Wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Waldemar Gacek odebrał Odznakę Zasłużony dla Rolnictwa - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Waldemar Gacek odebrał Odznakę Zasłużony dla Rolnictwa

23 września 2022

Pan Waldemar Gacek nie mógł odebrać odznaki podczas Dożynek Powiatowych w Radkowie zatem odznaczenie dla Wiceprezesa OSM we Włoszczowie wręczyli wczoraj Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Wicestarosta Łukasz Karpiński. Odznaka Zasłużony dla Rolnictwa może być nadawana osobom fizycznym, za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Odznakę nadaje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaka jest nadawana jednokrotnie.

Pan Waldemar Gacek z branżą mleczarską związany jest nieprzerwanie od 45 lat. Od 1982 pracuje w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie - początkowo zatrudniony na stanowisku Instruktora Służby Surowcowej, następnie jako Starszy Referent ds. Poradnictwa Surowcowego i Skupu, w 2013 roku objął stanowisko Kierownika Skupu, a cztery lata później Dyrektora Działu Skupu. Od dnia 11 lipca 2018 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Aktywnie działa na rzecz pozyskiwania nowych dostawców, jest bardzo zaangażowany w swoją pracę polegającą na ciągłym kontakcie z rolnikami oraz służbami związanymi z rolnictwem.
W środowisku mleczarskim jest szanowanym i cenionym fachowcem, który zawsze chętnie służy radą oraz dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Wszystko to owocuje coraz lepszymi wynikami skupu, co przekłada się na wysoką pozycję Spółdzielni w krajowych rankingach. Wdraża nowe rozwiązania mające na celu poprawę jakości pozyskiwanego mleka,  jak również poprawę obsługi dostawców.  Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem w środowisku lokalnym – napisał Starosta Włoszczowski we Wniosku o nadanie Odznaki Honorowej dla Pana Waldemara Gacka.

Odznaką jest okrągły, srebrzony, oksydowany medal o średnicy 30 mm. W środku medalu jest umieszczona płaskorzeźba przedstawiająca dłonie trzymające garść ziemi, z której wyrasta młoda roślina. Roślina ta jest pokryta zieloną emalią. Obok rośliny jest umieszczony napis "zasłużony dla rolnictwa". Medal jest zawieszony na zawieszce o wymiarach 30 mm x 9 mm. Zawieszka ma kształt wstążki pokrytej w połowie białą, w połowie czerwoną emalią. Na środku wstążki, na czerwono emaliowanej tarczy, jest umieszczony orzeł w kolorze srebrnym, według wzoru określonego w przepisach o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Od lewej stoją: Ryszard Pizior Prezes OSM we Włoszczowie, Dariusz Czechowski Starosta Włoszczowski, Waldemar Gacek Wiceprezes OSM, Łukasz Karpiński Wicestarosta Włoszczowski. W tle granatowy sztandar OSM Włoszczowa.

    Od lewej stoją: Ryszard Pizior Prezes OSM we Włoszczowie, Dariusz Czechowski Starosta Włoszczowski, Waldemar Gacek Wiceprezes OSM, Łukasz Karpiński Wicestarosta Włoszczowski. W tle granatowy sztandar OSM Włoszczowa.

  • Powiększ zdjęcie Okrągły medal. W środku medalu jest umieszczona płaskorzeźba przedstawiająca dłonie trzymające garść ziemi, z której wyrasta roślina. Roślina jest pokryta zieloną emalią. Obok rośliny jest umieszczony napis

    Okrągły medal. W środku medalu jest umieszczona płaskorzeźba przedstawiająca dłonie trzymające garść ziemi, z której wyrasta roślina. Roślina jest pokryta zieloną emalią. Obok rośliny jest umieszczony napis "zasłużony dla rolnictwa".

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-23
Data publikacji:2022-09-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agata Świeboda
Liczba odwiedzin:220