Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Regionalny program stypendialny

Powiększ zdjęcie

Rozpoczyna się I edycja programów stypendialnych w województwie świętokrzyskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Uczniowie z „Jedynki” reprezentowali Polskę w Usti

Powiększ zdjęcie

Drużyna „Jedynki” – Karolina Jarząb, Lena Rak, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł pod kierunkiem p. Marcina Sztuki zajęła 12 miejsce na XXXI Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC) w Usti w Czechach. W Turnieju wzięły udział drużyny z 23 krajów.

Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

Powiększ zdjęcie

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Polska Akademia Nauk, Parafia Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, Language Academy Włoszczowa, Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga i Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają 29 września, o godz. 9.00 do Domu Kultury na obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski.

Jubileusz Zespołu Ludowego „Złoty Kłos” z Secemina

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 24 września br., Zespół Ludowy „Złoty Kłos” z Secemina obchodził jubileusz 40-lecia działalności artystycznej.

Warsztaty dla osób zajmujących się edukacją

Powiększ zdjęcie

20 września 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyły się warsztaty pn.: „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze powiatu włoszczowskiego w edukacji regionalnej” zorganizowane przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

Konferencja Profilaktyczna

Powiększ zdjęcie

23 września 2016 r. o godz. 18.00  w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się Konferencja Profilaktyczna pt. „Choroby Cywilizacyjne – Nowotwory”.

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 1774 ze zm.) ogłasza przetarg ustny nieograniczony (licytację) na sprzedaż nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego, położonych we Włoszczowie obręb ewidencyjny 06.

I LO realizuje projekt badawczy środowiska Włoszczowy i Bitterfeld

Powiększ zdjęcie

W dniach od 12 do 18 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego  we Włoszczowie  uczniowie polscy i niemieccy  realizowali zadania z projektu „Dwa środowiska jednej Europy – Włoszczowa i Bitterfeld” finansowanego w ramach Programu Erasmus+.

Happening zdrowia

Powiększ zdjęcie

24 września br. w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy odbędzie się Happening zdrowia „Zdrowie łączy pokolenia”.

Nowy chodnik na ulicy Mleczarskiej we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W dniu 19 września rozpoczęto procedurę odbioru technicznego chodnika przy ulicy Mleczarskiej we Włoszczowie.