Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

„Dwór Bieganów – spotkanie przy kominku”

Powiększ zdjęcie

W czwartek 22 listopada odbędzie się kolejne „Spotkanie z kulturą” organizowane przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Tym razem spotkanie odbędzie się w Bieganowie w XIX-wiecznym dworku.

Młodzież rywalizowała w Turnieju Piłki Siatkowej

Powiększ zdjęcie

W dniach 15 – 16 listopada 2018 r. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbył się Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w ramach XI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Siatkowej.

Zmarł Ryszard Maciejczyk

Powiększ zdjęcie

16 listopada 2018 r. zmarł były starosta i wicestarosta włoszczowski Ryszard Maciejczyk. Miał 53 lata.  

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 21 listopada 2018 r. (środa) o godz. 1300 odbędzie się I sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego kadencji 2018 - 2023. Na sesji radnym zostaną wręczone zaświadczenia o wyborze na radnego. Następnie wszyscy radni złożą ślubowanie. W porządku obrad przewidziano także wybór Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Wiceprzewodniczących.

Zakończono termomodernizację dwóch włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych

Powiększ zdjęcie

Inwestycja pn. „Głęboka termomodernizacja budynków Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 i 3 we Włoszczowie służąca poprawie ich efektywności energetycznej z zastosowaniem OZE” była jedną z najważniejszych i najdroższych, realizowanych w mijającej kadencji 2014 – 2018.

Z XLIX sesji Rady Powiatu

Powiększ zdjęcie

Dnia 16 listopada 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego – ostatnia w kadencji 2014 - 2018.

Młodzież z Włoszczowy na warsztatach w Murzasichle

Powiększ zdjęcie

Mnemotechniki, mapy myśli, szybkie czytanie, nowoczesne metody nauki języków obcych, powtarzanie, ćwiczenia mózgu tego wszystkiego uczyli się uczestnicy projektu „Learning Techniques”.

Droga powiatowa w Czostkowie z nową nawierzchnią

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 15 listopada 2018 r., odbył się odbiór zakończonej inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0262T Krasocin – Czostków, odc. przez miejscowość Czostków”. W ramach zadania przebudowano 2 247 mb drogi. Inwestycję zrealizowała firma TRAKT S.A. z Górek Szczukowskich.

Dwie włoszczowskie ulice zyskały nowy wygląd

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 15 listopada 2018 r., odbył się odbiór zakończonej inwestycji pn. „Przebudowa ul. Koniecpolskiej i ul. Głowackiego we Włoszczowie”. W ramach zadania przebudowano 2 ulice na dł. 1425 mb, w tym ul. Koniecpolską na dł. 638 mb i ul. Głowackiego na dł. 787 mb. Inwestycję zrealizował Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Sp.k. z Włoszczowy.

„U stóp Gerlacha”

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza 18 listopada na ostatnią w tym roku wyprawę w góry. Tym razem Rodzinny Rajd Wędrowny poprowadzi Tatrzańską Polaną i Doliną Wielicką do Śląskiego Domu pod Gerlachem. Chętni powędrują dalej do Batyżowieckiego Stawu.