Powiat Włoszczowski wsparł akcję „Bezpieczna droga do szkoły” - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski wsparł akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

8 września 2022

Zbliża się jesień, a tym samym dzień staje się coraz krótszy. W tym czasie należy szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze. Zwłaszcza po zmroku powinniśmy zakładać odblaski lub nosić odzież z elementami odblaskowymi. Powinni o tym pamiętać szczególnie najmłodsi uczestnicy ruchu w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu.

Jak co roku włoszczowscy policjanci organizują akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której spotykają się z uczniami i rozmawiają na temat bezpiecznych zachowań w szkole i na ulicy. Omawiają m.in. znaczenie poszczególnych znaków drogowych, a także jak należy prawidłowo poruszać się po drodze. Razem z Koziołkiem Spoko i dziećmi ćwiczą prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i rozdają uczniom odblaski.

Dziś Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta wsparli akcję „Bezpieczna droga do szkoły” przekazując przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie kamizelki i opaski odblaskowe z herbem naszego powiatu. Odblaski zostaną rozdane dzieciom podczas spotkań w szkołach na terenie powiatu włoszczowskiego.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta przekazują przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie kamizelki i opaski odblaskowe

    Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta przekazują przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie kamizelki i opaski odblaskowe

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-08
Data publikacji:2022-09-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:254