Korona Gór Polski

Gmina Krasocin Gmina Kluczewsko Gmina Włoszczowa Gmina Secemin Gmina Radków Gmina MoskorzewARCHIWUM
 
224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najbardziej doniosłych aktów prawnych w historii naszego państwa.

  więcej >>>

 
 
Starosta wyróżnił uzdolnionych sportowców

Iwona Sybis, Karol Sikorski oraz Adam Rubik - otrzymali Stypendia Starosty Włoszczowskiego za szczególne osiągnięcia sportowe.

  więcej >>>

 
 
"Majówka Europejska"

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowano we Włoszczowie "Majówkę Europejską". Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przez Starostę Włoszczowskiego Jerzego Suligę oraz Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka.

  więcej >>>

 
 
Z VI sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

VI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 27 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Obradom przewodniczył Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
III Otwarte Mistrzostwa Polski
Sztuk Walki Federacji WFMC

25 kwietnia br. w Wilkowicach koło Włocławka odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Federacji WFMC. Wzięli w nich udział zawodnicy z Włoszczowskiego Klubu Mieszanych Sztuk Walki prowadzonego przez Macieja Budzynowskiego i Damiana Skibę.

  więcej >>>

 
 
MAJÓWKA
- Święto Pieroga -

W niedzielę, 17 maja br., na boisku sportowym przy Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie odbędzie się cykliczna impreza "Majówka - Święto Pieroga". Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego we Włoszczowie, które zaplanowano na 14 maja 2015 r. nie odbędą się ze względu na brak odpowiedniej liczby drużyn.

  więcej >>>

 
 
73. rocznica przemianowania
Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

Msza święta, złożenie kwiatów na symbolicznym grobie dowódców AK gen. "Grota" Stefana Roweckiego oraz gen. "Niedźwiadka" Leopolda Okulnickiego oraz pod pomnikiem Braterstwa Broni Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich to główne punkty obchodów 73. rocznicy...

  więcej >>>

 
 
"Leśne bajeczki babci i dziadka"

Ukazała się nowa książka pani Teresy Ostrowskiej pt. "Leśne bajeczki babci i dziadka". Publikacja licząca 47 stron jest zbiorem bajek, które wprowadzają dzieci w świat życia leśnych zwierząt.

  więcej >>>

 
 
Oddając krew, ratują życie

56 osób, w tym 18 po raz pierwszy, wzięło udział w akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się 20 kwietnia w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie. Łącznie zebrano prawie 25 litrów tego cennego płynu.

  więcej >>>

 
 
Utworzono Świętokrzyską RLGD

Lokalne Grupy Rybackie: "Między Nidą a Pilicą" oraz "Jędrzejowska Ryba" połączyły swoje siły. Utworzona została Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania. Spotkanie założycielskie odbyło się 17 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Walczyli o mistrzostwo powiatu w szachach

Trzydziestu zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Włoszczowskiego w Szachach. Zawody odbyły się 19 kwietnia w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Powiatowe zmagania pożarnicze

Marcin Wójcik z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Komornikach, Kamila Cichoń z Publicznego Gimnazjum w Dobromierzu oraz Przemysław Zapart z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie zwyciężyli w eliminacjach powiatowych 38. Ogólnopolskiego Turnieju...

  więcej >>>

 
 
Ocalmy od zapomnienia

Oddział Regionalny Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Kielcach i Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej w Kielcach zapraszają do udziału w programie wojewódzkim zorganizowanym pod hasłem: "Ocalmy od zapomnienia Niezłomne...

  więcej >>>

 
 
Zadbaj o właściwą postawę
ciała swojego dziecka

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na bezpłatne badanie pod kątem wad postawy ciała oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

  więcej >>>

 
 
"Współcześni bohaterowie ziemi włoszczowskiej"

5 maja br. upływa termin nadsyłania prac do konkursu "Współcześni bohaterowie ziemi włoszczowskiej". Celem konkursu jest m.in. popularyzacja wiedzy na temat społeczności lokalnej i zainteresowanie uczniów...

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Młodzieżowy
Turniej Motoryzacyjny

W czwartek, 14 maja 2015 r., o godz. 9.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie rozpoczną się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

  więcej >>>

 
 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu włoszczowskiego wraz z opiekunami do uczestnictwa w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że na terenie województwa świętokrzyskiego, w dniach 24 kwietnia - 3 maja 2015 r., zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Włączmy się w obchody świąt państwowych

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to święta państwowe, które łączą Polaków na wszystkich kontynentach. Te dni są doskonałą okazją do manifestowania patriotyzmu.

  więcej >>>

 
 
"Majówka Europejska"

W sobotę, 2 maja br., na Placu Wolności we Włoszczowie (Rynek) odbędzie się Piknik "Majówka Europejska". Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza 2 maja br. na LOKALNE TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że na terenie województwa śląskiego i łódzkiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  więcej >>>

 
 
Dni otwarte w I LO

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zaprasza 28-29 kwietnia br. na DNI OTWARTE.

  więcej >>>

 
 
Rodzinna Akademia Zdrowia w Sarbinowie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na letni turnus w ramach Rodzinnej Akademii Zdrowia. Ilość miejsc ograniczona !

  więcej >>>

 
 
Informacja o wynikach konsultacji społecznych

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn.: "Powiatowy Program Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Włoszczowskim na lata 2015-2017" przeprowadzone zostały od dnia 27 marca 2015r.do 10 kwietnia 2015r.

  więcej >>>

 
 
Uczcili pamięć ofiar Katynia i Smoleńska

Uroczysta msza święta oraz złożenie kwiatów pod mogiłą katyńską - to główne punkty oficjalnych obchodów 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbyły się 13 kwietnia br. we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się VI sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
UWAGA!
Komunikat ws. dopłat do materiału siewnego

Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii...

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 r., przy Placu Majora Mieczysława Tarchalskiego odbędą się uroczystości poświęcone obchodom 73. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

  więcej >>>

 
 
Wymiana młodzieży
wartościowym projektem edukacyjnym

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie przyjęło 10 osobową grupę uczniów z niemieckiego Liceum im. Walthera Rathenou z Bitterfeld wraz z dwiema nauczycielkami - Ulrike Sowadą i Kathariną Frank.

  więcej >>>

 
 
Umowa z wykonawcą podpisana

Do końca marca przyszłego roku Pracownia Projektowa ARCHIDROG z Poznania ma za zadanie opracować Studium Wykonalności z Koncepcją Programowo-Przestrzenną, uzyskać decyzję środowiskową oraz wykonać Program Funkcjonalno-Użytkowy dla zadania...

  więcej >>>

 
 
Policjanci z wizytą w przedszkolu

W piątek, 10 kwietnia br., włoszczowscy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poprzez zabawy uczyli najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze oraz postępowania w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia.

  więcej >>>

 
 
Szczególnie uzdolnione
uczennice "Czarnieckiego"

Angelika Gacia oraz Karolina Rajek - uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie - znalazły się w gronie stypendystów 7. edycji "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych".

  więcej >>>

 
 
Nowy Sekretarz Powiatu Włoszczowskiego

Z dniem 1 kwietnia br. nowym Sekretarzem Powiatu Włoszczowskiego, w drodze awansu wewnętrznego, został Cezary Nowak - dotychczasowy kierownik Wydziału Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska włoszczowskiego starostwa.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Starosta Włoszczowski reprezentujący Skarb Państwa działając zgodnie z art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia l997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tekst jednolity Dz.U. z 2014 roku poz. 518 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi

W poniedziałek, 20 kwietnia br., w godz. 9.00 - 14.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
Wielki Test o Podatkach

20 kwietnia br. o godz. 20.25 na antenie TVP 1 odbędzie się Wielki Test o Podatkach. Fiskus od kuchni. Test będzie można rozwiązywać także on-line w internecie.

  więcej >>>

 
 
Mistrzostwa
Powiatu Włoszczowskiego w Szachach

Dnia 19 kwietnia 2015 r. (niedziela) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Turniej Szachowy.

  więcej >>>

 
 
Wiosenna oferta fitness

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza panie do skorzystania z bogatej oferty zajęć "Fitness".

  więcej >>>

 
 
Podsumowanie VII Grand Prix w Piłce Siatkowej

Drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie zwyciężyły w VII Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

  więcej >>>

 
 
Rozbudowa ulicy Młynarskiej we Włoszczowie

Trwa rozbudowa ulicy Młynarskiej we Włoszczowie. Roboty drogowe rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku, natomiast planowany termin ich zakończenia to koniec maja br.

  więcej >>>

 
 
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

Informujemy, że eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędą się 15 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Z V sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

V sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbyła się 30 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Jacek Włodarczyk.

  więcej >>>

 
 
Budowa nowej siedziby KRUS we Włoszczowie

W dniu 25 marca br. pracownicy Centrali KRUS z Warszawy wraz z dyrektorem Oddziału Regionalnego w Kielcach, kierownikiem Placówki Terenowej we Włoszczowie oraz władzami Powiatu i Gminy Włoszczowa wizytowali budowę Placówki Terenowej KRUS we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie na temat funduszy europejskich

Omówienie możliwości realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020 było głównym tematem spotkania, które odbyło się 25 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych, których przedmiotem jest projekt dokumentu "Powiatowy Program Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Włoszczowskim na lata..."

  więcej >>>

 
 
Goście z Bitterfeld u Starosty

We wtorek, 24 marca br., nauczyciele oraz uczniowie ze szkoły w Bitterfeld (Niemcy) spotkali się ze Starostą Włoszczowskim Jerzym Suligą oraz kierownikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich Robertem Ślęzakiem.

  więcej >>>

 
 
Informacje Głównego Lekarza Weterynarii o ASF

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu w roku 2014 i 2015 licznych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w państwach Europy Wschodniej i Środkowej oraz przypadkach stwierdzenia obecności wirusa ASF w produktach pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych...

  więcej >>>

 
 
Recytowali utwory polskich noblistów

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w V edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "MAGIA ŻYWEGO SŁOWA", który odbył się 9 marca br. w Zespole Szkół w Seceminie.

  więcej >>>

 
 
Oferta wybrana

Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na Opracowanie Studium Wykonalności z Koncepcją Programowo-Przestrzenną oraz uzyskanie decyzji środowiskowej i wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla zadania pn. "Układ obwodnicowy miasta Włoszczowa - budowa obwodnicy miasta...

  więcej >>>

 
 
Świętokrzyska Nagroda Jakości

Kapituła Konkursu ogłosiła kolejną XVII edycję Świętokrzyskiej Nagrody Jakości. Świętokrzyska Nagroda Jakości z powodzeniem promuje i nagradza wyróżniające się w regionie przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje.

  więcej >>>

 
 
Posiedzenie PZZK

Mając na uwadze możliwość przeniesienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na teren powiatu włoszczowskiego zwołane zostało posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  więcej >>>

 
 
W dobie hipertroficznej trybunalizacji życia

Już po raz dziewiąty we Włoszczowie odbył się Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Celem konkursu było propagowanie poprawności językowej i mody na poprawną polszczyznę.

  więcej >>>

 
 
ŚWIĘTO LICZBY PI

16 marca br. I LO we Włoszczowie zorganizowało obchody święta liczby Pi. Liczba Pi, nazywana ludolfiną, to stała matematyczna, która jest równa stosunkowi długości obwodu koła do długości jego średnicy.

  więcej >>>

 
 
Szkolenie na temat pozyskiwania
mini-grantów do 5000 zł

Wszystkie osoby zainteresowane staraniem się o środki na realizację inicjatyw oddolnych w ramach projektu "Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw", zapraszamy do udziału w spotkaniu szkoleniowym.

  więcej >>>

 
 
Podziękowanie

6 marca br. w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego pt. "Spacer po powiecie włoszczowskim śladami wyjątkowych Kobiet".

  więcej >>>

 
 
Sukces uczennicy "Sikorskiego"

Izabela Witkiewicz z I LO we Włoszczowie zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TĘCZA".

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

31 marca (tj. wtorek) 2015 roku na placu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie przy ulicy Koniecpolskiej 40, w godzinach od 8.00 do 16.30 - odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i baterii.

  więcej >>>

 
 
Zdobądź tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015!

Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz jedenasty wręczy nagrody najlepszym, polskim mikrofirmom.

  więcej >>>

 
 
Konsultacje społeczne projektu
Strategii Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego
na lata 2014-2020

Na podstawie Uchwały Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Nr 13/15 z dnia 3 marca 2015 roku projekt Strategii Rozwoju Powiatu Włoszczowskiego na lata 2014-2020 zostaje skierowany do konsultacji społecznych.

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się V sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Łokietka w Radziejowie zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej.

  więcej >>>

 
 
Dyskutowali o nowej organizacji

10 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie robocze dotyczące połączenia dwóch grup rybackich: LGR "Między Nidą a Pilicą" oraz LGR "Jędrzejowska Ryba".

  więcej >>>

 
 
Policjanci z wizytą
u włoszczowskich seniorek

We wtorek, 10 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie policjanci spotkali się z seniorkami z klubu "Elita". Głównym tematem poruszanym przez mundurowych były zagrożenia związane z oszustwami metodą "na wnuczka", i "na policjanta".

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing" 2015

Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty muzyczne podczas IX edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing", który odbył się 7 marca br. we włoszczowskim Domu Kultury.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

25 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się spotkanie informacyjne na temat możliwości realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020.

  więcej >>>

 
 
XIII Forum Kobiet
Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 6 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego pt. "Spacer po powiecie włoszczowskim śladami wyjątkowych Kobiet".

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

W dniu 20 marca 2015 r. o godz. 14:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się FORUM NGO. Zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe.

  więcej >>>

 
 
XVI Memoriał im. Mariana Górskiego

6 drużyn zagrało w XVI Memoriale im. Mariana Górskiego w piłce nożnej, który odbył się 7 marca br. w hali sportowej OSiR we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Etap szkolny konkursu zakończony

W dniu 5 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbyły się eliminacje szkolne VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

  więcej >>>

 
 
KOMUNIKAT

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż uruchamia kolejną II turę mechanizmu WPR "Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw".

  więcej >>>

 
 
Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej
w sprawie grypy ptaków

Działając z polecenia Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach oraz nawiązując do sytuacji dotyczącej występowania na terenie Unii Europejskiej przypadków wysoce zjadliwej grypy ptaków, podtypu H5N8 i związanym z tym zagrożeniem przeniesienia choroby...

  więcej >>>

 
 
Utrudnienia na Młynarskiej

Nastąpiły częściowe utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej 742 - ul. Młynarska od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Zaproszenie

W niedzielę, 8 marca br., o godz. 17.00 w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się premiera spektaklu Zbigniewa Woldańskiego "BABINIEC II - Facet bywa przydatny".

  więcej >>>

 
 
Biegiem uczcili pamięć "Żołnierzy Wyklętych"

60. osób wzięło udział w I Biegu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który odbył się 1 marca przy kąpielisku Klekot koło Włoszczowy. W ten sposób uczczono pamięć Żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej zwalczanych przez władzę ludową Polski.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

W sobotę, 14 marca br., o godz. 9.30 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

  więcej >>>

 
 
Nauka pływania na basenie NEMO

Wszystkich, którzy pragną nauczyć się pływać lub chcą doskonalić swoje dotychczasowe umiejętności, Basen NEMO zaprasza na naukę pływania.

  więcej >>>

 
 
Promesy wręczone

W czwartek, 26 lutego br., w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba wręczyła przedstawicielom świętokrzyskich samorządów powiatowych i gminnych promesy dotacyjne na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie informuje, że w dniu 7 marca 2015 r. (sobota) w ramach akcji rozliczenia podatku dochodowego za 2014 rok organizuje w Urzędzie "Dzień Otwarty".

  więcej >>>

 
 
Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!

Główny Inspektorat Sanitarny rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną realizowaną w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

  więcej >>>

 
 
"Czarniecki" kolekcjonuje HETMANY-
wygrana ósmy raz z rzędu

W dniach 18-20 lutego br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY 2015.

  więcej >>>

 
 
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

Zakończył się II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym pod patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi.

  więcej >>>

 
 
PUKS DEKO
w Klubach Sportowych Orange

Znamy zwycięzców pierwszej edycji programu Kluby Sportowe Orange. Wśród nich znalazł się klub z naszego powiatu- DEKO Włoszczowa.

  więcej >>>

 
 
Konkurs fotograficzny
Przyroda Powiatu Włoszczowskiego
w Barwach Jesieni

10 lutego br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pn. "Przyroda powiatu włoszczowskiego w barwach jesieni".

  więcej >>>

 
 
"The Joy of Singing"

W sobotę, 7 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie o godz. 18.00 rozpocznie się Koncert Galowy z udziałem laureatów IX edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "The Joy of Singing".

  więcej >>>

 
 
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca po raz piąty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Święto jest wyrazem hołdu dla bohaterów antykomunistycznego podziemia, za ich świadectwo męstwa i niezłomną postawę patriotyczną.

  więcej >>>

 
 
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM
POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
23-28 LUTEGO 2015 r.

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw", mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  więcej >>>

 
 
Ferie zimowe w PCK-R

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z zajęć sportowych i innych atrakcji przygotowanych w ramach ferii zimowych.

  więcej >>>

 
 
Warsztaty umiejętności liderskich

Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej we Włoszczowie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Warsztaty umiejętności liderskich".

  więcej >>>

 
 
INFORMACJA
DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W dniu 27 lutego br. o godz. 14:00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się I Forum NGO z Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
"HETMAN CUP 2015"

W dniu 28 lutego br. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej "HETMAN CUP 2015".

  więcej >>>

 
 
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę, 1 marca br., o godzinie 11.00 na kąpielisku KLEKOT rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego.

  więcej >>>

 
 
Rada Rycerzy Kolumba

7 lutego br. w Parafii Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie odbyła się ceremonia instalacji oficerów w nowo powstałej Radzie Rycerzy Kolumba.

  więcej >>>

 
 
Policjanci o bezpieczeństwie
podczas zimowego wypoczynku

W dniach od 16 lutego do 1 marca br. na terenie powiatu włoszczowskiego będą trwały ferie zimowe. Szczególnie w tym okresie dzieci i młodzież narażone są na szereg niebezpieczeństw.

  więcej >>>

 
 
LIGA DLA INST-BUDU WŁOSZCZOWA

W dniu 7 lutego 2015 r. (sobota) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbyło się uroczyste zakończenie jedenastej edycji rozgrywek Włoszczowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

  więcej >>>

 
 
Koncert
"Rodzinne spotkanie z muzyką"

W środę, 4 lutego br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się koncert "Rodzinne spotkanie z muzyką". Wystąpili: Małgorzata i Janusz Ratajczakowie z synem Łukaszem oraz Artur Pilch.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Spółka Centrum Kooperacji Recyklingu - not profit system sp. z o.o. jest koordynatorem Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi
-podsumowanie-

Szanowni Dawcy! To dzięki Wam udało się zebrać ponad 27 litrów krwi podczas Akcji Honorowego Oddawania Krwi w dniu 2 lutego 2015 r. w PCK-R we Włoszczowie. Krew oddało 61 osób, w tym 3 osoby przystąpiły do rejestru bazy dawców szpiku.

  więcej >>>

 
 
STUDNIÓWKI W "CZARNIECKIM"

Bale studniówkowe uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie odbyły się 17 oraz 31 stycznia w sali bankietowej Camelia w Lubachowach. Młodzież zaprezentowała się w charakterystycznych XVII - wiecznych strojach.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie w sprawie RPO WŚ

Przedstawienie poziomu zaawansowania prac nad Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 oraz wyjaśnienie jego założeń było celem spotkania, które odbyło się 30 stycznia br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
VIII Małogoski Złaz Turystyczny

22 lutego br. w gminie Małogoszcz odbędzie się VIII Małogoski Złaz Turystyczny w rocznicę Bitwy Małogoskiej 1863 r. Uczestnictwo jest bezpłatne. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  więcej >>>

 
 
Rekrutacja do projektu "Uwierz w siebie.
Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowe prowadzi rekrutację do udziału w projekcie realizowanym w 2015 roku pn. "Uwierz w siebie. Program aktywizacji podopiecznych PCPR we Włoszczowie".

  więcej >>>

 
 
Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych
w PCK-R we Włoszczowie

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Zumba, Karate Kyokushin, Latino Show, Fitnes, Aerobik - to tylko niektóre zajęcia wchodzące w skład oferty Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż w odbiorze owoców i warzyw przeznaczonych na bezpłatną dystrybucję mogą uczestniczyć zarówno organizacje charytatywne jak i inne organizacje.

  więcej >>>

 
 
Włoszczowska Szkółka Bębniarska

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na "Włoszczowską Szkółkę Bębniarską". Zajęcia rozpoczynają się w lutym. Bezpłatna lekcja pokazowa - 30 stycznia br.

  więcej >>>

 
 
IV Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

14 lutego 2015 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się IV Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Zapraszamy na obóz
sportowo-rekreacyjny w Wiśle

Proponujemy zimowy wyjazd dla dzieci, młodzież i dorosłych z nauką i doskonaleniem jazdy na nartach. Ilość miejsc ograniczona !

  więcej >>>

 
 
Z IV sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Uchwalenie budżetu Powiatu Włoszczowskiego na 2015 r. było głównym punktem obrad IV sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego. Sesja odbyła się 28 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
Już 10 lat spełniają marzenia...

25 stycznia 2015 r. w sali bankietowej Villi Aromat odbył się bal karnawałowy, który był zwieńczeniem 10. edycji powiatowej akcji charytatywnej "Spełniamy marzenia".

  więcej >>>

 
 
XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

25 stycznia br. we włoszczowskim Domu Kultury odbył się finał XXII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Publiczność wysłuchała najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych.

  więcej >>>

 
 
Budynek przyjazny niepełnosprawnym

W piątek, 23 stycznia br., dokonano uroczystego otwarcia platformy dla osób niepełnosprawnych zamontowanej w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Inwestycja kosztowała 283 656,39 zł.

  więcej >>>

 
 
Odprawa roczna włoszczowskich policjantów

Wyniki pracy włoszczowskich policjantów za 2014 r. przedstawione zostały podczas odprawy rocznej, która odbyła się 23 stycznia br. w sali narad Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
"Skrzydlaty eksperyment Ziemi"

W 2015 roku już po raz XVI organizowany jest ogólnopolski konkurs geologiczny adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (gimnazjum, liceum, technikum).

  więcej >>>

 
 
VIII Gwiazdkowy Turniej
Halowej Piłki Nożnej
Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 22 stycznia 2015 r. odbył się VIII Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Jak co roku do Włoszczowy przyjechały drużyny z województwa świętokrzyskiego.

  więcej >>>

 
 
Wieczór Kolęd w Bebelnie

18 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie zorganizowany został Wieczór Kolęd. Impreza odbyła się już po raz trzynasty. W spotkaniu uczestniczył Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga.

  więcej >>>

 
 
Rodzinne spotkanie z muzyką

W środę, 4 lutego br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się koncert "Rodzinne spotkanie z muzyką". Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

  więcej >>>

 
 
Klasa mundurowa odwiedziła KPP we Włoszczowie

W ubiegłym tygodniu uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie wraz z opiekunami odwiedzili siedzibę włoszczowskiej Policji. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z miejscem pracy policjantów.

  więcej >>>

 
 
Akcja honorowego oddawania krwi

W poniedziałek, 2 lutego br., w godz. 9.00 - 14.00 w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

  więcej >>>

 
 
III Turniej
II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego
w Tenisie Stołowym

31 stycznia 2015 r. (sobota) w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się III Turniej II Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym.

  więcej >>>

 
 
Błękitny Promyk Nadziei
z pomocą dla mieszkanki Świętokrzyskiego

31 stycznia (sobota) na terenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w godzinach 09:00 - 17:00 i w Galerii Echo w godzinach 14.00-17.00 oraz 1 lutego (niedziela) w obu tych miejscach w godzinach 9.00-17.00 odbędzie się akcja "Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i Innych".

  więcej >>>

 
 
OGŁOSZENIE

Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2015 roku (środa) o godz. 13.00, w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, odbędzie się IV sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
POWIAT KOLEJNY RAZ "ZAGRAŁ" Z ORKIESTRĄ

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 11 stycznia. Tradycyjnie do tej największej akcji charytatywnej w Polsce przyłączyli się mieszkańcy powiatu włoszczowskiego.

  więcej >>>

 
 
Informacja dla pacjentów POZ

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że po 1 stycznia 2015 r. świadczeń medycznych będą udzielać wszystkie gabinety lekarza POZ.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie noworoczne w Czarncy

We wtorek, 6 stycznia br., odbyło się w Czarncy spotkanie noworoczne, które zostało zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Szkołę Podstawową.

  więcej >>>

 
 
Rozkład godzin pracy aptek

Rada Powiatu Włoszczowskiego, na II sesji, podjęła uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Włoszczowskiego w 2015 roku.

  więcej >>>

 
 
XXII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 25 stycznia br., w Domu Kultury we Włoszczowie już po raz dwudziesty drugi odbędzie się Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek.

  więcej >>>

 
 
III ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNY
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "ORLIK 2014"
o PUCHAR STAROSTY WŁOSZCZOWSKIEGO

Blisko 100 zawodników wzięło udział w III Świąteczno - Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej "ORLIK 2014" o Puchar Starosty Włoszczowskiego, który odbył się 27 grudnia 2014 r. na boisku ORLIK przy ZSP Nr 3 we Włoszczowie.

  więcej >>>

 
 
III sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego

30 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się III sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego kadencji 2014-2018.

  więcej >>>

 
 
Ogłoszenie

Informujemy, że w dniu 21 stycznia (środa) 2015 r. w godz. 7.30-11.00 w budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej.

  więcej >>>

 
 
Spotkanie informacyjne

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza wszystkich zainteresowanych podatników opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem dochodowym na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 stycznia 2015 r.

  więcej >>>

 
 
WOŚP w powiecie włoszczowskim

Zbliża się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie włoszczowskim "Orkiestra zagra" od piątku do niedzieli (9-11 stycznia).

  więcej >>>

 
 


   


 
 
 
© Serwis Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, tel. 041 39 44 950
webmaster