Wyremontowana droga Januszewice-Komorniki oddana do użytku

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 października 2019

W poniedziałek, 7 października odbył się odbiór końcowy przebudowanej drogi powiatowej z Januszewic do Komornik na odcinku ponad 1,6 kilometra.

W odbiorze uczestniczyli między innymi wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski, dwaj starostowie włoszczowscy Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński, członek Zarządu Powiatu i jednocześnie mieszkanka Januszewic Małgorzata Gusta, radna powiatowa Irena Orzechowska oraz wójt Kluczewska Rafał Pałka.

Drogę wyremontowano na odcinku ponad 1,6 kilometra. Oprócz nowej nawierzchni wybudowano też zjazdy na posesje mieszkańców z masy asfaltowej, które pierwotnie miały być zrobione z tłucznia. Rozwiązano też problem z odwodnieniem. Dodajmy, że przy nowej drodze jest też chodnik, który został wybudowany w ubiegłym roku.

W przyszłym roku planowana jest kontynuacja przebudowy tej drogi z Januszewic do Jakubowic. Powiat złożył również wniosek na dofinansowanie z funduszu powodziowego remontu odcinka Rudka-Komorniki.

Przebudowa drogi Januszewice-Komorniki pochłonęła 850 tysięcy złotych, z czego 50 procent kosztów sfinansował budżet państwa, 40 procent dołożyła gmina Kluczewsko, a pozostałe 10 procent pokrył powiat włoszczowski.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-10-08
Data publikacji:2019-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1257