Znamy mistrzów województwa świętokrzyskiego - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Znamy mistrzów województwa świętokrzyskiego

4 kwietnia 2016

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Nowinach poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa świętokrzyskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Szkoły Podstawowej w Baćkowicach i Szkoły Podstawowej w Kunowie w kategorii U-8, Galaktikos Ostrowiec i Szkoły Podstawowej w Chlewicach w kategorii U-10 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim i SP Baćkowice w U-12.

Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo świętokrzyskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa świętokrzyskiego zostały rozegrane w dniach 1-2 kwietnia na obiekcie GOKSiR-u w Nowinach. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

W kategorii wiekowej do lat 8 najlepszą żeńską drużyną została ekipa ze Szkoły Podstawowej w Kunowie, która wygrała swoją grupę z bilansem bramkowym 22:1, pokonując po drodze SP Chlewice, SP Bukowa oraz SP 5 Skarżysko Kamienna.

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, pokonując w finale Football Academy Jędrzejów 4:1.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chlewicach, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 2:0 Szkołę Podstawową w Łopusznie. Po triumfie Marek Rak, opiekun dziewczynek, przyznał, iż był to dla niego mocno emocjonujący finał. - Ręce się pociły od ściskania kciuków, nie tylko w finale, ale w całym turnieju. Teraz czeka na nas tak bardzo upragniona wycieczka do Warszawy. Powiem szczerze, walczymy już o ten wyjazd od sześciu lat i wreszcie się udało. Teraz musimy tylko poprawić skuteczność i zakupić coś dla mnie na uspokojenie  – żartował po turnieju uradowany trener.

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa z Galaktikos Ostrowiec, wygrywając finałowe starcie z Hetmanikiem I Włoszczowa 3:0.

W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, pokonując w ostatnim meczu Szkołę Podstawową z Kołaczkowic (3:0).

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została niespodziewanie drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni 3:1 UKS Celsium Skarżysko-Kamienna.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegranych zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

Turniej przyszłych reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Partnerem Turnieju jest firma Reporter Young. Partnerem Turnieju w województwie świętokrzyskim jest firma Lobo.

 

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:

Adres e-mail:  ewa.szumowska@pzpn.pl, tel. 22  551 22 26, +48 501 770 043

Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:

Adres e-mail: d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114

 

Kontakt z mediami:

Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: pawel.drazba@pzpn.pl, tel. 22 551 22 23

Dorota Liszka, Tymbark,  adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04

Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: m.buklarewicz@arskomgroup.pl, tel. 730 928 600

 

Wyniki wszystkich kategorii oraz zdjęcia zwycięskich drużyn znajdują się w folderze na turniejowym Dropboxie:

https://www.dropbox.com/sh/fy3icoceb5qq2dz/AABgBWkJ-jipqHtHA3WGyGQPa?dl=0

 

 

 Źródło: Marek Buklarewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-04
Data publikacji:2016-04-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1820