Trwają zgłoszenia do 44. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Przedbórz 2022 - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Trwają zgłoszenia do 44. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Przedbórz 2022

16 września 2022

Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Górach Mokrych, Miejski Dom Kultury w Przedborzu i Urząd Miejski w Przedborzu zapraszają do udziału w 44. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej, który odbędzie się w dniach 1-2 października w Przedborzu.

W przeglądzie mogą brać udział amatorzy z całego kraju, wykonawcy piosenek i przyśpiewek ludowych, reprezentujący instytucje kultury, organizacje młodzieżowe i społeczne działające w środowisku wiejskim. Wiek uczestników jest nieograniczony. W konkursie oceniani będą soliści i zespoły. Soliście może towarzyszyć zespół akompaniujący. Każdy uczestnik przeglądu prezentuje dwie pieśni lub przyśpiewki ludowe.

Przegląd stanowi jedną z form realizacji programu inspirowania i kultywowania amatorskiej twórczości artystycznej oraz tradycji regionalnych. Jest miejscem spotkania wykonawców z terenu całego kraju w celu nawiązania kontaktów, wymiany repertuaru oraz zaprezentowania starych, zapomnianych piosenek i przyśpiewek ludowych.

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 28 września pocztą elektroniczną e-mail: mdk_przedborz@o2.pl lub tradycyjną na adres:

Miejski Dom Kultury
97 – 570 Przedbórz
ul. Rynek 15
woj. Łódzkie

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajduje się poniżej.

 

Źródło: Radomsko nasze miasto

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-16
Data publikacji:2022-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:162