Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Słuchowisko: Rozbrojenie Niemców w Stojewsku

Powiększ zdjęcie

Oddział partyzancki Armii Krajowej Mieczysława Tarchalskiego pseudonim „Marcin” dwukrotnie rozbrajał niemieckich kolonistów mieszkających we wsi Stojewsko koło Krasocina. Jak przebiegała pierwsza akcja przeprowadzona 8 września 1943 roku? Audycja dostępna jest w formie podcastu, do odsłuchania w wolnej chwili pod linkiem: https://podcasty.radio.kielce.pl/obrazy-wojennych-zdarzen

Zaproszenie Ministra Grzegorza Pudy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Planu Strategicznego dla WPR

Powiększ zdjęcie

Szanowni Państwo! Mam zaszczyt skierować do konsultacji publicznych projekt Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej dotyczącego okresu 2023-2027. Dokument ten został wypracowany na podstawie doświadczeń płynących z dotychczasowego wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej - jedynej spośród polityk gospodarczych, która ma w pełni wspólnotowy charakter.

Uwaga na oblodzenie

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed oblodzeniem w województwie świętokrzyskim. Od godz. 17.00 dnia 26 stycznia do godz. 9.00 dnia 27 stycznia 2021 r. prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -40C do -20C, temperatura minimalna gruntu od -50C do -20C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %. Stopień zagrożenia – 1.

Strażacy z Włoszczowy na misji medycznej na Słowacji

Powiększ zdjęcie

Pięciu strażaków - ratowników medycznych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie pomagało na Słowacji w przeprowadzaniu testów na obecność koronawirusa.

Wizyta Ministra Michała Cieślaka we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Michał Cieślak, świętokrzyski Poseł RP i Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w ubiegły piątek odwiedził Włoszczowę. Spotkał się z Zarządem Powiatu Włoszczowskiego oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Januszewicach. Rozmowy dotyczyły zakupu tomografu dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II we Włoszczowie, modernizacji dróg powiatowych oraz drugiego etapu budowy obwodnicy. Strażacy przekazali ministrowi wniosek z prośbą o wsparcie w pozyskaniu dla jednostki samochodu bojowego.

22 stycznia minęła 158 rocznica wybuchu powstania styczniowego

Powiększ zdjęcie

Miesiąc styczeń przywodzi na myśl kolejną rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Warto przy tej okazji przybliżyć niezwykle interesującą historię tego zrywu na terenie naszego powiatu. Okazuje się, że ziemia włoszczowska usłana jest miejscami osławionych potyczek powstańców z oddziałami zaborcy, mogiłami i innymi pamiątkami tego okresu. Okoliczne lasy były wielokrotnie miejscem powstańczych obozowisk, a wśród samych powstańców spotkać można tu było wiele znanych postaci.

2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dziś 100. rocznica jego urodzin

Powiększ zdjęcie

W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, polskiej niepodległości i polskiej kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ogłaszającą rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. „Poeta w swoich wierszach mówi o sprawach ważnych i ponadczasowych, takich jak wierność, miłość, Ojczyzna, ale też pokazuje tragiczną stronę ludzkiego życia, związaną z koniecznością wyboru, poświęceniem i strachem przed śmiercią” – napisano w uchwale.

Zmarł ks. Krzysztof Pawłowski proboszcz parafii Konieczno

Powiększ zdjęcie

21 stycznia br., w wieku 67 lat, zmarł ks. Krzysztof Pawłowski - od 1997 roku proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Koniecznie. 22 stycznia, o godz. 17.00 w Kościele w Koniecznie będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego łączy się w bólu z parafianami, rodziną i przyjaciółmi ks. Proboszcza.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Powiększ zdjęcie

Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia. Dziadkowie są nieodłączną częścią każdej rodziny i trudno wyobrazić sobie bez nich życia. Doceniając Państwa zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia Polaków, Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego pragnie złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Babci i Dziadka – „Jesteście dla nas najważniejsi”

Powiększ zdjęcie

Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro święto wszystkich Dziadków. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie z tej okazji oprócz serdecznych życzeń przygotowali dla seniorów specjalną niespodziankę. Wyjątkowy, bo płynący z serca spot, którego bohaterami są dzieci, mówi o tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie i babcie. Są też przestrogi, np. by nie dać się nabrać oszustom działającym metodą na wnuczka.