni uczniowie "Czarnieckiego"

W dniach 12 - 14 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY.

  więcej >>>

 
 
XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

W dniu 27 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Na sesji wręczono Stypendia Starosty Włoszczowskiego za szczególne osiągnięcia sportowe.

  więcej >>>

 
 
Nie zostawiaj życia na drodze

W ramach działań profilaktycznych policjanci Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie, 27 lutego br., spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Porucznik Karol Cierpica
- absolwent, który pamięta o swojej szkole"

Niecodziennym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie, była wizyta w dniu 18 lutego 2014 r. jej absolwenta, porucznika Karola Cierpicy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi wraz z Przedsiębiorstwem Handlowym "Rolnik" w Słupi zapraszają na spotkanie w dniu 6 marca br. w siedzibie Stacji. W programie wystąpienia przedstawicieli firm chemicznych i nawozowych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Starosta Włoszczowski informuje, że Zarząd Powiatu Włoszczowskiego przedłużył do 28 lutego 2014 r. termin składania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację w 2014 r. zadań publicznych Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Informacja w sprawie szczepień
przeciwko wściekliźnie psów i kotów

Obowiązek doprowadzenia psa do punktu szczepień spoczywa na posiadaczach psów, którzy muszą go wypełnić w ciągu 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia.

  więcej >>>

 
 
Podsumowano I Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

W sobotę 22 lutego br., zakończyła się pierwsza edycja Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym, która odbyła się pod patronatem Starosty Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"The joy of singing"

Rusza VIII edycja konkursu piosenki anglojęzycznej "The joy of singing". Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na eliminacje, które odbędą się 1 marca br. w Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 7 marca br., o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Liga Mistrzów BRD we Włoszczowie

14 lutego br. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przeprowadzono Turniej BRD o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa - wchodzący w skład VII edycji Ligi Mistrzów BRD.

  więcej >>>

 
 
Budynek na miarę XXI wieku

Zmodernizowano siedzibę włoszczowskiej policji. Trzykondygnacyjny budynek po przebudowie spełnia warunki stawiane obiektom policyjnym. Uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odbyło się 7 lutego br.

  więcej >>>

 
 
"Nie daj się wkręcić"

Pod takim hasłem KRUS prowadzi w 2014 r. kampanię informacyjną o tragicznych w skutkach wypadkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn rolniczych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w I edycji "Szkoły animatorów" - bezpłatnego cyklu szkoleń dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej.

  więcej >>>

 
 
Solidarni z Ukrainą

W związku z tragicznym rozwojem sytuacji u naszych sąsiadów, mieszkańcy Ziemi Włoszczowskiej wspólnie z Caritas Diecezji Kieleckiej włączają się do akcji pomocy Ukrainie.

  więcej >>>

 
 
Walka o pamięć i cześć

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest on wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

  więcej >>>

 
 
Nie ustaje walka o włoszczowski sąd

Walka o przywrócenie Sądu Rejonowego we Włoszczowie trwa nadal. "NIE" likwidacji mówią mieszkańcy i samorządy.

  więcej >>>

 
 
Aktywnie w czasie ferii

W ostatnim tygodniu ferii włoszczowscy policjanci zorganizowali trzy turnieje dla uczniów szkół z powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Wycieczka w Beskidy z PCK-R

W dniach 3-8 lutego br. grupa 25 osób skorzystała z zimowej oferty Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie i uczestniczyła w obozie sportowo-rekreacyjnym w Wiśle w ramach Zimowej Akademii Zdrowia.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert i zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składania ofert.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 27 lutego br. (czwartek) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Turnieje z dzielnicowymi

Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ramach "Bezpiecznych Ferii" kontynuowali cykl turniejów tenisa stołowego o "Puchar Dzielnicowego".

  więcej >>>

 
 
Liryczno-Rockowe Portrety w Tonacji C-DUR

21 lutego (piątek) w Villi Aromat we Włoszczowie odbędzie się m.in. wernisaż portretów i koncert zespołu Medyk.

  więcej >>>

 
 
Eliminacje wstępne konkursu
MISS POLONIA

22 lutego br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu odbędą się eliminacje wstępne konkursu Miss Polonia Regionu Jędrzejów, Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
IV Turniej
Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

22 lutego 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się IV Turniej Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Wspieramy akcję "Mamy haka na raka"

Fundacja "Jesteśmy Blisko" objęła Honorowym Patronatem kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Mam haka na raka". Młodzież z ZSP nr 2 we Włoszczowie aktywnie włączyła się w akcję.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" zakończył studniówki

8 lutego br. studniówkę w hotelu Mariage we Włoszczowie miały trzy klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. To piąta i ostatnia studniówka tegorocznych maturzystów z powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza, m.in. osoby bezrobotne, do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Spółdzielnia socjalna krok po kroku".

  więcej >>>

 
 
Rywalizowali o puchar dzielnicowego

Włoszczowscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczne ferie" postawili na wspieranie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży.

  więcej >>>

 
 
Ogólnokrajowy Konkurs
"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

  więcej >>>

 
 
"Bezpiecznie na wsi
- nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!"

Prezes KRUS ogłasza IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci - uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich.

  więcej >>>

 
 
Ferie zimowe w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć sportowych i innych atrakcji przygotowanych w ramach ferii zimowych.

  więcej >>>

 
 
Zakończenie X edycji
Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej

1 lutego 2014 r. (sobota) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbyło się uroczyste zakończenie dziesiątej edycji rozgrywek Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

  więcej >>>

 
 
Druga studniówka maturzystów z "Czarnieckiego"

1 lutego br. w hotelu Mariage we Włoszczowie odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

  więcej >>>

 
 
Podsumowano pracę policjantów

Komendant Powiatowy Policji oraz jego zastępca przedstawili wyniki pracy włoszczowskich stróżów prawa w obszarze służby prewencyjnej i kryminalnej w 2013 roku.

  więcej >>>

 
 
Pożegnaliśmy oddanego patriotę

31 stycznia br. w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Zdzisława Rachtana.

  więcej >>>

 
 
Bal hetmański w "Czarnieckim"

25 stycznia br. w hotelu Mariage we Włoszczowe odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowe.

  więcej >>>

 
 
MAG -BRUK CUP 2014

W dniach 24 - 25 stycznia br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbył się I Międzynarodowy, VII edycji Turniej Piłki Nożnej "MAG-BRUK CUP". Wzięło w nim udział prawie 300 osób, w tym goście z zagranicy.

  więcej >>>

 
 
Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 26 stycznia br., we włoszczowskim Domu Kultury odbył się finał XXI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Rada artystyczna oceniała uczestników w czterech kategoriach: soliści, chóry, zespoły oraz zespoły ludowe.

  więcej >>>

 
 
Drużyna z "jedynki" wywalczyła
Puchar Dyrektora ZSP nr 2

W dniu 20 stycznia br. w hali sportowej PCK-R rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 we Włoszczowe. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn ze szkół gimnazjalnych.

  więcej >>>

 
 
Niezwykły finał akcji "Spełniamy marzenia"

19 stycznia 2014 r. w sali bankietowej Villi Aromat odbył się bal karnawałowy, będący podsumowaniem IX edycji akcji "Spełniamy marzenia".

  więcej >>>

 
 
Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Fundacja Pomocy Szkole ZPO nr 2 we Włoszczowie NASZA DWÓJKA w dniach 20 listopada - 31 grudnia 2013 r. przeprowadziła zbiórkę publiczną na terenie miasta.

  więcej >>>

 
 
"Zaszczep w sobie chęć szczepienia"

W styczniu br., w 20 polskich miastach startuje kampania medialna pod hasłem "Zaszczep w sobie chęć szczepienia", której celem jest promocja szczepień ochronnych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa...

  więcej >>>

 
 
Bal maturzystów z "Sikorskiego"

18 stycznia br., w hotelu "Mariage" we Włoszczowie 130 tegorocznych maturzystów z "Sikorskiego" uczestniczyło w uroczystej studniówce.

  więcej >>>

 
 
Nowy radiowóz włoszczowskiej drogówki

Włoszczowscy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Kia Cee'd będzie wykorzystywana podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy włoszczowskiej drogówki.

  więcej >>>

 
 
POWIAT "ZAGRAŁ" Z WOŚP

Turnieje sportowe, licytacje, występy artystyczne - to główne punkty programów przygotowanych w powiecie włoszczowskim z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" rozpoczął sezon studniówkowy

11 stycznia br. w hotelu "Mariage" we Włoszczowie odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica.

  więcej >>>

 
 
Wolne miejsca na wyjazd do Wisły

Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie informuje, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Wisły w ramach Rodzinnej Akademii Zdrowia.

  więcej >>>

 
 
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

Zapraszamy na najbliższą AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 27 stycznia 2014 r. (poniedziałek) w godz. 9:00 - 12:00 w PCK-R we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42).

  więcej >>>

 
 
III Turniej
Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

25 stycznia 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się III Turniej Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
WOŚP w powiecie włoszczowskim

Zbliża się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie włoszczowskim "Orkiestra zagra" od piątku do niedzieli (10-12 stycznia).

  więcej >>>

 
 
     


 
 
 
© Serwis Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, tel. 041 39 44 950
webmaster