Małe organizacje - CIT-8 za 2018 w październiku na papierze

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
9 października 2019

Małe organizacje, które z przyczyn technicznych (brak płatnego podpisu kwalifikowanego) nie złożyły jeszcze zeznania CIT-8 za 2018 rok i czekały na decyzję w sprawie utworzenia narzędzia do podpisywania tego dokumentu elektronicznie darmowym podpisem zaufanym, mogą go złożyć NA PAPIERZE do końca października, a dokładnie między 25 a 31 października (art. 27a ustawy o uchyleniu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie właśnie z dniem 25 października). 

Resort finansów przywrócił możliwość składania CIT-8 w wersji papierowej przez małe organizacje pozarządowe, które mogły w tym roku (na podstawie rozporządzenia z dnia 21 marca - Dz.U. z 2019 poz. 549) skorzystać z wydłużonego terminu na złożenie tego dokumentu.

Przypominamy, że dotyczyło to organizacji, które spełniały następujące warunki:

  • miały wszystkie dochody zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych
  • nie składały za 2018 rok żadnego PIT w związku z zatrudnieniem
  • których rok podatkowy rozpoczął się po 31 grudnia 2017 i zakończył przed 1 lipca 2019.

Przepis o papierowym CIT dotyczy także następnych okresów rozliczeniowych, ale w związku z projektem e-Urząd Skarbowy w przyszłym roku mogą się pojawić inne rozwiązania, tzn. możliwość wysłania dokumentu elektronicznie podpisem zaufanym. Należy zatem śledzić strony dotyczące rozliczeń z urzędem skarbowym.

 

Źródło: CAL - Fundacja CEdR na podstawie ngo.pl (https://publicystyka.ngo.pl/cit-8-w-pazdzierniku-2019-jednak-na-papierze)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-10-09
Data publikacji:2019-10-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:549