Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Dobro jest bliżej, niż myślisz. XI edycja Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”

Powiększ zdjęcie

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do udziału w XI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. To honorowe wyróżnienie dla osób, które swoją postawą udowadniają, że można żyć lepiej, że można być lepszym człowiekiem. Po raz kolejnydo Nagrody można zgłaszać kandydatów – osoby reprezentujące różne pasje, talenty i zawody, wyróżniające się zaangażowaniem i aktywnością społeczną. Termin nadsyłania kandydatów mija 30 kwietnia.

Wręczenie odznak „Zasłużony dla rolnictwa” rolnikom z naszego powiatu

Powiększ zdjęcie

Wczoraj, 21 marca br. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie Informacyjno - szkoleniowe ARiMR „Nowe zasady przyznawania płatności  w ramach systemów wsparcia bezpośredniego”. Spotkanie z rolnikami było również okazją do wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla rolnictwa” dwóm rolnikom, którzy nie mogli odebrać jej wcześniej osobiście podczas zeszłorocznych dożynek. Odznaczenia Lucjanowi Moroniowi z Praczki i Stanisławowi Bernackiemu z Oleszna wręczył Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

Zaproszenie na Kiermasz Wielkanocny

Powiększ zdjęcie

W dniu 3 kwietnia br. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbędzie się kiermasz stroików i wielkanocnych ozdób świątecznych wykonanych przez KGW, Stowarzyszenia i Grupy Nieformalne mieszkańców z terenu powiatu włoszczowskiego biorących udział w konkursie pn.: ,,Tradycyjny Stół Wielkanocny”. Rozpoczęcie kiermaszu o godz. 1200 zaś planowane zakończenie o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy do sali nr 110 Starostwa!

Liceum Ogólnokształcące w Radziejowie zaprasza na XXIX Festiwal Piosenki Francuskiej

Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2023 roku odbędzie się finał XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Festiwal Piosenki Francuskiej jest formą popularyzacji piosenki francuskiej, ma także na celu przyczynić się do umocnienia przyjaźni między narodem francuskim i polskim oraz pomóc nawiązać wzajemne kontakty między miłośnikami piosenki i stworzyć  możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów amatorów.

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie „Tradycyjny Stół Wielkanocny”

Powiększ zdjęcie

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zapraszają koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i grupy nieformalne do udziału w Powiatowym Konkursie „Tradycyjny Stół Wielkanocny”.

XVIII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Powiększ zdjęcie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej organizuje w dniu 28 maja 2023 r. „XVIII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny”, który odbędzie się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni k/Kielc. Będzie to już osiemnasta, edycja ww. imprezy, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów i odwiedzających (średnio bierze w niej udział kilka tysięcy osób).

Start Bitwy Regionów

Powiększ zdjęcie

Można się już zgłaszać do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów. Konkurs Kulinarny Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenów wiejskich.

Została podpisana umowa pożyczki na termomodernizację Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II

Powiększ zdjęcie Przy%20stole%20od%20lewej%20siedzą%20i%20podpisują%20umowę%20Prezes%20Ryszard%20Gliwiński%20oraz%20Dyrektor%20Szpitala%20Rafał%20Krupa.%20Za%20nimi%20stoją%20Poseł%20Bartłomiej%20Dorywalski%20i%20Starosta%20Dariusz%20Czechowski.

14 marca br. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach odbyło się podpisanie umowy pożyczki na preferencyjnych warunkach przeznaczonej na termomodernizację Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Kwota dofinansowanego zadania to ponad 6 mln złotych, w tym ponad 1 mln złotych to wartość umorzenia. W briefingu prasowym wzięli udział Prezes Ryszard Gliwiński, Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski oraz Dyrektor Szpitala Rafał Krupa.

Hanna Maciejczyk z Włoszczowy wystąpi w programie The Voice Kids

Powiększ zdjęcie Hanna%20Maciejczyk%20

Hanna Maciejczyk uczennica I LO im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie reprezentowała powiat włoszczowski i województwo świętokrzyskie uczestnicząc w programie The Voice Kids w składzie tercetu MADAM do którego należą także: Marysia Chwastek oraz Maja Zagrodzka. Odcinek z udziałem zespołu będzie emitowany 18.03.2023 r. od godziny 20.00 na kanale TVP2.

Dzień Matematyki w "Sikorskim"

Powiększ zdjęcie Matematyczki%20prowadzące%20wydarzenie%20na%20scenie%20Pani%20Jadwiga%20Suliga%20i%20Pani%20Wioletta%20Deja.

Wczoraj, 13 marca br. w Domu Kultury we Włoszczowie nauczyciele i uczniowie I LO we Włoszczowie zainaugurowali Dzień Matematyki w "Sikorskim". To wielkie święto matematyki, o której niezwykłości i pięknie mówiły  prowadzące: Pani Jadwiga Suliga, Pani Wioletta Deja podkreślając równocześnie dotychczasowe sukcesy matematyczne uczniów i absolwentów szkoły.