KS HETMAN WŁOSZCZOWA uzyskał SREBRNĄ GWIAZDKĘ PZPN

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
3 grudnia 2019

Szkolenie i praca w klubie z Włoszczowy zostały docenione przez najważniejsze osoby w Polskim Związku Piłki Nożnej i KS HETMAN WŁOSZCZOWA uzyskał SREBRNĄ GWIAZDKĘ PZPN w programie Certyfikacji szkółek piłkarskich !!!

Jako JEDEN z TRZECH klubów w województwie świętokrzyskim obok DAP Kielce i Juventy Starachowice KS HETMAN WŁOSZCZOWA uzyskał srebrną gwiazdkę nadawaną przez Polski Związek Piłki Nożnej i tym samym potwierdził, że należy do elitarnego grona szkółek będących najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności przez dzieci w województwie świętokrzyskim, a także całej Polsce! W grupie, która uzyskała „srebrne certyfikaty” są tak znane kluby jak Piast Gliwice, Ruch Chorzów, czy Polonia Bytom.

Kolor każdej z gwizdek, czyli brązowy, srebrny i złoty to różne wymagania i kryteria do spełnienia, które wyznaczył PZPN.

Przyznanie certyfikatu PZPN to wielkie wyróżnienie dla całego klubu i wszystkich osób, które dokładają wszelkich starań i służą pomocą, a także dla rodziców, którzy zaufali trenerom oddając swoje pociechy w ich ręce, bo bez chętnych chłopców nie było by szkolenia. To także mobilizacja do jeszcze ciężej pracy. Jak każdy wie łatwiej na szczyt jest wejść niż na nim się utrzymać

Projekt ruszył 23 kwietnia, a jego fundamentalnymi założeniami są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Lista szkółek piłkarskich, które otrzymały certyfikat: https://www.laczynaspilka.pl/program-certyfikacji-pzpn-dla-szkolek-pilkarskich/ostateczna-lista-szkolek-odznaczonych-certyfikatem-pzpn1

 

Źródło: KS Hetman Włoszczowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-03
Data publikacji:2019-12-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:136