Elektroniczny system wspomagania procesu rekrutacji do klasy pierwszej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Włoszczowski – na rok szkolny 2020/2021

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 czerwca 2020

W związku z projektem pn. „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”, który uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowane są prace zmierzające do wdrożenia w szkołach prowadzonych przez Powiat Włoszczowski elektronicznego systemu wspomagającego procedurę rekrutacji do klasy pierwszej. Umożliwia on gromadzenie i udostępnianie danych dotyczących szkół i tworzonych przez nie oddziałów, a także informacji o kandydatach – w tym np. ich preferencjach edukacyjnych, wynikach i szczególnych osiągnięciach.

Zgodnie z harmonogramem określonym przez MEN rekrutacja rozpocznie się z dniem 15 czerwca 2020 r., natomiast szczegółowa oferta i kryteria znajdują się zarówno na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych szkół prowadzonych przez Powiat Włoszczowski:

a także w systemie nabór – szkoły ponadpodstawowe (Vulcan Sp. z o. o.):  https://swietokrzyskie.edu.com.pl

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Włoszczowski przygotowały koncepcję umożliwiającą kontynuację przez absolwentów szkół podstawowych nauki zarówno w liceach ogólnokształcących, technikach i szkole branżowej I stopnia. W zależności od ilości kandydatów oraz ich preferencji edukacyjnych, planowanych jest w roku szkolnym 2020/2021 ogółem do utworzenia co najmniej 15-16 oddziałów klasy pierwszej, natomiast ich oferta uwzględnia przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym i kilkanaście kierunków kształcenia zawodowego.

Wdrożenie elektronicznych narzędzi wsparcia powinno przyczynić się w ostatecznym rezultacie nie tylko do usprawnienia przebiegu procesu rekrutacji, ponieważ zasadniczym kryterium podlegającym uwzględnieniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pozostaje poprawa bezpieczeństwa i przeciwdziałanie pandemii koronawirusa COVID-19 SARS-CoV-2.

W ramach tego projektu włoszczowskie szkoły ponadpodstawowe otrzymały np. indywidualne środki ochrony oraz akcesoria i urządzenia pomiarowe, niezbędne do przeprowadzenia egzaminów dojrzałości i na kwalifikacje zawodowe, co wymaga spełnienia wytycznych sformułowanych przez MEN oraz stosowne służby sanitarne.   

Absolwentów szkół podstawowych zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez jednostki systemu oświaty prowadzone przez Powiat Włoszczowski. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-08
Data publikacji:2020-06-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:412