Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

ARiMR ogłasza konkurs – ,,Zostań twarzą PROW 2014-2020”

Powiększ zdjęcie

Konkurs ,,Zostań twarzą PROW 2014-2020” polega na nagraniu krótkiego filmu (od 3 do 5 min.) obrazującego wykorzystanie przez Uczestnika otrzymanej z PROW 2014 - 2020 pomocy finansowej i opowiedzeniu o wpływie otrzymanych dotacji na rozwój gospodarstwa. Nagrodą jest nieodpłatny udział w spocie reklamowym oraz nagroda rzeczowa.

Repatrianci z Kazachstanu mieszkają w gminie Krasocin

Powiększ zdjęcie

Gmina Krasocin przyjęła już drugą rodzinę polskich repatriantów z Kazachstanu. Oficjalne powitanie czteroosobowej rodziny Larionov – repatriantów z Kazachstanu odbyło się na uroczystej sesji Rady Gminy Krasocin, w dniu 17 września 2020 r. W oficjalnym powitaniu rodziny Larionov wziął udział przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Pan Karol Fijałkowski Pełnomocnik ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego rodzinę przywitała Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Anna Hanus-Turzyńska. W  imieniu władz samorządowych i społeczności Powiatu Włoszczowskiego rodzinę powitał Rafał Pacanowski Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego. Życzył tego, co najlepsze, spełnienia wszystkich planów, marzeń i oczekiwań. W uroczystym powitaniu rodziny Larionov udział wzięli również Aleksander i Lena Bagińscy - pierwsza rodzina repatriantów z Kazachstanu, którą gmina Krasocin przyjęła w styczniu ubiegłego roku.

,,Nie tkwij w niemocy, staw czoło przemocy!"

Powiększ zdjęcie

Ośrodek Pomocy Społecznej we Włoszczowie w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w związku z Międzynarodowym Dniem Bez Przemocy obchodzonym 2 października przy współpracy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz Zespołu Interdyscyplinarnego gminy Włoszczowa ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie organizuje kampanię społeczną pod hasłem:  "NIE TKWIJ W NIEMOCY, STAW CZOŁO PRZEMOCY".

Ogromne wsparcie dla szpitala przeznaczone na walkę z COVID-19

Powiększ zdjęcie

W dniu 30 września br. Członkowie Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzata Gusta i Rafał Pacanowski przekazali do Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie kolejny sprzęt i materiały zakupione w ramach projektu realizowanego przez Powiat Włoszczowski pn. „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”. Włoszczowski szpital otrzymał: 4 lampy dezynfekcyjne jezdne z pilotem, generator ozonu - mobilny, termometry bezdotykowe, maty dezynfekcyjne z wkładem, dozowniki przyłóżkowe, zestawy do odsysania z dróg oddechowych, rurki intubacyjne, pojemniki na odpady ostre. Na chwilę obecną Powiat Włoszczowski wsparł Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie przekazując materiały na kwotę ponad 230 tys. zł.

"Srebrne słowa" - Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne zaprasza na spotkanie z poezją Aleksandry Koper

Powiększ zdjęcie

Aleksandra Koper ma 16 lat. Mieszka w Nieznanowicach. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie. Uczy się w IV LO w Kielcach (H.Sawickiej). Pisze odkąd nauczyła się pisać. Zanim zaczęła przygodę z poezją tworzyła opowiadania. Oprócz literatury interesuje się nauką języków obcych, kulturą azjatycką, muzyką, kulinariami - znana jest w rodzinie i w gronie przyjaciół z eksperymentów w kuchni. Utwory Oli ukazały się drukiem w zbiorkach pt. "Talenty Naszej Dwójki" (wyd. 2018r.).

Apel Starosty Włoszczowskiego do mieszkańców powiatu

Powiększ zdjęcie

W związku z kolejnymi stwierdzonymi na terenie naszego Powiatu przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV–2 Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski wystosował apel do mieszkańców powiatu włoszczowskiego.

Uwaga!!! Na terenie powiatu włoszczowskiego odnotowano 15 przypadków COVID-19

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie  Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski - zawiadamia, że w dniu  29 września 2020 r. na terenie powiatu włoszczowskiego na godz. 9:00  odnotowano 15 przypadków z wynikiem dodatnim  COVID-19. Aktualne dane  na bieżąco zamieszczane są  na stronie Państwowej Inspekcji Sanitarnej we Włoszczowie http://psse-wloszczowa.com.pl/V

Zmiana harmonogramu pracy aptek

Powiększ zdjęcie

Informujemy, iż w dniu 29 września br. nastąpi zmiana harmonogramu pracy aptek ogólnodostępnych. Dyżur w tym dniu będzie pełniła apteka: DOZ Apteka. Dbam o zdrowie FARMEX, ul. Mleczarska 11.

 

UWAGA PILNE – nie będzie akcji darmowego szczepienia przeciwko grypie!

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego podjął decyzję o przekierowaniu środków, które miały być przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko grypie, na zwiększenie zakupu materiałów i środków ochrony osobistej, które zostaną przekazane podmiotom objętym wsparciem przez Powiat Włoszczowski w ramach projektu pn. „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”. Decyzja ta wynika z rozeznania rynku i braku możliwości zakupu szczepionek.

Na „Pękowcu” oddano hołd partyzantom Armii Krajowej

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 27 września 2020 r., na „Pękowcu” – w miejscu obozu i bunkrów oddziału partyzanckiego w latach 1943 – 1945 odbyła się uroczystość patriotyczna zorganizowana przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Nadleśnictwo Włoszczowa. Uroczystość zbiegła się z 81. rocznicą powstania Podziemnego Państwa Polskiego.