Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Dni Otwarte

Powiększ zdjęcie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych 30 maja. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 8.00 do 14.00, pracownicy będą udzielać wszelkich informacji oraz porad związanych z gospodarką wodną - odpowiedzą na pytania, pomogą wypełnić wniosek, sprawdzą niezbędną dokumentację.

Wysoki stan wód w rzekach na terenie powiatu włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W związku z trwającymi od kilku dni intensywnymi opadami deszczu, lokalnie o charakterze burzowym, na terenie powiatu włoszczowskiego znacznie wzrósł poziom wody w rzekach. W czwartek, 23 maja br., Wicestarosta Łukasz Karpiński razem z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Norbertem Gąsieńcem dokonali wizytacji stanu rzek w gminie Krasocin i Kluczewsko: Czarnej w miejscowościach Żeleźnica, Zabrody i Komorniki oraz Białej w miejscowości Rudka.

Promesa na dofinansowanie przebudowy dwóch dróg powiatowych

Powiększ zdjęcie

Prawie 46 milionów złotych trafi do świętokrzyskich powiatów i gmin w ramach I etapu Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczne promesy wręczyła samorządowcom wojewoda Agata Wojtyszek. Gośćmi spotkania w urzędzie wojewódzkim byli wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, poseł Maria Zuba i senator Krzysztof Słoń.

IV Włoszczowski Rajd Wędrowny ŁAJZA 2019

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 19 maja br., Nieformalny Włoszczowski Klub Turystyki Wędrownej „Łajza” wspólnie z Fundacją CEdR zorganizował IV Włoszczowski Rajd Wędrowny „Łajza” 2019. 50 osób, mieszkańców powiatu włoszczowskiego i jędrzejowskiego, wyruszyło z przewodnikiem Michałem Piorunem na trasę: Jaskinia „Raj”, Patrol, Brusznia, Grabina, Wzgórze Karczówkowskie, Ogród Botaniczny w Kielcach.

Uwaga na intensywne opady deszczu z burzami

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie województwa świetokrzyskiego od godziny 10.00 dnia 22 maja do godz. 18.00 dnia 23 maja 2019 r. prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Włoszczowscy strażacy na podium

Powiększ zdjęcie

Po kilkuletniej przerwie włoszczowscy strażacy wrócili do „ekstraklasy” sportu pożarniczego, plasując się po dwudniowych, ciężkich zmaganiach na III miejscu w klasyfikacji generalnej XXI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Sporcie Pożarniczym.

„Olimpijczycy są wśród nas”

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 21 maja br., w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Olimpijczycy są wśród nas”. Jednym z fundatorów nagród było Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Konkurs odbywał się tym razem w dwóch kategoriach: „Gimnazjum” i „Szkoła Podstawowa”. Łącznie uczestniczyło w nim osiemdziesięcioro młodych matematyków z 13 szkół powiatu włoszczowskiego i 2 szkół powiatu jędrzejowskiego. Przez godzinę zmagali się z zadaniami opracowanymi przez licealnych nauczycieli matematyki.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 28 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 1500 odbędzie się VII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Uwaga na intensywne opady deszczu z burzami

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie powiatu włoszczowskiego od godziny 13.00 dnia 21 maja do godz. 10.00 dnia 22 maja 2019 r. prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Uwaga na burze z gradem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie powiatu włoszczowskiego od godziny 14.00 do godz. 21.00 dnia 20 maja 2019 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 70km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia w/w zjawiska wynosi 70 %.