Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 28 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 1500 odbędzie się VII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Uwaga na burze z gradem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie powiatu włoszczowskiego od godziny 14.00 do godz. 21.00 dnia 20 maja 2019 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 70km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia w/w zjawiska wynosi 70 %.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki Nr 521, 522, 527 położonych w obrębie ewidencyjnym Łachów gmina Włoszczowa, których stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie firmie NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie przewodów i urządzeń łączności publicznej w postaci podwieszenia kabla światłowodowego typu ADSS na istniejącej podbudowie słupowej linii elektroenergetycznej nN.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 859, położonej w obrębie ewidencyjnym Łachów gmina Włoszczowa, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie firmie PGE Dystrybucja S.A z siedzibą w Lublinie, zezwolenia na budowę elektroenergetycznej linii kablowej średniego napięcia 15 kV i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych kabli i urządzeń i ich konserwację.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 380, położonej w obrębie ewidencyjnym Jeżowice gmina Włoszczowa, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie firmie PGE Dystrybucja S.A z siedzibą w Lublinie, zezwolenia na budowę elektroenergetycznej linii kablowej średniego napięcia 15 kV i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, a także innych podziemnych, naziemnych lub nadziemnych obiektów i urządzeń niezbędnych do korzystania z tych kabli i urządzeń i ich konserwację.

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza w niedzielę 16 czerwca br. na Spotkanie z Kulturą w Opolu. W programie wyjazdu jest zwiedzanie Zamku w Mosznej, odkrywanie tajemnic festiwalowego Opola, zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, udział w koncercie 56. KFPP pn. „Nie pytaj o Polskę #30LATWOLNOŚCI”.

„Za króla Sasa..” Karpacz-Drezno

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza w dniach 22-23 czerwca br. na kolejne Spotkanie z Kulturą. Tym razem uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać Karpacz i Drezno. Wejdą też na Śnieżkę.

26 litrów krwi zebrano podczas akcji charytatywnej Motoserce we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Ponad 26 litrów krwi udało się zebrać w sobotę,18 maja br., w ramach akcji Motoserce, organizowanej już po raz trzeci we Włoszczowie przez klub motocyklowy VC 19-78 MC Poland Prospect Chapter. Pobito ubiegłoroczny rekord wynoszący 25 litrów.

Media alarmują: Dramatyczny apel lekarzy! Wstrzymywane zabiegi ratujące życie - brakuje krwi

Powiększ zdjęcie

Puste lodówki w regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i kolejka oczekujących na operacje. W regionie brakuje krwi. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci Świętokrzyskiego Centrum Kardiochirurgii – bez cennego leku nie mogą przejść zabiegów ratujących ich zdrowie i życie. Lekarze apelują o oddawanie krwi. - Taką informację podała wczoraj TVP 3 Kielce. Możemy pomóc. Jutro w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym będzie odbywała się akcja „Motoserce”. Będzie zbiórka krwi, parada motocyklowa, pokazy, koncerty.

Ogłoszenie o naborze do projektu partnerskiego „BEZ BARIER”

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie ogłasza nabór osób do udziału w projekcie partnerskim pn.: ,,BEZ BARIER” realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radkowie oraz Stowarzyszeniem Sprawniejsi.pl