Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Nagrodzono laureatów Konkursu Powiatowego na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną"

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 19 kwietnia br., laureaci Konkursu Powiatowego na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną” otrzymali z rąk Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego, Wicestarosty Łukasza Karpińskiego, Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, Przewodniczącej Komisji Konkursowej Małgorzaty Gusty, Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we Włoszczowie Anety Dziubek i p.o. Dyrektora PCK-R Włoszczowa Teresy Chudy dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR 2021/2022

Powiększ zdjęcie

Celem Programu jest ułatwienie młodym ludziom podjęcie studiów, poprzez ufundowanie stypendiów na I rok studiów i wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej. O stypendia nie mogą się ubiegać studenci podejmujący studia na kierunkach dla służb mundurowych.

Zdrowie w warunkach izolacji domowej spowodowanej przez COVID-19

Powiększ zdjęcie
Drodzy Seniorzy!
Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia przyczyniły się do obniżenia poziomu aktywności fizycznej wśród seniorów. Dlatego wiedząc, iż aktywność fizyczna jest niezbędna w budowaniu odporności, pomaga w walce ze stresem i w pokonywaniu wszelkich trudów życia codziennego, został stworzony film instruktażowy pn. „Zdrowie w warunkach izolacji domowej spowodowanej przez COVID-19”.

Konkurs kulinarny dla KGW „Bitwa Regionów”

Powiększ zdjęcie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje szóstą edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Bezpośrednią przyczyną powstania była decyzja o likwidacji getta warszawskiego podjęta w ramach realizowanego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Zbrojne wystąpienie żydowskich podziemnych formacji zbrojnych na terenie warszawskiego getta trwało od 19 kwietnia do 16 maja 1943 r.

Zmarł Stefan Lesiak – najstarszy stażem włoszczowski radny

Powiększ zdjęcie

18 kwietnia w wieku 76 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Stefan Lesiak z Bebelna Wsi. Ziemia włoszczowska zapamięta go jako wielkiego społecznika. Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego pragną złożyć kondolencje i szczere wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego.

Likwidacja agronomów (Brzeście 22.09.1943 r.) – kolejny odcinek słuchowiska

Powiększ zdjęcie

Oddział partyzancki AK Mieczysława Tarchalskiego pseudonim „Marcin” otrzymał informację, że z Dobromierza do Włoszczowy będzie wracał niemiecki żandarm Juliusz Erdman zwany „Krwawym Julkiem”. Piętnastoosobowy oddział urządził zasadzkę w lesie pomiędzy Kluczewskiem, a Brześciem. Jak zakończyła się akcja? Na to pytanie odpowie kolejny odcinek słuchowiska: Obrazy Wojennych zdarzeń.

Skład osobowy Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Na podstawie § 6 ust. 2 Regulaminu Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie przyjętego uchwałą Nr 27/21 Zarządu Powiatu Włoszczowskiego z dnia 2 marca 2021 r., Starosta Włoszczowski Zarządzeniem Nr 35/21 z dnia 9 kwietnia 2021 r., ustalił skład osobowy Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich we Włoszczowie:

Spotkanie z projektantem hali sportowej przy I LO we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie Spotkanie%20z%20projektantem%20hali%20sportowej%20przy%20I%20LO%20we%20Włoszczowie

W środę, 14 kwietnia br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji zadania pt. „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej (budowlano-wykonawczej i kosztorysowej) na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w nawiązaniu i połączeniu z istniejącym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wiśniowej 12 we Włoszczowie”.

Siatkarze podziękowali za wsparcie

Powiększ zdjęcie Od%20lewej%20stoją:%20Wicestarosta%20Łukasz%20Karpiński,%20Członek%20Zarządu%20Powiatu%20Włoszczowskiego%20Małgorzata%20Gusta,%20Starosta%20Włoszczowski%20Dariusz%20Czechowski,%20Dyrektor%20I%20LO%20Bożena%20Kaczor,%20Łukasz%20Michalski,%20Andrzej%20Urbański

W środę, 14 kwietnia br., ze Starostą Włoszczowskim Dariuszem Czechowskim, Wicestarostą Łukaszem Karpińskim, Członkiem Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzatą Gustą i Dyrektor I LO we Włoszczowie Bożeną Kaczor spotkali się lokalni pasjonaci siatkówki: Łukasz Michalski i Andrzej Urbański. Panowie w imieniu własnym i drużyn piłki siatkowej Hetman Włoszczowa podziękowali Zarządowi Powiatu i Dyrektor „ogólniaka” za wsparcie. Przekazali też pamiątkowe zdjęcia drużyny grającej w II lidze.