Innowatorium w Sikorskim

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
23 maja 2016

Od 16 do 20 maja br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie odbyła się XXX edycja Programu Innowatorium – Tydzień Przedsiębiorczości, pod patronatem Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi.

Projekt został zorganizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Narodowego Banku Polskiego.

Każda z edycji projektu to prowadzone przez doktorantów uczelni ekonomicznych 5-dniowe warsztaty z zakresu zarządzania i ekonomii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem Projektu jest inspirowanie młodych ludzi do samodzielnego pogłębiania wiedzy z ekonomii i zarządzania. Zachęcenie ich do zainteresowania się kierunkami ekonomicznymi, pokazanie im praktycznych zastosowań wiedzy z przedsiębiorczości oraz podzielenie się przez prowadzących z młodzieżą swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Projekt realizowany jest w niedużych miejscowościach w całej Polsce. A jego głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych. Do chwili obecnej zrealizowano 28 edycji projektu. Do tej pory wzięło w nich udział łącznie ok 1250 uczniów z 88 szkół i 51 miejscowości.

W tej edycji projektu w naszym mieście wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Byli to wybrani uczniowie klas pierwszych I LO oraz klas drugich o nachyleniu ekonomicznym z ZSP nr 2 oraz ZSP nr 3. Z wielkim zaangażowaniem wspólnie pracowali podczas codziennych warsztatów. Każdego dnia prowadzącym była inna osoba. Byli to doktoranci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Krakowie. Program składał się z 5 bloków tematycznych. Poruszano na nich zagadnienia min. strategii przedsiębiorstw, marketingu, finansów i zarządzania zasobami ludzkimi.

Każde zajęcia składały się z merytorycznej części wprowadzającej oraz ćwiczeń i warsztatów z rzeczywistymi problemami praktyki gospodarczej, realizowanymi w małych grupach uczniów. Podczas zajęć wykorzystywano metody silnie aktywizujące grupę. W ruch poszły min. nożyczki, sznurek i makaron do spaghetti. Mimo iż grupa była bardzo liczna, prowadzący podkreślali bardzo dużą kreatywność, aktywność, współpracę i zdyscyplinowanie młodzieży z włoszczowskich szkół.

Dzięki uczestnictwu w Innowatorium nasza młodzież będzie mogła niebawem odważniej wkroczyć na rynek pracy i pewniej się po nim poruszać.

 

Anna Zając

(koordynator projektu w I LO)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-23
Data publikacji:2016-05-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1226