Start Bitwy Regionów

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 marca 2023

Można się już zgłaszać do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów. Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich.

Cele konkursu
Celem konkursu Bitwa Regionów jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.
Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
 
Organizatorzy
Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 
Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://bitwaregionow.pl/
lub pod linkiem https://www.kowr.gov.pl/konkurs.
 
Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca 2023 r.
 
Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:
Etap I konkursu (powiatowy) –  wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online i zostaną pozytywnie zweryfikowane pod kątem formalno-prawnym.
Etap II  konkursu  – Półfinał (wojewódzki) – KGW, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia powiatowego w województwie.
Etap III  konkursu – Finał (ogólnopolski) – 16 KGW, po jednym z każdego województwa, które zdobędą 1 miejsce w II etapie konkursu.
 
 
Źródło: strona internetowa KOWR

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-03-16
Data publikacji:2023-03-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:67