Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Rodzinny Rajd Rowerowy

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy wszystkich chętnych na Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem św. Floriana” z okazji 115 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Rajd odbędzie się 15 maja 2016 r. (niedziela). Start – godz. 12.45 (Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, ul. Koniecpolska 42).

Majówka „Święto Pieroga” w Moskorzewie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 8 maja br., na boisku sportowym przy szkole w Moskorzewie odbędzie się Majówka „Święto Pieroga”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zapraszamy do udziału w Turnieju Motoryzacyjnym

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Etap powiatowy odbędzie się 11 maja 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (sala konferencyjna). Początek o godz. 9.00.

Odkrywają na nowo uroki naszego miasta

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Oświaty „Pogodna Jesień” rozpoczęło realizację zadania publicznego pod nazwą „Włoszczowskie wędrówki z questami – cykl zajęć upowszechniających aktywny tryb życia i rekreację osób w wieku emerytalnym”, które współfinansowane jest ze środków Gminy Włoszczowa.

Zapraszamy do udziału w Turnieju BRD

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w etapie powiatowym XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap powiatowy odbędzie się 18.05.2016 (SP) i 19.05.2016 (GIM) w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie (sala konferencyjna). Początek o godz. 9.00.

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

Powiększ zdjęcie

W dniu 30 marca 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji w ramach eliminacji powiatowych VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” skierowanego dla dzieci ze szkół podstawowych, organizowanego przez Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczniowie ze „Staszica” najlepsi w konkursie historycznym

Powiększ zdjęcie

W dniu 27 kwietnia br. w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XIV edycji Konkursu Wojewódzkiego z Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 570 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

Z XVIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 28 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

Majówka Europejska

Powiększ zdjęcie

2 maja br. na włoszczowskim Podzamczu o godz. 12.00 rozpocznie się Majówka Europejska. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ zdjęcie

Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystą mszę świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się w dniu 3 maja br. o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie.