ARCHIWUM
 
Nagroda dla włoszczowskiego chóru

Chór Seniora "Niezastąpieni" otrzymał wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów "Teraz My".

  więcej >>>

 
 
Koncert Świąteczny

18 grudnia 2014 r. (czwartek) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Koncert Świąteczny. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2014r., poz. 518 ze zm.) ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony (licytacje) na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego położonych we Włoszczowie obręb 08.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Starosta Włoszczowski działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U z 2014r., poz. 518 ze zm.) ogłasza przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Skarbu Państwa.

  więcej >>>

 
 
"Współczesna opowieść wigilijna"

Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. "Współczesna opowieść wigilijna", które odbędzie się 17 grudnia w Domu Kultury we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Dla bezpieczeństwa najmłodszych

W dniu 6 grudnia z okazji "Mikołajek" Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie wspólnie z włoszczowskim kinem "Muza" zorganizowała spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga zapraszają 16 grudnia 2014 r. na obchody 30. rocznicy protestu młodzieży w obronie Krzyży zdjętych z sal lekcyjnych Zespołu Szkół Zawodowych we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Kondolencje

Panu Pawłowi Strączyńskiemu Członkowi Zarządu Powiatu Włoszczowskiego wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci brata.

  więcej >>>

 
 
Kondolencje

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Chmielewskiego aktywnego regionalisty, miłośnika Ziemi Włoszczowskiej i twórczości Stefana Żeromskiego.

  więcej >>>

 
 
II Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

13 grudnia 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się II Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Włoszczowskiego

W dniu 1 grudnia 2014 r. wygasła kadencja Zarządu Powiatu powołanego w 2010 r. Jako Starosta Włoszczowski, w imieniu ustępującego organu, pragnę podziękować wszystkim tym, z którymi przyszło mi współpracować.

  więcej >>>

 
 
Inauguracja kadencji 2014-2018

1 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się I sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego kadencji 2014-2018.

  więcej >>>

 
 
Uroczystości z okazji "Barbórki"

W piątek, 28 listopada, pracownicy Lhoist Bukowa, władze powiatu włoszczowskiego i gminy Krasocin wzięli udział w uroczystościach z okazji zbliżającego się Dnia Górnika.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie autorskie

W środę, 26 listopada br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyło się spotkanie z Adamem Czopkiem - dziennikarzem, publicystą muzycznym i autorem książek poświęconych historii opery i jej wykonawcom.

  więcej >>>

 
 
II sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

Informujemy, że w dniu 11 grudnia 2014 r. (czwartek) o godz. 13.00 odbędzie się II sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego w kadencji 2014-2018 r.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowscy uczniowie najlepsi
w VIII Olimpiadzie Bezpieczeństwa

W miniony piątek, 21 listopada, na Targach Kielce odbył się VIII finał turnieju "Bezpieczeństwo na Piątkę" pn. "OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWA". Najlepszą drużyną okazali się reprezentujący powiat włoszczowski uczniowie SP nr 1 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Lekcje dla rodziców

Niecodzienny przebieg miały wywiadówki w szkołach w Koniecznie i we Włoszczowie, gdyż oprócz nauczycieli uczestniczyli w nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
PASZPORTY

Paszporty i paszporty tymczasowe w Rzeczypospolitej Polskiej wydaje i odmawia ich wydania wojewoda, do którego wpłynął wniosek o wydanie dokumentu paszportowego, a za granicą - konsul.

  więcej >>>

 
 
Oferta zajęć fitness

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza w poniedziałki, czwartki i piątki na zajęcia: Zumba, Fitness ABT, Aerobik i Body Art.

  więcej >>>

 
 
NOWY CHODNIK NA UL. WIŚNIOWEJ

Na ulicy Wiśniowej we Włoszczowie, na odcinku od basenu "Nemo" do supermarketu "WAFELEK", wybudowano 72 m.b. chodnika. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała 30 092 zł.

  więcej >>>

 
 
Przebudowana droga Stanowiska- Łapczyna Wola

Zakończono przebudowę 1000 m.b. drogi powiatowej na odcinku Stanowiska- Łapczyna Wola. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała 347 298,5 zł.

  więcej >>>

 
 
Konsultacje projektu "Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi... (na 2015 r.)"

Informujemy, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej - www.starostwo.wloszczowa.eobip.pl, zostały zamieszczone materiały dotyczące przebiegu konsultacji projektu "Programu współpracy Powiatu Włoszczowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego (na 2015 r.)".

 

 
 
"Księgowość w NGO"

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza na bezpłatne czterodniowe szkolenie "Księgowość w NGO", które odbędzie się w dniach 27, 28 listopada i 3, 4 grudnia 2014 roku.

  więcej >>>

 
 
Turniej Piłki Siatkowej
o Puchar Starosty Włoszczowskiego
z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 13-14 listopada 2014 r., na hali sportowej Powiatowego Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego we Włoszczowie odbyły się rozgrywki Turnieju o Puchar Starosty Włoszczowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
Nowe radiowozy dla włoszczowskich policjantów

W czwartek, 13 listopada br., na placu przed Komendą Powiatową Policji we Włoszczowie odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla włoszczowskich policjantów.

  więcej >>>

 
 
Grudniowa akcja
honorowego oddawania krwi

W poniedziałek, 1 grudnia br., w godz. 9.00 - 13.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 1 grudnia 2014 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 odbędzie się I sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego w kadencji 2014 - 2018. Podczas sesji zostaną wręczone radnym zaświadczenia o wyborze, radni złożą ślubowanie.

  więcej >>>

 
 
Zakończono kolejną inwestycję

W dniu 12 listopada br. dokonano odbioru technicznego dwóch dróg położonych w gminie Radków. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

  więcej >>>

 
 
Kolejna przebudowa ulicy Kilińskiego

Trwa przebudowa ulicy Kilińskiego we Włoszczowie - na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Wigury oraz budowa parkingu dla samochodów osobowych przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1.

  więcej >>>

 
 
96 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku świętowaliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. We Włoszczowie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie autorskie

W środę, 26 listopada br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się spotkanie autorskie z Adamem Czopkiem. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Profilaktyka połączona z jubileuszem

7 listopada br. w Hotelu Mariage we Włoszczowie, w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi, przedstawicielka Świętokrzyskiego Ośrodka Koordynującego przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach przedstawiła film o sposobie samobadania piersi i zagrożeniu rakiem piersi.

  więcej >>>

 
 
Nowy samochód dla straży

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza otrzymała nowy samochód. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 7 listopada br. przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Zakwalifikowane wnioski

W dniu 31 października br. wojewoda zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania zadań w 2015 roku w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II - Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój".

  więcej >>>

 
 
Sesja z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 7 listopada br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
I Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

22 listopada 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się I Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współczynnika przydziału, wynikającego z przekroczenia limitu przyznanego polskim producentom w ramach drugiego mechanizmu pomocy KE, Agencja Rynku Rolnego wyjaśnia.

  więcej >>>

 
 
ZUMBA Kids

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci w wieku 8 - 14 lat na warsztaty taneczne: ZUNBA Kids. Początek zajęć - 3 listopada.

  więcej >>>

 
 
Nowe chodniki w Olesznie

24 października zakończono budowę dwóch odcinków chodnika przy drodze powiatowej w Olesznie. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego, współfinansowana przez Gminę Krasocin, kosztowała 128 195,83 zł.

  więcej >>>

 
 
Konkurs Poetycki

I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Łukasza Uniejewskiego.

  więcej >>>

 
 
UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !

ARR informuje, że od 29 października br. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowski Festiwal Żeromszczyzny

23 października br. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się Włoszczowski Festiwal Żeromszczyzny, który został zrealizowany przez Fundację I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Droga z Bebelna do Krzepina wyremontowana

28 października br. odbył się odbiór techniczny wyremontowanej drogi powiatowej nr 0229T dr. woj. nr 742 - Wola Wiśniowa - Ludwinów - Bebelno - Krzepin - Wałkonowy - Ropocice - dr. woj. nr 786 od km 11+315 do km 13+531 oraz od km 9+500 do km 10+470.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Centrum Szkoleniowo-Doradcze LOWES poleca wszystkim organizacjom, które myślą o poprawie aktywności i budowaniu planów rozwoju, listopadowe szkolenie "Planowanie rozwoju i poszukiwanie nowych obszarów działań organizacji".

  więcej >>>

 
 
Drużyna na piątkę

Uczniowie "włoszczowskiej jedynki" zwyciężyli w powiatowych eliminacjach VIII edycji konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę". Drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie będzie reprezentować powiat włoszczowski w finale wojewódzkim konkursu.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 7 listopada 2014 r. (piątek) o godz. 11.00 odbędzie się XLVIII uroczysta sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  więcej >>>

 
 
XLVII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

W dniu 27 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XLVII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Oddać hołd i zatrzymać w pamięci
miniony czas i ludzi

Jak co roku w ostatnią niedzielę października odbyły się uroczystości upamiętniające 70 rocznicę bitwy pod Chotowem.

  więcej >>>

 
 
Zakończono kolejną inwestycję

Zakończono remont ponad 1,5 km odcinka drogi powiatowej Włoszczowa - Konieczno - Boczkowice - Dąbie - Oksa w miejscowościach Konieczno, Rogienice.

  więcej >>>

 
 
"Konkurs wiedzy o środowisku
przyrodniczym powiatu włoszczowskiego"

W dniu 22 października br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XIV edycja "Konkursu wiedzy o środowisku przyrodniczym powiatu włoszczowskiego".

  więcej >>>

 
 
W starostwie będzie winda

Do połowy grudnia br. w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie zamontowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych.

  więcej >>>

 
 
Warsztaty taneczne w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza Panie na warsztaty taneczne: salsa, bachata. Początek zajęć - 23 października.

  więcej >>>

 
 
Prace trwają

Trwa remont drogi powiatowej Nr 0237T Moskorzew - Perzyny - Dzierzgów - Górki - Radków - Kossów - Kwilina - Chlewice na odcinku od km 9+865 do km 10 +865 zlokalizowanej w gminie Radków.

  więcej >>>

 
 
Przebudowana droga w Chlewicach

Przebudowano 320 m.b. drogi powiatowej Chlewice - Jadwigów w miejscowości Chlewice. Inwestycja kosztowała prawie 80 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
Uroczyste wręczenie nagród Starosty dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Włoszczowski przyznał nagrody siedemnastu nauczycielom zatrudnionym we włoszczowskich szkołach ponadgimnazjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

  więcej >>>

 
 
Przebudowane przepusty

Zakończono realizacje zadania pn.: "Przebudowa przepustu na rzece Nowa Czarna w km 1+902 drogi powiatowej nr 0402T oraz przepustów w km 0+905, 1+633 i 3+030". Inwestycja kosztowała 142 587,50 zł.

  więcej >>>

 
 
Akcja "ZNICZ 2014"

W ramach ogólnopolskiej akcji w powiecie włoszczowskim od 31 października do 3 listopada 2014 roku zostaną przeprowadzone działania pod kryptonimem "ZNICZ 2014".

  więcej >>>

 
 
Rozpoczęto budowę chodnika przy ul. Jędrzejowskiej

Trwają prace związane z budową chodnika przy ul. Jędrzejowskiej we Włoszczowie. Zadanie zlecone przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach realizuje włoszczowskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MAG-BRUK" Magdalena Sienkiewicz.

  więcej >>>

 
 
Droga powiatowa
Psary - Kuczków z nową nawierzchnią

W piątek, 10 października br., odbył się odbiór techniczny przebudowanej drogi powiatowej nr 0234T - odcinek Psary - Kuczków. Koszt inwestycji to 223 245,11 zł.

  więcej >>>

 
 
Droga powiatowa
Jakubów - Wojciechów wyremontowana

W czwartek, 9 października br., dokonano odbioru technicznego wyremontowanej drogi powiatowej nr 0402T Jakubów - Wojciechów. Przebudowany odcinek ma 502 mb. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała 104 771,65 złotych.

  więcej >>>

 
 
"Cukierek albo psikus"

Włoszczowska młodzież oraz dyrektor PCK-R zapraszają 29 października na "cukierkową dyskotekę", a 31 października na "cukierkowe wędrowanie".

  więcej >>>

 
 
Przebudowano kolejną drogę powiatową

Przebudowano 240 metrów drogi powiatowej nr 0264T w miejscowości Występy. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała 116 313,72 złotych. Odbiór techniczny odbył się 9 października.

  więcej >>>

 
 
Zakończono przebudowę drogi
powiatowej w Seceminie

Zakończono przebudowę drogi powiatowej nr 0233T od ul. Czarnieckiego do skrzyżowania z ul. Jędrzejowską w Seceminie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Centrum Szkoleniowo-Doradcze Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń do udziału w II edycji Szkoły Animatorów.

  więcej >>>

 
 
Informacja

W dniach od 20 do 28 października br. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące projektu "Programu współpracy Powiatu Włoszczowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego (na 2015 rok)".

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 października 2014 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XLVII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Promocja książki

Włoszczowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury, Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne oraz Dom Kultury we Włoszczowie zapraszają na promocję książki, która odbędzie się 27 października o godz. 16.30 w DK Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
Pomoc dla pokrzywdzonych

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - możesz otrzymać bezpłatną pomoc.

  więcej >>>

 
 
"Rzuć dymka"

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął kampanię edukacyjno-informacyjną skierowaną do kobiet, które palą tytoń. Kampania jest elementem Program Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce - Cele i zadania na lata 2014-2018.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego Działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. z 2014 roku poz. 518 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży stanowiącej własność Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Otwarto stację redukcyjno-pomiarową gazu

W piątek, 3 października br., została otwarta stacja redukcyjno-pomiarowa gazu w Woli Wiśniowej.

  więcej >>>

 
 
Zlot rowerowy
Barwy Jesieni Powiatu Włoszczowskiego

Cykliczna impreza dla miłośników jazdy na rowerze już za nami. W dniu 3 października br. odbył się "Zlot rowerowy - Barwy Jesieni Powiatu Włoszczowskiego", w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z terenu naszego powiatu.

  więcej >>>

 
 
Międzynarodowy Dzień Mediacji 2014 r.

Przedstawiamy plan dyżurów mediatorów podczas Tygodnia Mediacji oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji 2014 r. organizowanych w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie oraz w Wydziale Zamiejscowym z/s we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
II Fetting Festiwal

18 października br. w Kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie odbędzie się II Fetting Festiwal. Ma on charakter konkursu muzycznego. W tym roku wykonywane będą piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Starosta Włoszczowski działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Skarbu Państwa położonych w powiecie włoszczowskim przeznaczonych do sprzedaży.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego Działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity Dz. U. z 2014 r., poz. 518 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego przeznaczonych do sprzedaży w formie przetargu ustnego nieograniczonego.

  więcej >>>

 
 
Sukces w zgodzie z Tobą

A.M. Coaching zaprasza na warsztat kariery dla kobiet, który odbędzie się 16 października w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie. Ilość miejsc ograniczona.

  więcej >>>

 
 
UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !

ARR przypomina, że inicjatywa pozyskania organizacji charytatywnej lub uprawnionej innej jednostki organizacyjnej oraz osoby fizycznej, która przyjmie wycofane owoce i warzywa leży w gestii producenta owoców i warzyw dokonującego wycofania produktów z rynku.

  więcej >>>

 
 
UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !

Agencja Rynku Rolnego informuje, że korekty powiadomień są tylko i wyłącznie uzupełnieniem wcześniej złożonych powiadomień.

  więcej >>>

 
 
UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !

15 października jest ostatecznym terminem składania wniosków o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia.

  więcej >>>

 
 
Uwaga producenci owoców i warzyw!

Termin składania wniosków do ARR o udzielenie nadzwyczajnego wsparcia upływa z dniem 15 października.

  więcej >>>

 
 
Życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto o wyjątkowej doniosłości, natomiast jego rangę dostrzegają wszyscy, dla których sprawy oświaty pozostają szczególnie bliskie.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowskie Targi Runa Leśnego

W niedzielę, 28 września br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie, już po raz czwarty, odbyły się Włoszczowskie Targi Runa Leśnego.

  więcej >>>

 
 
Z magią fotografii w Sikorskim

W poniedziałek, 29 września br., w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie otwarto wystawę poplenerową z projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną pt. "Magia fotografii - odkryj piękno swojej Małej Ojczyzny".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie
o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 art. 39 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2014r., poz. 518 ze zm.) ogłasza III przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Powiatu Włoszczowskiego położonej we Włoszczowie obręb 06 oznaczonej numerem 6169.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Urząd Statystyczny w Kielcach od wielu lat prowadzi na terenie naszego regionu społeczne i rolnicze badania ankietowe poprzez sieć ankieterską w formie wywiadów bezpośrednich i telefonicznych.

  więcej >>>

 
 
Z szacunku dla wychowania patriotycznego

17 września br. uczniowie humanistycznej klasy II a z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie uczestniczyli w konferencji i panelu dyskusyjnym "Kielecki wrzesień. 75 rocznica napaści na Polskę".

  więcej >>>

 
 
Pożegnaliśmy
HONOROWEGO PREZESA
Zarządu Koła Armii Krajowej w Olesznie

W dniu 24 września 2014 roku odbyła się ceremonia pogrzebowa Świętej Pamięci porucznika Henryka Foltyna - kombatanta, który zmarł w wieku 86 lat.

  więcej >>>

 
 
XLVI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

W dniu 18 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XLVI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Jest szansa na obwodnicę

Czy wreszcie skończy się koszmar ruchu pojazdów na włoszczowskim rynku? Wszystko zmierza do tego, by problem komunikacji w centrum miasta rozwiązała długo oczekiwana obwodnica.

  więcej >>>

 
 
Konkurs plastyczny
"Piękne zakątki Powiatu Włoszczowskiego (2014)"

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Włoszczowskiego do udziału w konkursie.

  więcej >>>

 
 
Wiśniowa przebudowana

Przebudowano 250 mb ulicy Wiśniowej na odcinku od ulicy Partyzantów do ulicy 1 Maja oraz wybudowano prawoskręt z ulicy Wiśniowej na ul. 1 Maja we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Zlot Rowerowy - Barwy Jesieni
Powiatu Włoszczowskiego 2014

Zapraszamy do udziału w Zlocie Rowerowym - Barwy Jesieni Powiatu Włoszczowskiego, który odbędzie się 3 października 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza na wystawę fotograficzną.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowscy policjanci
na spotkaniach z pierwszoklasistami

Rozpoczął się rok szkolny, dlatego też na terenie powiatu włoszczowskiego rozpoczęła się akcja prewencyjno - edukacyjna, związana z poprawą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży pn. "Bezpieczna droga do szkoły".

  więcej >>>

 
 
Mieszkańcy Skorkowa mają nowy chodnik

Zakończono budowę chodnika dla pieszych z elementami odwodnienia przy drodze powiatowej nr 0264T w miejscowości Skorków.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

W dniu 16 września br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach informuje, że w dniach 23-30 września br. na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza na TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ.

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi

Podczas Włoszczowskich Targów Runa Leśnego, w niedzielę 28 września br., w godz. 14:00 -17:00 będzie można oddać KREW.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowskie Targi Runa Leśnego

28 września 2014 r. (niedziela), o godz. 14.00, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie rozpoczną się Włoszczowskie Targi Runa Leśnego. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Otwarcie tras Nordic Walking Park

Lokalna Grupa Działania "Region Włoszczowski" serdecznie zaprasza na RAJD NORDIC WALKING z okazji otwarcia tras Nordic Walking Park, wytyczonych w ramach projektu "AKTIW - Aktywna Turystyka i Wypoczynek".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włoszczowie informuje, że w dniach 13-26 września br. na terenie województwa łódzkiego odbędzie się jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Województwo podziękowało za plony

Delegacja Powiatu Włoszczowskiego uczestniczyła w XIV Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się 14 września w Busku-Zdroju.

  więcej >>>

 
 
Zakończono przebudowę drogi
Krzepin-Wałkonowy Górne

Ponad miesiąc przed planowanym terminem (15 października) zakończono przebudowę drogi powiatowej Nr 0229T na odcinku o długości 2040 metrów Krzepin - Wałkonowy Górne.

  więcej >>>

 
 
Zajęcia fitness

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na zajęcia Zumba Fitness i Jumping Fitness.

  więcej >>>

 
 
Lokalne Targi Ekonomii Społecznej

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza fundacje i stowarzyszenia oraz mieszkańców powiatu włoszczowskiego na Lokalne Targi Ekonomii Społecznej.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Starosta Włoszczowski zawiadamia o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu Strategii Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego na lata 2014-2020.

  więcej >>>

 
 
We Włoszczowie
czytaliśmy "Trylogię" Henryka Sienkiewicza

120 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego włączyło się w narodową akcję czytania "Trylogii" Sienkiewicza, ogłoszoną już po raz trzeci przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  więcej >>>

 
 
Prace trwają

Trwa remont drogi powiatowej nr 0227T Włoszczowa - Konieczno - Rogienice - Oksa na odcinku Konieczno - Rogienice o długości 1548 metrów. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "FART" Sp. z o.o. z Kielc.

  więcej >>>

 
 
Zmiana terminu spartakiady

W związku z niekorzystnymi prognozami pogody Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna zaplanowana na 11 września 2014 r. została odwołana. Nowy termin imprezy - 18 września 2014 r.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 18 września 2014 r. (czwartek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XLVI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Badanie wad postawy ciała

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne badanie wad postawy ciała w dniu 6 września br. oraz na zajęcia gimnastyki, które będą się odbywać 2 razy w tygodniu.

  więcej >>>

 
 
Stypendia Starosty Włoszczowskiego
dla uzdolnionych uczniów

Starosta Włoszczowski przyznał stypendia dla uczniów wybitnie uzdolnionych oraz osiągających znaczące sukcesy w dziedzinie nauki, sztuki i sportu ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Włoszczowski.

  więcej >>>

 
 
Inauguracja roku szkolnego
w I LO we Włoszczowie

1 września 2014 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie uroczyście powitali nowy rok szkolny 2014/2015.

  więcej >>>

 
 
Inauguracja roku szkolnego
w ZSP nr 2 we Włoszczowie

1 września 2014 r. społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uroczyście powitała nowy rok szkolny 2014/2015.

  więcej >>>

 
 
Awans zawodowy nauczycieli

W dniu 28 sierpnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Obowiązkowe odblaski dla pieszych

Włoszczowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia br. zmieniają się przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym dotyczące pieszych. Nowelizacja przepisów nakłada na pieszych poruszających się po zmierzchu po jezdni lub poboczu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania odblasków.

  więcej >>>

 
 
Informacja Agencji Rynku Rolnego
dla producentów owoców i warzyw

Producenci rolni, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wycofania z rynku owoców lub warzyw mogą składać powiadomienia do właściwych, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę powiadamiającego, Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego.

  więcej >>>

 
 
Opowieści z dreszczykiem

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Radków i Gminna Biblioteka Publiczna w Radkowie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie literackim.

  więcej >>>

 
 
Święto plonów 2014

W niedzielę, 24 sierpnia br., w Seceminie odbyły się XIV Dożynki Powiatowe oraz Przegląd Zespołów Ludowych i Kapel. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie oraz Urząd Gminy Secemin.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Małe projekty" oraz "Odnowa i rozwój wsi".

  więcej >>>

 
 
Dotrzymujemy słowa

Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz wraz z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych we Włoszczowie Norbertem Gąsieńcem w dniu 28 sierpnia br. dokonali kontroli realizacji długo oczekiwanej inwestycji w Krzepinie.

  więcej >>>

 
 
XLV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

14 sierpnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XLV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

  więcej >>>

 
 
Festiwal kolorów

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza 5 września br. (piątek) na festiwal kolorów. Organizator zapewnia zmywalne farby.

  więcej >>>

 
 
Narodowe Czytanie

6 września 2014 r. odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie narodowej tożsamości.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

Klub Sportowy "Słoneczko" serdecznie zaprasza do udziału w XIII Międzynarodowym Biegu Zdrojowym w dniu 21 września 2014.

  więcej >>>

 
 
Europejska Nagroda w dziedzinie
Zapobiegania Przestępczości 2014

Trwają krajowe eliminacje do corocznego konkursu Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA - European Crime Prevention Award).

  więcej >>>

 
 
III Turniej Piłki Nożnej

W dniu 10 sierpnia br. na boisku szkolnym w Koniecznie odbył się III Turniej Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad Turniejem objął Burmistrz Gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski oraz Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W dniu 4 września 2014 r. w Urzędzie Gminy Włoszczowa odbędą się Warsztaty dotyczące budowania założeń Strategii Rozwoju i Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Włoszczowa na lata 2014-2024.

  więcej >>>

 
 
Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Włoszczowscy policjanci w ramach działań "Bezpieczne Wakacje" systematycznie kontrolują akweny wodne na terenie powiatu pod kątem przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa.

  więcej >>>

 
 
Obchody Święta Policji we Włoszczowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie obchodzili swoje święto. Była uroczysta msza święta, odznaczenia i awanse.

  więcej >>>

 
 
Promesy wręczone

W dniu 28 lipca br. Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba wręczyła samorządowcom z województwa świętokrzyskiego promesy dotacyjne na niwelowanie negatywnych skutków klęsk żywiołowych.

  więcej >>>

 
 
Przebudowa ulicy Młynarskiej we Włoszczowie

Rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa ul. Młynarskiej we Włoszczowie. Blisko 2-kilometrowy odcinek zyska nową nawierzchnię, chodniki oraz niezbędną infrastrukturę.

  więcej >>>

 
 
Zmiana organizacji ruchu

W związku z przebudową ul. Wiśniowej na odcinku od ulicy Partyzantów do ulicy 1 Maja oraz budową prawoskrętu z ulicy Wiśniowej na ul. 1 Maja we Włoszczowie wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

  więcej >>>

 
 
Zmiana terminu przyjmowania wniosków
w ramach modułu I pilotażowego
programu "Aktywny samorząd"

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON w dniu 9 czerwca 2014 roku podjęła uchwałę nr 9/2014 dotyczącą wprowadzenia zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu "Aktywny samorząd".

  więcej >>>

 
 
Pożegnanie wakacji w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież w dniach 28-29 sierpnia na "Pożegnanie wakacji". W programie m.in. gra miejska.

  więcej >>>

 
 
I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

27 lipca na stadionie Gminnego Klubu Sportowego Kluczewsko odbył się I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców. Zwyciężyła drużyna reprezentująca gminę Kluczewsko.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój serdecznie zaprasza przedstawicieli młodych organizacji pozarządowych, lokalnych liderów, przedstawicieli władz samorządowych oraz inne osoby, które mogą wesprzeć inicjatywy obywatelskie, na bezpłatne spotkanie animacyjne.

  więcej >>>

 
 
Wakacyjna oferta PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z szerokiej oferty zajęć, które będą się odbywać w czasie wakacji.

  więcej >>>

 
 
Święto plonów 2014

W niedzielę, 24 sierpnia br., w Seceminie odbędą się XIV Dożynki Powiatowe oraz Przegląd Zespołów Ludowych i Kapel. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Bezpieczniej na skrzyżowaniu

Przy zbiegu ulic Wschodniej i Kusocińskiego we Włoszczowie powstało tzw. wyniesione skrzyżowanie. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała prawie 39,5 tysiąca złotych.

  więcej >>>

 
 
Wystawa prac lokalnych artystów

W niedzielę, 27 lipca br., w Domu Kultury w Radkowie odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Regionu Włoszczowskiego. Swoje prace zaprezentowało 20 artystów.

  więcej >>>

 
 
OBWIESZCZENIE

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zawiadamia o opracowaniu projektu Zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Świętokrzyskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2014 roku (czwartek) o godzinie 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10, odbędzie się XLV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Niebo dla każdego

W dniach 16-17 sierpnia br. na terenie lądowiska EPKL Lipie k. Krasocina odbędzie się Rodzinny Piknik Lotniczy. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Spółka "Przewozy Regionalne Oddział Świętokrzyski" informuje, że na linii 61 Kielce - Częstochowa obowiązuje oferta specjalna "Tani Bilet".

  więcej >>>

 
 
NIEZAPOMNIANA LEKCJA HISTORII

19 lipca br. w Chotowie odbyły się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę walk z Niemcami stoczonych przez oddziały NSZ i AK pod Olesznem i AK pod Chotowem.

  więcej >>>

 
 
Turniej Piłki Nożnej

W niedzielę, 10 sierpnia, o godz. 14.00 na boisku szkolnym w Koniecznie rozpocznie się III Turniej Piłki Nożnej. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja uzupełniająca do udziału w projekcie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację uzupełniającą do udziału w projekcie realizowanym w 2014 roku pn. "Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
Policjanci na spotkaniu z młodymi harcerzami

Włoszczowscy policjanci w ramach działań "Bezpieczne Wakacje" spotkali się z uczestnikami obozu w stanicy harcerskiej w Białym Brzegu.

  więcej >>>

 
 
Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed wystąpieniem na terenie województwa świętokrzyskiego burz z gradem.

  więcej >>>

 
 
Śp. Kapitan Stanisław Kowalczyk
pozostanie w naszej pamięci.

W dniu 9 lipca br. w Olesznie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Kapitana Stanisława Kowalczyka.

  więcej >>>

 
 
KOMUNIKAT

Szef Obrony Cywilnej Powiatu - Starosta Włoszczowski zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2014 r., o godz. 17.00 na terenie powiatu włoszczowskiego zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych.

  więcej >>>

 
 
Podsumowanie zbiórki publicznej

Komitet Organizacyjny Akcji "Schodołaz dla ucznia I LO Sikorskiego" w okresie od 11 kwietnia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r. przeprowadził zbiórkę publiczną, której celem było zebranie funduszy dla niepełnosprawnego ucznia I LO.

  więcej >>>

 
 
Drugie miejsce "Niezastąpionych"

Chór "Niezastąpieni" z Włoszczowy zdobył II miejsce w ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Inspirującej "Wiecznie Młodzi". Łącznie w festiwalu wzięło udział 35 wykonawców.

  więcej >>>

 
 
Egzamin maturalny (2014) - szkoły ponadgimnazjalne
prowadzone przez Powiat Włoszczowski
nadal w czołówce rankingów
województwa świętokrzyskiego

Do egzaminu przystąpiło w 2014 r. ogółem 476 absolwentów liceów i techników prowadzonych przez Powiat Włoszczowski. Zdało 85,71 %, a wynik ten jest o ponad 14 % wyższy od średniej obliczonej dla województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
XLIV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

30 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XLIV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Powitanie Lata 2014

W sobotę, 28 czerwca br., na stadionie OSiR Włoszczowa odbyła się cykliczna impreza "Powitanie Lata". W tym roku pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie serdecznie zaprasza na seminarium tematyczne "Spółdzielnia socjalna - nowoczesność, nie relikt poprzedniej epoki".

  więcej >>>

 
 
Włoszczowscy policjanci serdecznie zapraszają

Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie oraz włoszczowscy policjanci i pracownicy Policji serdecznie zapraszają na uroczyste Obchody Święta Policji. Rozpoczną się one w dniu 27 lipca br. tj. w najbliższą niedzielę.

  więcej >>>

 
 
I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

27 lipca br. (niedziela) na stadionie GKS Kluczewsko odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

  więcej >>>

 
 
Wystawa prac lokalnych artystów

W dniu 27 lipca 2014 r. (niedziela) w Domu Kultury w Radkowie odbędzie się Przegląd Dorobku Artystycznego Regionu Włoszczowskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Bezpłatne badania

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki Włoszczowy i okolic w dniach 15-22 lipca 2014 r. do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

  więcej >>>

 
 
Świadectwa rozdane

Zakończenie roku szkolnego uczniów I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie odbyło się w Domu Kultury. W uroczystości uczestniczył Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz.

  więcej >>>

 
 
Zakończyli rok szkolny

27 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie zakończyli rok szkolny 2013/2014. W tym samym dniu ogłoszono wyniki egzaminu maturalnego.

  więcej >>>

 
 
Koniec roku szkolnego

W piątek 27 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie zakończyli rok szkolny 2013/2014.

  więcej >>>

 
 
Debata społeczna o bezpieczeństwie

26 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w powiecie włoszczowskim.

  więcej >>>

 
 
Sprawozdanie z wyników
zbiórki publicznej

Stowarzyszenie "Włoszczowa na obcasach" w dniach 5 marca - 31 maja br. przeprowadziło zbiórkę publiczną pod hasłem "Kobiety - kobietom".

  więcej >>>

 
 
Spotkanie Starosty Włoszczowskiego
z absolwentami szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 26 czerwca 2014 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie Starosty Włoszczowskiego z grupą wyróżniających się absolwentów: I LO, ZSP Nr 2 oraz ZSP Nr 3.

  więcej >>>

 
 
Kolejny sukces młodzieży ze "Staszica"

Dnia 1 czerwca 2014 roku ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu "Aktywni dla klimatu" będącego częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!".

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja uzupełniająca do udziału w projekcie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie prowadzi rekrutację uzupełniającą do udziału w projekcie realizowanym w 2014 roku pn. "Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
"Na Partyzanckim Szlaku"

19 lipca 2014 r. na placu obok pomnika AK w Chotowie (trasa Włoszczowa - Oleszno) odbędzie się widowisko historyczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Sprawozdanie z II edycji powiatowego konkursu
"Ekokontrolki - elektrośmieci nie mają szans"

Od kilku dekad, wraz z szybkim rozwojem technologii, otaczani jesteśmy coraz większą ilością różnego rodzaju urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Cykl życia produktów się skraca.

  więcej >>>

 
 
Turniej Brydżowy

22 czerwca 2014 r. w Villi Aromat odbył się IV Turniej Brydżowy o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa Bartłomieja Dorywalskiego.

  więcej >>>

 
 
ABSOLWENT SIKORSKIEGO MISTRZEM POLSKI
W TURNIEJU MOTORYZACYJNYM

W dniach 13-14 czerwca br. trzyosobowa drużyna z I LO we Włoszczowie zdobyła wicemistrzostwo Polski w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Indywidualnie I miejsce zajął Wojciech Mesjasz - tegoroczny maturzysta.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

W dniu 13 czerwca 2014 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych

  więcej >>>

 
 
Uroczystość wręczenia medali
"Za zasługi dla Obronności Kraju"

W dniu 12 czerwca 2014 roku w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie miała miejsce uroczystość wręczenia medali Ministra Obrony Narodowej dla zasłużonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności.

  więcej >>>

 
 
15-lecie Powiatu Włoszczowskiego

W tym roku mija 15 lat od utworzenia Powiatu Włoszczowskiego. Z tej okazji 10 czerwca br. odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę.

  więcej >>>

 
 
Hetmanki najlepsze w województwie

Hetmanki Włoszczowa zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka" zorganizowanym przez Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

  więcej >>>

 
 
Rodzinny Rajd Turystyczny

7 czerwca br. (sobota) odbył się Rodzinny Rajd Turystyczny po Włoszczowie i okolicy. Czteroosobowe drużyny miały do pokonania rowerem trasę liczącą około 30 km.

  więcej >>>

 
 
Dopłaty do materiału siewnego w 2014 roku

Jeszcze tylko do 25 czerwca 2014 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, dotyczące materiału siewnego - zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych...

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Małe projekty" oraz "Odnowa i rozwój wsi".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 30 czerwca 2014 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XLIV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza 25 czerwca br. na debatę "Przedsiębiorczość społeczna szansą na rozwój małej turystyki w regionie".

  więcej >>>

 
 
Powitanie Lata 2014

W sobotę, 28 czerwca br., na stadionie OSiR Włoszczowa odbędzie się cykliczna impreza "Powitanie Lata". Dzień wcześniej (w piątek) zapraszamy na Dni Włoszczowy.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja uzupełniająca do udziału w projekcie
"Uwierz w siebie. Program aktywizacji
podopiecznych PCPR we Włoszczowie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację uzupełniającą do udziału w projekcie realizowanym w 2014 roku. Termin składania wstępnej deklaracji do udziału w projekcie: 25 - 26.06.2014 r. (godz. 15.00).

  więcej >>>

 
 
PIESZY RAJD SZLAKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI
Ludynia Dwór - Ostoja Dworska Leśnica - Małogoszcz

W tym roku przypada 220 rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji w dniach 7-8 czerwca odbył się Pieszy Rajd Szlakiem Tadeusza Kościuszki.

  więcej >>>

 
 
Zapraszamy na debatę społeczną

Zapraszamy na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie powiatu włoszczowskiego. Debata odbędzie się w dniu 26 czerwca br. o godzinie 12.00 w sali narad Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w szkoleniu "Budowanie zespołu projektowego i realizacja zadań zleconych w trybie ustawy o DPP".

  więcej >>>

 
 
II Dzień Innowacji Między Nidą a Pilicą

Ponad 580 licealistów i gimnazjalistów uczestniczyło, 29 maja br., w II Dniu Innowacji Między Nidą a Pilicą, który odbył się we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
ZUMBA FITNESS w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza od czwartku 22 maja na zajęcia Zumba Fitness.

  więcej >>>

 
 
A jednak gaz będzie...

Stowarzyszenie "Włoszczowa - Stop Podziałom" skierowało wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o stwierdzenie nieważności decyzji Starosty Włoszczowskiego w sprawie budowy sieci gazowej wysokiego ciśnienia.

  więcej >>>

 
 
BEZKONKURENCYJNA "JEDYNKA"

Drużyny z włoszczowskiej "jedynki" zwyciężyły w XXXVII wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Będą reprezentować województwo świętokrzyskie w finale ogólnopolskim w Czarnej.

  więcej >>>

 
 
Targi Edukacji i Pracy we Włoszczowie

23 maja 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy.

  więcej >>>

 
 
Drużyna z I LO najlepsza w województwie

17 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

  więcej >>>

 
 
Etap powiatowy BRD zakończony

Drużyny z włoszczowskiej "jedynki" zwyciężyły w eliminacjach powiatowych XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 20 maja br. w Komornikach.

  więcej >>>

 
 
Mistrzostwa
Powiatu Włoszczowskiego w Szachach

W dniu 18 maja br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Szachach. Wzięło w nich udział 30 osób w różnym wieku z terenu powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

18 maja br. w Kazimierzy Wielkiej odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Włoszczowę reprezentowała 17-osoba grupa z sekcji tenisa stołowego przy PCK-R we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Made in Region Włoszczowski

Do 16 czerwca br. uczniowie klas drugich gimnazjów mogą składać prace na konkurs "Made in Region Włoszczowski". Zachęcamy do udziału. Czekają cenne nagrody.

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. We Włoszczowie spotykamy się 14 czerwca o godzinie 15.50 na placu PCK-R.

  więcej >>>

 
 
Przebudowano ulicę Kilińskiego

Przebudowano 213 metrów ulicy Kilińskiego we Włoszczowie, odcinek od ulicy Wigury do ulicy Świeżej. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała prawie 121 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
Informacja o posiedzeniu
Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 15 maja 2014 r. zorganizowano doraźnie posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele powiatowych służb i straży.

  więcej >>>

 
 
ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT

Społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" zaprasza Państwa 14 czerwca 2014 roku do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 10 czerwca 2014 r. (wtorek) z okazji 15-lecia Powiatu Włoszczowskiego w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się uroczysta XLIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Rajd Szlakiem Tadeusza Kościuszki

W tym roku przypada 220 rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji w dniach 7-8 czerwca odbędzie się Rajd Szlakiem Kościuszki (powstańców). Trasa będzie wiodła przez dwa powiaty: włoszczowski i jędrzejowski.

  więcej >>>

 
 
Zlot motocyklowy 2014

Organizatorzy uroczystości 15-lecia Powiatu Włoszczowskiego zapraszają na cykliczne spotkanie miłośników motocykli - zlot motocyklowy w dniu 10 czerwca 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Zmiana terminu rajdu rowerowego

W związku z niekorzystnymi prognozami pogody, informujemy, że zaplanowany na najbliższą sobotę "Rodzinny Rajd Turystyczny po Włoszczowie i okolicy" został przełożony.

  więcej >>>

 
 
Przebudowano skrzyżowanie

Przebudowano skrzyżowanie ulic Koniecpolskiej, Ogrodowej i 1 Maja we Włoszczowie. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała ponad 173 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
Zakończono przebudowę ulicy Słonecznej w Czarncy

W Czarncy przebudowano 500 metrów ulicy Słonecznej. Prace zakończyły się 7 maja. Ta wspólna inwestycja Powiatu Włoszczowskiego oraz Gminy Włoszczowa kosztowała prawie 60 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz składa najserdeczniejsze życzenia...

  więcej >>>

 
 
Mobilne Kino 5 D w PCK-R

W sobotę 31 maja wieczorem i w niedzielę 1 czerwca przez cały dzień dzieci, młodzież i dorośli będą mogli BEZPŁATNIE przeżyć niezwykłe emocje związane z projekcją filmową w nowej technologii. Do PCK-R przyjedzie MOBILNE KINO 5 D.

  więcej >>>

 
 
Dzień Dziecka z PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na dwudniowe obchody Dnia Dziecka (31 maja-1 czerwca br.).

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 29 maja 2014 r. (czwartek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XLII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Chodnik w Żelisławicach

Przy drodze powiatowej w Żelisławicach wybudowano 188-metrowy chodnik. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała prawie 28 tysięcy złotych.

  więcej >>>

 
 
Konkurs "Policjant, który mi pomógł 2014"

Ruszyła VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Konkurs ma za zadanie wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadań publicznych Powiatu Włoszczowskiego zleconych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy...

  więcej >>>

 
 
XII ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI PROFILAKTYKI

W maju na terenie woj. świętokrzyskiego organizowane są Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. W ramach tegorocznych ŚDP Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie zaprasza na bezpłatne dyżury specjalistów.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego do udziału w MIEDZYSZKOLNYM KONKURSIE "GOLGOTA WSCHODU. LOSY POLAKÓW W ZSRR W LATACH 1939-1991".

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego do udziału w IV edycji MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "GOLGOTA WSCHODU. LOSY POLAKÓW W ZSRR...

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

24 maja br. (sobota) w Cieślach odbędzie się XXII Międzynarodowy Półmaraton Świętokrzyski. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Targi Edukacji i Pracy we Włoszczowie

23 maja 2014 roku (piątek) w godz.10.00-13.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, przy ul. Koniecpolskiej 40, odbędą się Targi Edukacji i Pracy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w czterodniowym szkoleniu "Zarządzanie Finansami w PES".

  więcej >>>

 
 
Uwaga kierowcy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 5 maja br. (poniedziałek) do czasu zakończenia termomodernizacji budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie nieczynny będzie parking przy w/w obiekcie.

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Turniej
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 20 maja br. (wtorek) w Komornikach (gmina Kluczewsko) odbędzie się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  więcej >>>

 
 
72. rocznica powołania Armii Krajowej

11 maja br. we Włoszczowie obchodzono 72. rocznicę powołania Armii Krajowej. W tym samym dniu odbyło się uroczyste nadanie nazw włoszczowskim rondom.

  więcej >>>

 
 
Policjanci odwiedzają szkoły
w ramach XII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki

W miesiącu maju na terenie całego województwa świętokrzyskiego organizowane są Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Włoszczowscy policjanci odwiedzają uczniów w szkołach powiatu włoszczowskiego i rozmawiają z nimi na temat zagrożeń.

  więcej >>>

 
 
Mistrzostwa
Powiatu Włoszczowskiego w Szachach

Dnia 18 maja 2014 r. (niedziela) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Turniej Szachowy.

  więcej >>>

 
 
Pierwsze zajęcia Fundacji Aktywnej Rehabilitacji
w PCK-R we Włoszczowie

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji rozpoczęła swoją działalność we Włoszczowie. Realizuje projekt "Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

15 maja br. upływa termin nadsyłania prac na konkurs "Utrwal świat między Nidą a Pilicą. II edycja: Nasz region - nasz dom".

  więcej >>>

 
 
"Jawor - u źródeł kultury"

Polskie Radio Kielce organizuje kolejną edycję konkursu "Jawor - u źródeł kultury". Termin zgłaszania kandydatur do nagrody upływa 18 maja 2014 r.

  więcej >>>

 
 
XII Ogólnokrajowy Konkurs
"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Komisja Konkursowa dokonała wizytacji i oceny 4 gospodarstw rolnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Pana Tomasza Ślęzaka położone w miejscowości Ewina, Gmina Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja minęły 223 lata od uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najbardziej doniosłych aktów prawnych w historii naszego Państwa. We Włoszczowie trzeciomajowe uroczystości rozpoczęły się przed Urzędem Gminy.

  więcej >>>

 
 
Rodzinny Rajd Turystyczny

17 maja br. (sobota) odbędzie się Rodzinny Rajd Turystyczny po Włoszczowie i okolicy. Serdecznie zapraszamy.

  więcej >>>

 
 
XLI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

30 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Etap powiatowy OMTM rozstrzygnięty!

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie wygrała eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się 28 kwietnia we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Zakończono przebudowę drogi
Moskorzew - Chebdzie

Przebudowano 835 metrów drogi powiatowej Moskorzew - Chebdzie. Inwestycja Powiatu Włoszczowskiego kosztowała ponad 194 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
Bezpłatne badania pod kątem osteoporozy

Fundacja "Jesteśmy Blisko" organizuje kolejną - trzecią z rzędu akcję prozdrowotną skierowaną do mieszkańców naszego powiatu. Tym razem badania dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn.

  więcej >>>

 
 
Młodzież Zapobiega Pożarom

Karolina Kłudziak z ZP-S w Dobromierzu, Aleksandra Stanisz z PG w Dobromierzu oraz Norbert Bugajniak z I LO we Włoszczowie wygrali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  więcej >>>

 
 
Zajęcia regionalne
o charakterze rehabilitacyjno-sportowym

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji rozpoczęła działania w ramach specjalistycznego projektu skierowanego do dzieci i młodzieży. Jednym z elementów projektu jest organizacja zajęć o charakterze rehabilitacyjno-sportowym.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że 7 maja br. o godz. 11:00 w kościele pw. Bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie odbędzie się msza święta z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

  więcej >>>

 
 
Wizyta gości z Ukrainy

14 kwietnia br. delegacja z Ukrainy spotkała się z Wicestarostą Dariuszem Czechowskim oraz Sekretarzem Powiatu Romanem Wojtalczykiem.

  więcej >>>

 
 
"Nasz region"

W dniu 11 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu "Nasz region".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert i zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. - o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do składania ofert...

  więcej >>>

 
 
Odbiór chodnika przy ul. Głowackiego

Przy ul. Głowackiego we Włoszczowie, na odcinku od ulicy Koniecpolskiej do ulicy Sobieskiego, wybudowano chodnik o długości 630 metrów. Odbiór techniczny odbył się 10 kwietnia br.

  więcej >>>

 
 
Piknik ekologiczny

W dniach 1-2 maja br. w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się Majówka - Piknik Ekologiczny. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Podaje się do publicznej wiadomości, że dzień 2 maja 2014 r. (piątek) jest w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie dniem wolnym od pracy. W tym dniu Urząd będzie nieczynny.

  więcej >>>

 
 
Włączmy się w obchody świąt państwowych

W maju obchodzimy ważne święta państwowe: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 30 kwietnia 2014 r. (środa) o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XLI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Budowa chodnika w Żelisławicach

Do końca czerwca br. przy drodze powiatowej w Żelisławicach wybudowany zostanie chodnik o długości 188 metrów. Planowany koszt inwestycji Powiatu Włoszczowskiego to około 28 tysięcy złotych.

  więcej >>>

 
 
"Wielki Happening Edukacyjny w Staszicu"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów na Wielki Happening Edukacyjny, który odbędzie się 29 kwietnia 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Warsztaty fotografii

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie: "Magia fotografii: odkryj piękno swojej małej ojczyzny".

  więcej >>>

 
 
Kanonizacja Papieża Polaka Jana Pawła II i Jana XXIII
na żywo w Kinie "MUZA" we Włoszczowie

W dniu 27 kwietnia 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00 w Kinie "MUZA" we Włoszczowie rozpocznie się bezpośrednia transmisja kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Młodzieżowy
Turniej Motoryzacyjny

W poniedziałek, 28 kwietnia br., o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie rozpoczną się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

  więcej >>>

 
 
Przebudowa skrzyżowania

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Koniecpolskiej, Ogrodowej i 1 Maja we Włoszczowie z wykonaniem: odcinka kanalizacji burzowej, chodnika i nawierzchni bitumicznej.

  więcej >>>

 
 
Będzie lepsza droga w Koniecznie

Trwa przebudowa ponad 800 metrów drogi powiatowej nr 0223T Konieczno-Modrzewie-Dołowatka w Koniecznie. Planowany koszt zadania to ponad 200 tys. złotych. Zakończenie prac zaplanowano na połowę lipca br.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włoszczowie informuje, że w dniach 15-24 kwietnia br. na terenie województwa śląskiego odbędzie się wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach zaprasza do udziału w programie "Gwarancje dla Młodzieży". Rekrutacją objęte będą osoby z grupy NEET w wieku 15-24 lata...

  więcej >>>

 
 
Odwodnienie przy drodze w Kuczkowie

Przy drodze powiatowej nr 0234T w Kuczkowie wykonano odwodnienie. Koszt inwestycji, sfinansowanej w całości przez Powiat Włoszczowski, to ponad 14 tys. złotych.

  więcej >>>

 
 
IV Powiatowy Konkurs Recytatorski
"MAGIA ŻYWEGO SŁOWA"

8 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Seceminie odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "MAGIA ŻYWEGO SŁOWA". Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Seceminie.

  więcej >>>

 
 
Przebudowa drogi Moskorzew - Chebdzie

Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 0240T Moskorzew - Chebdzie. W dniu 8 kwietnia Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz i Radny Rady Powiatu Włoszczowskiego Artur Konarski dokonali przeglądu postępu prac na w/w drodze.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowski Maraton Humanistyczny

24 gimnazjalistów z powiatu włoszczowskiego wzięło udział w III Włoszczowskim Maratonie Humanistycznym, który odbył się 3 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

  więcej >>>

 
 
Realizacja programu PFRON
"Wyrównywanie różnic między regionami II"

Powiat Włoszczowski realizuje w roku 2014 program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Wyrównywanie różnic między regionami II" w obszarach B, C, D, E, G.

  więcej >>>

 
 
Zespół "Dzierzgowianie" w TVP Kielce

Miło nam poinformować, że Zespół Ludowy "Dzierzgowanie" z Dzierzgowa został zaproszony, jako pierwszy z regionu świętokrzyskiego, do "Świętokrzyskiego Leksykonu Polskiej Muzyki Ludowej".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie w sprawie prognozy
oddziaływania na środowisko

Minister Infrastruktury i Rozwoju informuje o rozpoczęciu czynności związanych z udziałem społeczeństwa w ramach realizowanej strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ...

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 r. zadań publicznych Powiatu Włoszczowskiego zleconych organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy...

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE
o przetargach ustnych nieograniczonych
na sprzedaż nieruchomości

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie
Zarządu Powiatu Włoszczowskiego

o możliwości zgłaszania przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. - o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, kandydatów do składu komisji, która zostanie powołana w celu...

  więcej >>>

 
 
Spotkanie z Tadeuszem Wilkoszem

TADEUSZ WILKOSZ, twórca m.in. Misia Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka i Trzech Misiów, spotka się z młodymi widzami O!PLA 16 kwietnia br. we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Informujemy, że w 2014 roku zostaną przeprowadzone XXXVII eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

  więcej >>>

 
 
"Aktywni dla klimatu"

W dniach 31 marca - 1 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbyła się darmowa zbiórka elektroodpadów.

  więcej >>>

 
 
Konkurs Wiedzy
o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy
w Rolnictwie

W dniu 28 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyły się eliminacje szkolne VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiadamia się, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 7 - 14 kwietnia 2014 r. ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
"Cokolwiek uczyniliście..."

"Cokolwiek uczyniliście..." to spektakl Zbigniewa Woldańskiego, który będzie można obejrzeć już w piątek 11 kwietnia na scenie Domu Kultury we Włoszczowie. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
VI GRAND PRIX W PIŁCE SIATKOWEJ

W kwietniu br. został rozegrany ostatni turniej w ramach VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

  więcej >>>

 
 
XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

27 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
PIT za 2013 rok przez Internet

W związku z trwającym okresem składania zeznań podatkowych za 2013 rok, Urząd Skarbowy we Włoszczowie pragnie zachęcić podatników podatku dochodowego od osób fizycznych do złożenia zeznania podatkowego za pośrednictwem Internetu.

  więcej >>>

 
 
Festiwal Piosenki Francuskiej

13 czerwca br. w Liceum Ogólnokształcącym w Radziejowie oraz w Szkole Muzycznej w Radziejowie odbędzie się XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej.

  więcej >>>

 
 
VIII Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej

25 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie i we włoszczowskim Domu Kultury odbył się Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej.

  więcej >>>

 
 
Dni otwarte

Szkoła Podstawowa Specjalna i Gimnazjum dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju zaprasza na dni otwarte w dniach 4-5 kwietnia 2014 r.

  więcej >>>

 
 
"DZIEŃ OTWARTY"
W URZĘDZIE SKARBOWYM

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie w ramach akcji rozliczania podatku dochodowego za 2013 rok zaprasza na: "DZIEŃ OTWARTY", który odbędzie się 5 kwietnia 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Małe projekty".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Odnowa i rozwój wsi".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

  więcej >>>

 
 
Znawca Regionu Włoszczowskiego
- gra miejska

Już 4 kwietnia o godzinie 11:00 przy szkole w Kluczewsku rozpocznie się niezwykła gra miejska. Gracze będą mieli za zadanie odwiedzić określone miejsca i rozwiązać w nich zagadki lub wykonać zadania oparte na spostrzegawczości...

  więcej >>>

 
 
VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Piłce Siatkowej

W dniach 1 i 3 kwietnia br. w hali sportowej PCK-R we Włoszczowie zostaną rozegrane ostatnie turnieje w ramach VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców i dziewcząt.

  więcej >>>

 
 
Zbiórka zużytego sprzętu

3 kwietnia br. na placu szkolnym przy ZSP nr 2 we Włoszczowie odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

  więcej >>>

 
 
Wyjątkowy Gość w ZSP nr 2 we Włoszczowie

21 marca br. był dniem wyjątkowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Szkołę odwiedził dostojny gość - Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniach: 31 marca br. (godz. 8.00-18.00) i 1 kwietnia br. (godz. 8.00-16.00) w ZSP nr 3 we Włoszczowie odbędzie się darmowa zbiórka elektroodpadów (ZSEE).

  więcej >>>

 
 
"Bezpiecznie na wsi
- nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu"

W dniu 20 marca 2014 r. odbyło się posiedzenie komisji w ramach eliminacji powiatowych IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w czterodniowym szkoleniu "Pozyskiwanie funduszy na działalność PES".

  więcej >>>

 
 
Forum: Rekonstrukcja Historyczna

W dniach 29-30 marca br. zapraszamy do Targów Kielce, gdzie odbędzie się Forum: Rekonstrukcja Historyczna, organizowane we współpracy z Miastem Kielce i Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja do projektu "Uwierz w siebie.
Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację do udziału w projekcie realizowanym w 2014 roku. Termin składania wstępnej deklaracji do udziału w projekcie: 01.03.2014 r. - 15.04.2014 r.

  więcej >>>

 
 
PROGRAM PFRON 2014

Terminy składania wniosków w ramach programu pilotażowego "AKTYWNY SAMORZĄD"

  więcej >>>

 
 
Harmonogram zajęć sportowych na "Orliku"

Przedstawiamy harmonogram zajęć sportowych na boisku do piłki nożnej oraz na boisku wielofunkcyjnym w marcu.

  więcej >>>

 
 
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

Zapraszamy na najbliższą AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 31 marca 2014 r. w godz. 9:00 - 13:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 marca 2014 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się XL sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"Piękna i przyjazna
dla środowiska Wieś Świętokrzyska"

Informujemy, że Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs, którego celem jest, m.in. promowanie walorów wsi województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Strategia Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego
na lata 2014-2020

W związku z rozpoczęciem prac nad opracowaniem dokumentu pn. Strategia Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego na lata 2014-2020 przygotowana została krótka ankieta dla mieszkańców.

  więcej >>>

 
 
"Liryczno-rockowe portrety w tonacji C-dur"

Pod takim tytułem Fundacja I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie zorganizowała wieczór promujący nietypowe talenty uczniów.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowski "Staszic" wyróżniony!

Podczas narady dla przedstawicieli organów prowadzących i dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach - rektor Politechniki Świętokrzyskiej wręczył dyplomy i pamiątkowe lampy dyrektorom szkół, z których ...

  więcej >>>

 
 
Informacja o naborze do Powiatowej Społecznej Rady
do Spraw Osób Niepełnosprawnych

W dniu 21 lutego br. w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego ukazało się ogłoszenie w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"INNI - NIE GORSI"

W poniedziałek, 10 marca br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się debata dla uczniów włoszczowskich szkół, w ramach kampanii "INNI - NIE GORSI".

  więcej >>>

 
 
XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 7 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. W tym roku spotkanie przebiegło w klimacie lat 70' i 80'.

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing"

W sobotę, 8 marca br., odbyła się VIII edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing". Do konkursu zgłosiło się 110 uczniów.

  więcej >>>

 
 
XV Memoriał im. Mariana Górskiego

Pięć drużyn wzięło udział w XV Memoriale im. Mariana Górskiego w piłce nożnej halowej, który odbył się 8 marca br. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Powołanie Powiatowej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych

Zarządzeniem Nr 11/2014 z dnia 28 lutego 2014 r. Starosta Włoszczowski powołał Powiatową Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych, co nastąpiło na wniosek Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
"Strofy o Ojczyźnie"

6 marca br. we włoszczowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje hufcowe harcerskiego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Wzięło w nich udział 39 uczestników.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" na podium
w XL Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

W dniach 27 lutego - 1 marca br. w Łomży odbyła się XL Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie finansowana z Funduszu Promocji Mleka. Drużynowo zespół ze "Staszica" uplasował się na II miejscu w kraju.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Do 15 kwietnia br. można zgłaszać udział w III edycji Konkursu o Nagrodę Pro Publico Bono "Samorządność dla solidarności" im. M. Dzielskiego.

  więcej >>>

 
 
X Ogólnopolski Konkurs Poetycki
im. Stanisława Czernika

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika ogłasza konkurs poetycki. Prace należy przesłać do 31 marca 2014 r.

  więcej >>>

 
 
Komunikat w sprawie wyznaczenia obszaru
zagrożenia afrykańskim pomorem świń

Główny Lekarz Weterynarii informuje, iż w związku z wystąpieniem na terytorium Polski przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików, wyznaczono obszar zagrożenia.

  więcej >>>

 
 
Kapitan Leon Staroszczyk

Leon Staroszczyk - żołnierz 74. pułku piechoty Armii Krajowej we Włoszczowie został mianowany na stopień kapitana. Uroczyste przekazanie aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy odbyło się 28 lutego br.

  więcej >>>

 
 
Znawca Regionu Włoszczowskiego
- gra miejska

Czy czujesz, że znasz dobrze region włoszczowski? Sprawdź się! A może chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Poznaj najciekawsze zabytki okolicy i zdobądź wszystkie odznaki Znawcy Regionu Włoszczowskiego!

  więcej >>>

 
 
Bezkonkurencyjni uczniowie "Czarnieckiego"

W dniach 12 - 14 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY.

  więcej >>>

 
 
XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

W dniu 27 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Na sesji wręczono Stypendia Starosty Włoszczowskiego za szczególne osiągnięcia sportowe.

  więcej >>>

 
 
Nie zostawiaj życia na drodze

W ramach działań profilaktycznych policjanci Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie, 27 lutego br., spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Porucznik Karol Cierpica
- absolwent, który pamięta o swojej szkole"

Niecodziennym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie, była wizyta w dniu 18 lutego 2014 r. jej absolwenta, porucznika Karola Cierpicy.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi wraz z Przedsiębiorstwem Handlowym "Rolnik" w Słupi zapraszają na spotkanie w dniu 6 marca br. w siedzibie Stacji. W programie wystąpienia przedstawicieli firm chemicznych i nawozowych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Starosta Włoszczowski informuje, że Zarząd Powiatu Włoszczowskiego przedłużył do 28 lutego 2014 r. termin składania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację w 2014 r. zadań publicznych Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Informacja w sprawie szczepień
przeciwko wściekliźnie psów i kotów

Obowiązek doprowadzenia psa do punktu szczepień spoczywa na posiadaczach psów, którzy muszą go wypełnić w ciągu 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia.

  więcej >>>

 
 
Podsumowano I Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

W sobotę 22 lutego br., zakończyła się pierwsza edycja Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym, która odbyła się pod patronatem Starosty Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"The joy of singing"

Rusza VIII edycja konkursu piosenki anglojęzycznej "The joy of singing". Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na eliminacje, które odbędą się 1 marca br. w Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 7 marca br., o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42) odbędzie się XII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Liga Mistrzów BRD we Włoszczowie

14 lutego br. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przeprowadzono Turniej BRD o Puchar Burmistrza Gminy Włoszczowa - wchodzący w skład VII edycji Ligi Mistrzów BRD.

  więcej >>>

 
 
Budynek na miarę XXI wieku

Zmodernizowano siedzibę włoszczowskiej policji. Trzykondygnacyjny budynek po przebudowie spełnia warunki stawiane obiektom policyjnym. Uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odbyło się 7 lutego br.

  więcej >>>

 
 
"Nie daj się wkręcić"

Pod takim hasłem KRUS prowadzi w 2014 r. kampanię informacyjną o tragicznych w skutkach wypadkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn rolniczych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w I edycji "Szkoły animatorów" - bezpłatnego cyklu szkoleń dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej.

  więcej >>>

 
 
Solidarni z Ukrainą

W związku z tragicznym rozwojem sytuacji u naszych sąsiadów, mieszkańcy Ziemi Włoszczowskiej wspólnie z Caritas Diecezji Kieleckiej włączają się do akcji pomocy Ukrainie.

  więcej >>>

 
 
Walka o pamięć i cześć

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest on wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

  więcej >>>

 
 
Nie ustaje walka o włoszczowski sąd

Walka o przywrócenie Sądu Rejonowego we Włoszczowie trwa nadal. "NIE" likwidacji mówią mieszkańcy i samorządy.

  więcej >>>

 
 
Aktywnie w czasie ferii

W ostatnim tygodniu ferii włoszczowscy policjanci zorganizowali trzy turnieje dla uczniów szkół z powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Wycieczka w Beskidy z PCK-R

W dniach 3-8 lutego br. grupa 25 osób skorzystała z zimowej oferty Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie i uczestniczyła w obozie sportowo-rekreacyjnym w Wiśle w ramach Zimowej Akademii Zdrowia.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert i zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do składania ofert.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 27 lutego br. (czwartek) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się XXXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Turnieje z dzielnicowymi

Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ramach "Bezpiecznych Ferii" kontynuowali cykl turniejów tenisa stołowego o "Puchar Dzielnicowego".

  więcej >>>

 
 
Liryczno-Rockowe Portrety w Tonacji C-DUR

21 lutego (piątek) w Villi Aromat we Włoszczowie odbędzie się m.in. wernisaż portretów i koncert zespołu Medyk.

  więcej >>>

 
 
Eliminacje wstępne konkursu
MISS POLONIA

22 lutego br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Małogoszczu odbędą się eliminacje wstępne konkursu Miss Polonia Regionu Jędrzejów, Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
IV Turniej
Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

22 lutego 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się IV Turniej Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Wspieramy akcję "Mamy haka na raka"

Fundacja "Jesteśmy Blisko" objęła Honorowym Patronatem kolejną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Mam haka na raka". Młodzież z ZSP nr 2 we Włoszczowie aktywnie włączyła się w akcję.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" zakończył studniówki

8 lutego br. studniówkę w hotelu Mariage we Włoszczowie miały trzy klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. To piąta i ostatnia studniówka tegorocznych maturzystów z powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza, m.in. osoby bezrobotne, do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Spółdzielnia socjalna krok po kroku".

  więcej >>>

 
 
Rywalizowali o puchar dzielnicowego

Włoszczowscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczne ferie" postawili na wspieranie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży.

  więcej >>>

 
 
Ogólnokrajowy Konkurs
"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza kolejną, XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

  więcej >>>

 
 
"Bezpiecznie na wsi
- nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!"

Prezes KRUS ogłasza IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci - uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich.

  więcej >>>

 
 
Ferie zimowe w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć sportowych i innych atrakcji przygotowanych w ramach ferii zimowych.

  więcej >>>

 
 
Zakończenie X edycji
Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej

1 lutego 2014 r. (sobota) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbyło się uroczyste zakończenie dziesiątej edycji rozgrywek Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

  więcej >>>

 
 
Druga studniówka maturzystów z "Czarnieckiego"

1 lutego br. w hotelu Mariage we Włoszczowie odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

  więcej >>>

 
 
Podsumowano pracę policjantów

Komendant Powiatowy Policji oraz jego zastępca przedstawili wyniki pracy włoszczowskich stróżów prawa w obszarze służby prewencyjnej i kryminalnej w 2013 roku.

  więcej >>>

 
 
Pożegnaliśmy oddanego patriotę

31 stycznia br. w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Zdzisława Rachtana.

  więcej >>>

 
 
Bal hetmański w "Czarnieckim"

25 stycznia br. w hotelu Mariage we Włoszczowe odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowe.

  więcej >>>

 
 
MAG -BRUK CUP 2014

W dniach 24 - 25 stycznia br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbył się I Międzynarodowy, VII edycji Turniej Piłki Nożnej "MAG-BRUK CUP". Wzięło w nim udział prawie 300 osób, w tym goście z zagranicy.

  więcej >>>

 
 
Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 26 stycznia br., we włoszczowskim Domu Kultury odbył się finał XXI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Rada artystyczna oceniała uczestników w czterech kategoriach: soliści, chóry, zespoły oraz zespoły ludowe.

  więcej >>>

 
 
Drużyna z "jedynki" wywalczyła
Puchar Dyrektora ZSP nr 2

W dniu 20 stycznia br. w hali sportowej PCK-R rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP nr 2 we Włoszczowe. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn ze szkół gimnazjalnych.

  więcej >>>

 
 
Niezwykły finał akcji "Spełniamy marzenia"

19 stycznia 2014 r. w sali bankietowej Villi Aromat odbył się bal karnawałowy, będący podsumowaniem IX edycji akcji "Spełniamy marzenia".

  więcej >>>

 
 
Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Fundacja Pomocy Szkole ZPO nr 2 we Włoszczowie NASZA DWÓJKA w dniach 20 listopada - 31 grudnia 2013 r. przeprowadziła zbiórkę publiczną na terenie miasta.

  więcej >>>

 
 
"Zaszczep w sobie chęć szczepienia"

W styczniu br., w 20 polskich miastach startuje kampania medialna pod hasłem "Zaszczep w sobie chęć szczepienia", której celem jest promocja szczepień ochronnych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa...

  więcej >>>

 
 
Bal maturzystów z "Sikorskiego"

18 stycznia br., w hotelu "Mariage" we Włoszczowie 130 tegorocznych maturzystów z "Sikorskiego" uczestniczyło w uroczystej studniówce.

  więcej >>>

 
 
Nowy radiowóz włoszczowskiej drogówki

Włoszczowscy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Kia Cee'd będzie wykorzystywana podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy włoszczowskiej drogówki.

  więcej >>>

 
 
POWIAT "ZAGRAŁ" Z WOŚP

Turnieje sportowe, licytacje, występy artystyczne - to główne punkty programów przygotowanych w powiecie włoszczowskim z okazji 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  więcej >>>

 
 
"Staszic" rozpoczął sezon studniówkowy

11 stycznia br. w hotelu "Mariage" we Włoszczowie odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica.

  więcej >>>

 
 
Wolne miejsca na wyjazd do Wisły

Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie informuje, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Wisły w ramach Rodzinnej Akademii Zdrowia.

  więcej >>>

 
 
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI

Zapraszamy na najbliższą AKCJĘ HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 27 stycznia 2014 r. (poniedziałek) w godz. 9:00 - 12:00 w PCK-R we Włoszczowie (ul. Koniecpolska 42).

  więcej >>>

 
 
III Turniej
Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

25 stycznia 2014 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się III Turniej Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
WOŚP w powiecie włoszczowskim

Zbliża się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie włoszczowskim "Orkiestra zagra" od piątku do niedzieli (10-12 stycznia).

  więcej >>>

 
 
     


 
 
 
© Serwis Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, tel. 041 39 44 950
webmaster