Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włoszczowskim

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
3 stycznia 2018

Od 5 października 2016 roku na terenie województwa świętokrzyskiego działała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu do końca 2017 roku mieszkańcy powiatu włoszczowskiego skorzystali z niej 380 razy. Zgłoszenia, które docierają do policjantów, dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych.

W powiecie włoszczowskim, podobnie jak w całym województwie świętokrzyskim, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęła funkcjonować 5 października 2016 roku. Od tego czasu do chwili obecnej funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie otrzymali od mieszkańców 380 zgłoszeń, które w głównej mierze dotyczyły:

- przekroczeń dopuszczalnej prędkości – 177 zgłoszeń,

- spożywania alkoholu w miejscach zabronionych – 60 zgłoszeń,

- nieprawidłowe parkowanie – 42 zgłoszenia,

- używanie środków odurzających – 19 zgłoszeń.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w gminie Krasocin - 149, następnie w gminach: Włoszczowa - 146, Secemin - 38, Kluczewsko - 34, Moskorzew - 10 i Radków - 3.

PRZYPOMINAMY!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Źródło: KPP Włoszczowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-03
Data publikacji:2018-01-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:448