Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 392, położonej w obrębie ewidencyjnym Skociszewy w gminie Radków, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Operatorowi NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie na przedmiotowej nieruchomości przewodów i urządzeń łączności publicznej w postaci wykonania projektowanego rurociągu kablowego.

18 października 2019
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

Dopłaty 2019. Ruszyła wypłata zaliczek. Także na poczet płatności PROW

Powiększ zdjęcie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 16 października, po raz czwarty w historii obowiązującego w Polsce systemu dopłat, wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. Przekazywanie zaliczek zakończy się 30 listopada 2019 r., a od dnia 2 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

Ogłoszenie o konkursie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2020 roku zadania publicznego Powiatu Włoszczowskiego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym realizacji zadań w zakresie edukacji prawnej przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego.

„Postaw na słońce” – ciekawy projekt dla uczniów

Powiększ zdjęcie

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już od dziesięciu lat zajmuje się edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży z całego kraju. Pokazuje jak istotna w naszych czasach jest ochrona środowiska, dbanie o otaczający nas świat i edukacja młodego pokolenia. Dzięki projektom Fundacji uczniowie poszerzają wiedzę zawartą w programie szkolnym, uczą się samodzielności w poszukiwaniu informacji i pewności siebie w prezentowaniu ich. Dla nauczycieli są okazją do podnoszenia kompetencji zawodowych i rozwijania w uczniach umiejętności pracy w grupie.

Jak segregować śmieci?

Powiększ zdjęcie

Fundacja Banku Ochrony Środowiska i Koalicja 5 frakcji zaprasza do wspólnego budowania w Polsce spójnego systemu segregacji odpadów na 5 frakcji dzięki popularyzacji jednolitego systemu oznakowania na opakowaniach produktów i pojemnikach na odpady.

Informacja dla właścicieli lasów prywatnych i osób nadzorujących te lasy

Powiększ zdjęcie

W 2019 r. Instytut Badawczy Leśnictwa rozpoczął realizację projektu pt. „Lasy prywatne – szanse, problemy, rozwiązania”. Projekt uzyskał rekomendację Ministra Środowiska i jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest podniesienie świadomości odnośnie potrzeb i kierunków zmian organizacyjnych, prawnych i finansowych związanych z gospodarowaniem lasami na gruntach prywatnych.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Powiększ zdjęcie

Zawód nauczyciela wymaga urozmaiconej wiedzy, nieustannego doskonalenia, cierpliwości i wyrozumiałości okazywanej wobec uczniów. To ciężka praca, w którą się trzeba zaangażować i poświęcić jej często prywatny czas. W tym szczególnym dla nauczycieli dniu, Zarząd Powiatu Włoszczowskiego pragnie przekazać Państwu życzenia.

Weź udział w Konkursie „Widoczni na drodze”

Powiększ zdjęcie

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie zaprasza młodzież ze szkół średnich z powiatu włoszczowskiego do udziału w Powiatowym Konkursie pt. „Widoczni na drodze”. Przedmiotem konkursu jest stworzenie krótkiego spotu reklamowego promującego bezpieczne poruszanie się pieszych po drogach po zmroku oraz podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Udany V Hubertus Ziemiański na Podzamczu

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 13 października 2019 r., na Podzamczu (teren dawnego dworskiego ogrodu, zwanego od hodowanych tu w przeszłości bażantów - Bażanternią), odbyło się wielkie święto myśliwych, jeźdźców i leśników. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Nie mogło oczywiście zabraknąć widowiskowej pogoni za lisem. Lisią kitę zdobył w tym roku Hubert Jedliczka, natomiast jego brat – Tadeusz był najlepszy w wyścigu konnym.

Uroczyste wręczenie nagród Starosty dla nauczycieli

Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Włoszczowski przyznał nagrody dwudziestu nauczycielom zatrudnionym we włoszczowskich szkołach ponadpodstawowych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Uroczyste wręczenie tych nagród odbyło się 14 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie.