Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Zielona Ławeczka

Powiększ zdjęcie

Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Zielona Ławeczka”. Już od 5 lat zazieleniamy polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

20 lat województwa świętokrzyskiego

Powiększ zdjęcie

Mija 20 lat od batalii o utrzymanie województwa z siedzibą w Kielcach. Chcąc upamiętnić olbrzymi wysiłek społeczny z tamtego okresu, Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ogłosił rok 2018 „Rokiem Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego”, a dzień 5 czerwca ustanowił „Świętem Województwa Świętokrzyskiego”.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza wszystkich podatników korzystających z odliczenia w zeznaniu podatkowym za 2017 rok z ulgi rehabilitacyjnej, na bezpłatne szkolenie pod tytułem „Ulga rehabilitacyjna - BEZ TAJEMNIC”, w dniu 20 marca 2018 roku w godz. 1200 – 1500, w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy, os. Broniewskiego 7a, Włoszczowa.

XIX Memoriał Mariana Górskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 10 marca 2018 r. odbył się XIX Memoriał Mariana Górskiego. W zawodach udział wzięli: Clepardia Kraków, Stolbud-ZPUE Włoszczowa, AKS Busko Zdrój, GKS Bełchatów. Mecze w systemie każdy z każdym trwały 2x15 minut.

Posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych

Powiększ zdjęcie

W dniu 13 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

„Malarstwo – Grafika – Rysunek”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 9 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się wernisaż wystawy Justyny Czerwiowskiej „Malarstwo – Grafika – Rysunek”. Prezentowane na wystawie prace, które powstawały na przestrzeni ostatnich czterech lat, stanowią wyraz fascynacji formami natury i zjawiskami atmosferycznymi.

Zapraszamy na spotkanie z kulturą

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 25 marca 2018 r., odbędzie się Rajd organizowany w ramach cyklu Spotkanie z Kulturą pn. „Niedziela Palmowa na Podhalu”. W programie m.in. Pustelnia św. Brata Alberta, Polana Kalatówki, Hala Kondratowa.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie

Powiększ zdjęcie

Pragnąc wychować nowe pokolenie młodzieży w duchu miłości wobec Ojczyzny, należy wskazać im wzorce godne podziwu i naśladowania. Na kartach historii naszej Ojczyzny mamy wielu bohaterów, którzy zapisali się złotymi zgłoskami. O ich dokonaniach pisze się od dawna w szkolnych podręcznikach. Każdy Polak jest z nich dumny.

Forum Kobiet z kabaretem

Powiększ zdjęcie

W środę, 7 marca br., w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, z okazji Dnia Kobiet, odbyło się XVI Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. Hasło przewodnie tegorocznego Forum to – „Siła Kobiet”.

Trzeci wyjazd ze Staszica do Londynu na warsztaty językowe

Powiększ zdjęcie

To już trzeci wyjazd na warsztaty językowe do stolicy Anglii, który zorganizowała pani Justyna Wolska-Róg, nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie. Młodzież ze Staszica wyjechała w terminie 12- 17 lutego 2018 r.