Uczennica „Czarnieckiego” laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Uczennica „Czarnieckiego” laureatką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

9 czerwca 2016

Absolwentka Technikum Geodezyjnego ZSP Nr 2  została laureatką XL Olimpiady WiUR za rok szkolny 2015/2016. Jako zwycięzca etapu okręgowego pojechała na eliminacje centralne do Trzcianki reprezentować  okręg krakowski i województwo świętokrzyskie.  W finale olimpiady Renata Zasada zdobyła  IV  miejsce w Polsce i tytuł laureata.

W dniach 3 - 4 06.2016 r. w Trzciance (woj. wielkopolskie), w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego odbywały się Eliminacje Centralne wieńczące jubileuszową  XV Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  Technikum w Trzciance jest jedną z najlepszych szkół rolniczych  Polsce, dlatego ponownie zostało wybrane na miejsce finału OWIUR.

Do finału centralnego zakwalifikowała się również uczennica ZSP Nr 2 we Włoszczowie, tj. Renata Zasada, tegoroczna maturzystka, absolwentka Technikum Geodezyjnego, która zwyciężając w kwietniu br. na szczeblu okręgu olimpiady w bloku „Inżynieria i Ochrona środowiska”, uzyskała prawo i zaszczyt reprezentowania okręgu krakowskiego wraz z województwem świętokrzyskim podczas rozgrywki finałowej w gronie ponad 200 uczniów z całej Polski.

- „Renata w eliminacjach centralnych OWiUR, które odbyły się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. wielkopolskie) zajęła bardzo wysoka lokatę, IV  miejsce w kraju! Wystartowało 231 uczniów z całej Polski, którzy  walczyli w 11 blokach tematycznych. Renata reprezentowała naszą szkołę w bloku „Ochrona i inżynieria środowiska”.

- Zajmując  czwarte miejsce, jednocześnie  uzyskała tytuł laureata Olimpiady i zyskała wstęp wolny na jedną  z dziewięciu uczelni  rolniczych w kraju. Gratulacje!” – mówi opiekun merytoryczny uczennicy pani mgr inż. Anna Malicka.

 

Źródło: ZSP nr 2/L. Jurek

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-09
Data publikacji:2016-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1343