Pisarka z powiatu włoszczowskiego na XV Nadmorskich Spotkaniach Literackich w Kołobrzegu - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Pisarka z powiatu włoszczowskiego na XV Nadmorskich Spotkaniach Literackich w Kołobrzegu

5 września 2022

Autorka bajek i wierszy dla dzieci – Teresa Ostrowska z Brześcia wzięła udział w X Kołobrzeskiej Nocy Poetów i XV –leciu Nadmorskich Spotkań Literackich w Kołobrzegu. Impreza literacka odbyła się w czerwcu br. W trakcie wydarzenia pani Teresa otrzymała dyplom za dotychczasową twórczość literacką dla dzieci przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Autorka z powiatu włoszczowskiego otrzymała również dyplom uczestnictwa w wydarzeniu i list gratulacyjny od Prezydent Miasta Kołobrzeg za udział w tworzeniu i upowszechnianiu dorobku kulturalnego oraz promowanie Kołobrzegu jako Miasta Kultury.

 

Teresa Ostrowska z domu Łazarek urodziła się w 1951 r. w Woli Czaryskiej. Obecnie mieszka w Brześciu w gminie Radków. Jest autorką bajek i wierszy dla dzieci. W swojej twórczości ukazuje tematy związane z realiami życia na wsi w powiecie włoszczowskim.  Wiersze i opowiadania uczą dzieci szacunku do ciężkiej pracy rolników oraz miłości do przyrody. W zabawnych z pozoru historyjkach odnaleźć można życiową mądrość na temat człowieka, spraw codziennych i otaczającego nas świata.

Do tej pory ukazały się następujące książki: „Zimowe spory maszyn rolniczych”, „Piękniejszy świat”, „Bajki z zagrody babci i dziadka’, „Opowiadania z zagrody babci i dziadka”, „Bajki z zagrody babci i dziadka. Część 2”, „Leśne bajeczki babci i dziadka”, „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, „Pszczółki”, „Lokomotywa Stefana” oraz tomik wierszy dla dorosłych pt. „Sercem pisane”.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Teresa Ostrowska

  Teresa Ostrowska

 • Powiększ zdjęcie Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 • Powiększ zdjęcie Dyplom uczestnictwa w wydarzeniu

  Dyplom uczestnictwa w wydarzeniu

 • Powiększ zdjęcie List gratulacyjny

  List gratulacyjny

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-05
Data publikacji:2022-09-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:195