W najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
7 stycznia 2019

Trwają przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27. Finał, pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13 stycznia.  Główny sztab w powiecie włoszczowskim znajduje się w Domu Kultury we Włoszczowie, tu też odbędzie się największa impreza z występami artystycznymi i licytacjami przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje i osoby prywatne.

Każdego roku Starostwo Powiatowe we Włoszczowie przekazuje na licytację ciekawe przedmioty, tak będzie i tym razem. Na razie jednak nie będziemy zdradzać co to będzie. Tradycyjnie w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędą się turnieje: w tenisie stołowym i halowej piłce nożnej. W piłkę zagrają m.in. radni Rady Powiatu Włoszczowskiego. Wpisowe wesprze WOŚP.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To placówki z oddziałami II. oraz III. stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-07
Data publikacji:2019-01-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:366